Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Poniższy materiał ma charakter promujący parking windykacyjny firmy Infos, która odzysuje sprzęt z wypowiedzianych umów. Publikujemy go jednak, bo pokazuje on trochę od kuchni jak wygląda windykacja w przypadku leasingu:

Parking we Fletnowie (woj. kujawsko-pomorskie, 20 km od autostrady A1) nie należy do typowych, miejskich placów na samochody. Powstał z myślą o zabezpieczaniu przejętych przez firmę windykacyjną INFOS Sp. z o.o. przedmiotów leasinguz terenu całej Polski: samochodów, maszyn budowlanych, sprzętu ruchomego itp.

Sądzimy, że lada moment nasz parking zacznie się zapełniać samochodami osobowymi, ciężarowymi, koparkami, walcami i innymitego typu sprzętami. Prowadząc od kilkunastu lat kompleksowe usługi windykacyjne dla naszych klientów, zdecydowaliśmy  się dostosować do ich aktualnych potrzeb. A te niestety wynikają z  pogorszenia się koniunktury w gospodarce. Widać to szczególnie mocno właśnie w branży leasingowej, która stanowi dla nas duży odsetek klientów. Dla nich sprzedaż sprzętu poleasingowego, pochodzącego np. z przeprowadzonej  przez nas windykacji staje się coraz ważniejszą częścią prowadzonego biznesu-mówi Jan Laskowski, Dyrektor Windykacji Leasingowej Infosu.

Czytaj także:  Konsekwencje opóźnień w płatnościach rat leasingowych

W jaki sposób leasingowane porsche prezesa czy koparka firmy budowlanej może znaleźć się na  bezpiecznym, całodobowo monitorowanym parkingu we Fletnowie? Wystarczy, że firma leasingowa (w tym wypadku  wierzyciel), do której należy sprzęt, nie otrzyma od swojego klienta płatności za np. 3 kolejno należne raty.  Wówczas, w momencie przekazania sprawy do kancelarii windykacyjnej, rozpoczyna się proces odbioru od niepłacącego w terminie klienta przedmiotu leasingu, czyli m.in. samochodu. Wszystkie czynności związane z tą „windykacyjną operacją”  realizowane są przez negocjatorów na podstawie odpowiednich pełnomocnictw udzielanych przez zleceniodawcę oraz w stałej współpracy z Infosem i organami policji w danym rejonie. 

Czytaj także:  Odpowiedzialność karna za przywłaszczenie przedmiotu leasingu

Nasza praca przypomina czasem trochę pracę detektywa – mówią  windykatorzy z Infosu. Żeby przetransportować leasingowy sprzęt do Fletnowa, niejednokrotnie trzeba  go  najpierw odszukać, bo osoba, która go wypożyczyła  próbuje go ukryć. Nasza praca rozpoczyna się więc od przygotowania specjalistycznego raportu detektywistycznego o leasingobiorcy i ustalenia faktycznego miejsca ukrywania samochodów czy sprzętu budowlanego.

Tak jak różne są parametry luksusowej limuzyny w stosunku do drogowego walca, które trafią na parking we Fletnowie, tak samo różne mogą być ich dalsze losy. Generalnie wszystko zależy od decyzji właściciela pojazdu. Na ogół nasi klienci chcą jednak jak najszybciej odzyskać  swoje pieniądze  dlatego naszym zadaniem jest także  sprzedaż  w ich imieniu zgromadzonego sprzętu. O ile w przypadku samochodów osobowych i popularnych samochodów ciężarowych czas ten nie powinien być dłuższy niż 30 dni, o tyle w przypadku maszyn i urządzeń specjalistycznych  może być bardzo zróżnicowany i uzależniony od zapotrzebowania rynku  na taki sprzęt. Doświadczenia innych tego typu parkingów w Polsce pokazują, że  wysoce specjalistyczne maszyny, przeznaczone dla wąskiego grona obiorców  pozostają na nich znacznie dłużej, nawet ponad rok – dodaje Jan  Laskowski.

Do wyboru, do koloru
Samochody wyprzedawane przez firmy leasingowe, banki czy inne instytucje finansowe na ogół kuszą atrakcyjnymi cenami. Auto osobowe może być nawet o 20-30% tańsze niż identyczny pojazd z tego samego rocznika sprzedawany przez osobę prywatną.  Czy  jednak każdy chętny będzie mógł   skorzystać z takich ofert na zakup  sprzętu zgromadzonego we Fletnowie?  Na razie będzie je mógł kupić każdy  podmiot gospodarczy -niezależnie od  swojej wielkości, a zatem także małe firmy czy osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.  Jednak ze względu na obserwowane przez nas na rynku  duże zainteresowanie także  osób fizycznych zakupem   takich „parkingowych” samochodów i innych  poleasingowych urządzeń,  w przyszłości rozważamy także uruchomienie takiej sprzedaży wśród klientów indywidualnych– mówi Robert Gajdowski, Pełnomocnik ds. Kluczowych Klientów.

Jednak według specjalistów, w związku z zapaścią branży budowlanej największy przyrost, jeśli chodzi o oferty sprzedaży sprzętu poleasingowego, dotyczy obecnie nie samochodów osobowych, a  maszyn dla tego sektora. Dlatego z pewnością łatwiej teraz o  intratny zakup specjalistycznego sprzętu budowlanego niż np. osobowej Skody.

Infos przewiduje dwie formy zakupu poleasingowego sprzętu: bezpośrednią, to znaczy wprost z parkingu lub poprzez licytację internetową. Uzależnione to będzie zawsze od warunków jakie  windykatorowi postawi właściciel  ruchomości. To na jego zlecenie Infos przeprowadzi także wycenę sprzętu przez rzeczoznawcę czy badania techniczne wystawionych do sprzedaży maszyn.

Pierwsze transakcje kupna-sprzedaży, planowane są przez Infos jeszcze w 2012 roku.

Czytaj także:  Gdzie szukać poleasingowych i powindykacyjnych? Sprawdź przewodnik

Data publikacji: 17.10.2012

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl