Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

VAT od samochodów osobowych przy leasingu

Przypominamy, że od 1 kwietnia 2014 r. można odliczać 50 proc. VAT od rat leasingu samochodów osobowych, nawet jeżeli przed 1 kwietnia wykorzystany został limit kwotowy 6 tys. zł.

Sygnały jakie dostajemy od naszych użytkowników sugerują, że nie wszyscy są świadomi nowego przywileju, o którym pisaliśmy jeszcze w styczniu, kiedy jeszcze trwały prace nad projektem nowelizacji ustawy o VAT dotyczącej samochodów firmowych.

Przedsiębiorcy, którzy zawarli umowę leasingu samochodu osobowego jeszcze na starych zasadach, kiedy można było odliczyć 60 proc. VAT, ale nie więcej niż 6 tysięcy złotych, od 1 kwietnia 2014 r. mogą odliczać co prawda już tylko 50 proc. VAT, ale nie dotyczy ich żaden limit kwotowy!

Co za tym idzie, także przedsiębiorcy, którzy przed 1 kwietnia wykorzystali już limit odliczenia w wysokości 6 tys. zł od leasingu swojej osobówki, obecnie mogą odliczać 50 proc. od każdej kolejnej raty! Wcześniejsze wyczerpanie limitu nie ma obecnie żadnego wpływu na obecne prawo do odliczeń.

Chcesz wiedzieć więcej? To powinno Cię zainteresować: Zasady odliczania VAT od samochodów firmowych obowiązujące od 1 kwietnia 2014 roku

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl