Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Według badań opublikowanych w czerwcu przez TNS 58 proc. respondentów uważa, że wprowadzenie euro negatywnie wpłynie na gospodarkę. Warto zastanowić się w jakim położeniu znajdą się firmy leasingowe, finansujące ponad 30 proc. inwestycji polskich przedsiębiorców.

Badania zaprezentowane przez TNS pokazują nastawienie Polaków do wspólnej europejskiej waluty. Według większości respondentów euro będzie miało negatywny wpływ na gospodarkę (58 proc.) 17 proc, nie ma na ten temat zdania, a tylko według 18 proc. nowa waluta będzie mieć pozytywne znaczenie dla gospodarki.  

Równie negatywnie jest postrzegane oddziaływanie nowej waluty na sytuację gospodarstw domowych. 71 proc. respondentów uważa, że euro negatywnie wpłynie na sytuację gospodarstw domowych, po 10 proc. badanych nie ma zdania, albo uważa, że sytuacja gospodarstw się nie zmieni, natomiast zdaniem tylko 9 proc. euro pozytywnie zmieni sytuację gospodarstw domowych. 

Należy pamiętać, że obecny kryzys w Unii Europejskiej, skutkując z jednej strony silnym osłabieniem zaufania wobec strefy EURO (mającym swoje odzwierciedlenie chociażby w komentowanym sondażu) skutkuje również wprowadzaniem rozwiązań o pozytywnych konsekwencjach dla strefy. Oczekujemy większego bezpieczeństwa i stabilności dzięki zmianom regulacyjnym (np. Traktat Fiskalny) jak i powołaniu nowych instytucji nadzoru (ESMA, EBA, EIOPA).

Polska ma więc szanse  wchodzić do Unii Monetarnej bezpieczniejszej i lepiej regulowanej sama będąc też w odpowiedniej kondycji – co było wielokrotnie wskazywane przez przedstawicieli MF, zaznaczających, że intencją Polski ma być wejście dopiero w sytuacji gdy gotowość potwierdzą spełniane długoterminowo kryteria konwergencji – stwierdza Dariusz Koper, zastępca dyrektora  departamentu controllingu, Europejskiego Fundusz Leasingowego.

Jeżeli chodzi o sytuację firm  leasingowych i leasingobiorców to poza oczekiwanymi efektami makro, najistotniejsze będą trzy czynniki: eliminacja ryzyka walutowego i uproszczenie rozliczeń w transakcjach z krajami EMU oraz ułatwiony dostęp do finansowania pozyskiwanego z europejskich instytucji finansowych – dodaje Dariusz Koper z EFL.

// Powyższa publikacja została przygotowana przez Europejski Fundusz Leasingowy.


Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl