Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Leasing nieruchomości

W Polsce nie jest łatwo sfinansować poprzez leasing nabycie nieruchomości. Kto w ogóle może liczyć na uzyskanie finansowania i którzy leasingodawcy oferują leasing nieruchomości?

Leasing nieruchomości na marginesie

W okresie minionych trzech lat w Polsce sfinansowano leasingiem zaledwie około 600 nieruchomości. Jest to jedynie 0,08 proc. ogółu zawartych w tym samym okresie umów leasingu.

Tylko 11 firm leasingowych w ostatnich kilkunastu miesiącach udzielało leasingu nieruchomości, z czego zaledwie 6 robiło to trochę częściej niż sporadycznie.

Jakie nieruchomości można sfinansować leasingiem, a jakich nie?

Przeciętna wartość jednej sfinansowanej nieruchomości w okresie od stycznia 2012 do września 2014 r. wyniosła ponad 6 milionów złotych. Oznacza to, że firmy leasingowe generalnie preferują finansowanie obiektów o dużej wartości. Z nielicznymi wyjątkami, większość leasingodawców w ogóle nie będzie zainteresowana sfinansowaniem nieruchomości o wartości poniżej 1,5 - 2 mln złotych.

Istotna zresztą jest nie tylko wartość obiektu, ale także jego komercyjna atrakcyjność - najlepiej już potwierdzona w praktyce. Dlatego w przypadku nieruchomości często spotykany jest leasing zwrotny obiektów, które potwierdziły już, że są w stanie „na siebie” zarobić.

W skrócie sprowadza się to do tego, że znacznie łatwiej będzie sfinansować leasingiem funkcjonujący już w centrum miasta hotel, niż dopiero otwierany pensjonat w miejscowości wypoczynkowej. Większe szanse będzie miał także biurowiec z zakontraktowanymi najemcami, niż nabycie lokalu biurowego na potrzeby własne firmy. I tak dalej…

Kto może liczyć na finansowanie, a kto nie?

W żargonie branżowym klientów dzieli się na „słabych” i „mocnych”. W przypadku ubiegania się o leasing nieruchomości klient musi być bardzo mocny.

W praktyce więc, ta forma finansowania dostępna jest dla korporacji i dużych firm. Generalnie przedsiębiorstw, które mają bardzo dobrą kondycję finansową i płynność, dla których leasing jest jedną z wielu dostępnych alternatyw, np.: formą optymalizacji podatkowej, ewentualnie oznacza uwolnienie środków (w przypadku leasingu zwrotnego) na kolejną, przemyślaną inwestycję.

Przedsiębiorcy z sektora małych i średnich firm będą mieli już dużo gorzej, zwłaszcza jeśli leasing miałby być dla nich jedyną szansą (brak alternatywy) na pozyskanie nieruchomości.

Gdzie szukać finansowania?

Poniżej znajduje się zestawienie leasingodawców, którzy  w okresie od stycznia 2012 do września 2014 finansowali nieruchomości, wraz z liczbą zawartych transakcji oraz przeciętną wartością każdej z nich.

Zestawienie firm leasingowych udzielających leasingu nieruchomości

Szukając finansowania, siłą rzeczy należy zwrócić się do którejś z powyższych firm lub też skorzystać z naszej Wyszukiwarki Leasingu.

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl