Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Wydarzenia w branży leasingowej i wynajmu długoterminowego (CFM) w 2017 roku.

Bieżące wydarzenia dotyczące branży leasingowej i wynajmu długoterminowego (CFM) można śledzić na żywo pod adresem FmLeasing.pl/LIVE

Kalkulator porównujący leasing z wynajmem

Zaktualizowaliśmy nasz poradnik porównujący leasing z wynajmem długoterminowym aut, dodając do niego nową funkcjonalność – kalkulator, który pozwala zapoznać się z różnicą w wysokości raty finansowej pomiędzy najmem i leasingiem. Oczywiście kalkulator ma charakter orientacyjny, z uśrednioną wartością rezydualną samochodu po zakończeniu kontraktu, a to ona ma kluczowy wpływ na wysokość miesięcznej raty. Jednak mimo wszystko mamy nadzieję, że przynajmniej w przybliżeniu pozwoli on zorientować się jakim rzędem wielkości różni się rata wynajmu od leasingu. Leasing czy wynajem długoterminowy samochodu?

08.01.2017 - 10:05

Najczęściej czytane artykuły o leasingu w 2017

Podobnie jak rok temu przedstawiamy zestawienie piętnastu najczęściej czytanych artykułów na FmLeasing.pl w 2017 roku z podziałem na trzy kategorie: aktualności, porady i oferta. W każdej z tych kategorii wyróżniliśmy po pięć pozycji, które wzbudziły największe zainteresowanie naszych użytkowników.

28.12.2017 - 19:04

Nowa strategia ZPL dla branży leasingowej

Związek Polskiego Leasingu przyjął nową strategię na lata 2018-2020. Ma ona opierać się na pięciu filarach, którymi są: rozwój, bezpieczeństwo, wizerunek, jedność, platforma. Nacisk ma być położony na digitalizację procesów leasingowych, co cieszy, bo nie ma co ukrywać, że procedury uzyskania leasingu, mimo, że uległy w ostatnich latach uproszczeniu i przyspieszeniu, to nadal pozostają trochę w tyle choćby za zakupami ratalnymi, które realizowane są niemal w czasie rzeczywistym. Oczywiście pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć, ale dobrze, że ZPL dostrzega taką potrzebę i wpisuje ją do swojego planu działania.

20.12.2017 - 12:58

Megafuzja w leasingu? Na razie to tylko teoria, ale…

Co łączy banki Pekao, Alior i PKO BP? Wszystkie trzy kontrolowane są bezpośrednio lub pośrednio przez Skarb Państwa, czyli w praktyce przez polityków. Każdy z nich prowadzi także działalność leasingową poprzez spółki zależne. Co by to oznaczało dla rynku leasingu, gdyby doszło do megafuzji?

15.12.2017 - 17:44

Jak nie przepłacić za kontynuację ubezpieczenia w leasingu?

Nasz artkuł poradnikowy doczekał się aktualizacji, a ponadto nawiązaliśmy współpracę z multiagencją ubezpieczeniową, która powinna oferować konkurencyjny do oferty leasingodawców koszt pakietu ubezpieczeniowego przy kontynuacji. Na razie oferta dotyczy samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w tym ciągników siodłowych. Zapraszamy: Jak nie przepłacić za kontynuację ubezpieczenia w leasingu?

11.12.2017 - 15:03

Europa i Niemcy rosną najszybciej od 10 lat, a Polska nie...

Zewsząd słyszymy, że polska gospodarka ma się świetnie. Rośnie PKB, maleje bezrobocie i ogólnie rzecz biorąc prawie wszystkim dopisują dobre humory. Podobnie branża leasingowa nie ma prawa narzekać – co roku rynek wzrasta w tempie dwucyfrowym. Pytanie, czy nie mógłby rosnąć szybciej? Więcej: Europa i Niemcy rosną najszybciej od 10 lat, a Polska nie...

07.12.2017 - 13:08

Yanosik - sposób na uniknięcie mandatów i nie tylko

Yanosik naprawdę jest skuteczny i pozwala uniknąć kontroli, mandatu, a także otrzymania wezwania z policji lub innych służb, co w leasingu wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty manipulacyjnej. Czytaj dalej…

29.11.2017 - 17:52

Rejestracje samochodów, a awaria CEPiK – wszystko powoli wraca do normy

Klienci firm leasingowych czekający na odbiór samochodów mogą czuć się zniecierpliwieni. Wszystko przez awarię systemu CEPiK, która bardzo spowolniła możliwość rejestracji pojazdów. Sytuacja wraca już jednak powoli do normy, choć w niektórych wydziałach powstały bardzo duże kolejki. Dlatego uprzedzamy, że niektórzy klienci firm leasingowych muszą wykazać jeszcze trochę cierpliwości oczekując na odbiór nowego auta, ewentualnie czekają na załatwienie jakiś formalności w wydziałach komunikacji. Zapraszamy do wątku na forum.

22.11.2017 - 11:40

Barometr EFL: Nastroje osłabły, ale nadal lepsze niż przed rokiem

Barometr EFL jest badaniem nastrojów wśród przedsiębiorców MŚP. W IV kwartale wskaźnik ten obniżył się (drugi kwartał z rzędu). Jednak klimat inwestycyjny jest nadal dobry i zauważalnie lepszy niż w 2016 roku. Szczegóły raportu na stronie media.efl.pl/releases/376691

21.11.2017 - 19:57

Ważny artykuł dla nievatowców w sprawie rozliczania szkód

Jeżeli nie jesteś tzw. vatowcem i korzystasz z leasingu, to w przypadku powstania szkody nie z twojej winy, która będzie likwidowana z OC sprawcy może spotkać cię przykra niespodzianka. Ubezpieczyciele wpadli na pomysł, jak zaoszczędzić na wypłacanych odszkodowaniach, co w praktyce może uderzyć po kieszeni poszkodowanych leasingobiorców nie będących podatnikami VAT. Na szczęście można temu zaradzić. Czytaj więcej...

17.11.2017 - 13:40

Najlepsza firma leasingowa?

Zaktualizowaliśmy jeden z naszych poradników: Najlepsza firma leasingowa

14.11.2017 - 13:46

EFL: Leasing maszyn wzrośnie do 22,3 mld w 2018

EFL jest kolejnym leasingodawcą prognozującym duże wzrosty w segmencie leasingu maszyn i urządzeń. Zdaniem przedstawicieli EFL wartość finansowania maszyn wzrośnie do 22,3 mld zł w 2018 roku. Są cztery podstawowe przyczyny wzrostów:

  1. Wzrost produkcji przemysłowej spowodowany wzrostem popytu krajowego (konsumpcja).
  2. Wzrost eksportu spowodowany dobrą koniunkturą w Europie.
  3. Odnawianie parków maszynowych.
  4. Automatyzacja, po części wymuszona niskim bezrobociem, czyli malejącą ilością… rąk do pracy.
13.11.2017 - 18:37

Finansowanie maszyn przyśpiesza. PKO wiceliderem

PKO Leasing jest wiceliderem finansowania maszyn i urządzeń po trzech kwartałach 2017 roku z kwotą blisko 1,4 mld zł. Największe wzrosty spółka zanotowała w segmencie finansowania sprzętu gastronomicznego (+420% r/r), oprogramowania IT (+79%), maszyn do przemysłu spożywczego (+61,7%) oraz wózków widłowych (+27,5%). Co jednak najbardziej istotne przedstawiciele PKO Leasing spodziewają się przyśpieszenia inwestycji finansowanych nie tylko przez PKO, ale całą branżę leasingową już w IV kwartale 2017.

10.11.2017 - 18:26

EFL uruchomił portal o autach elektrycznych

Portal działa od 7 listopada pod adresem autoelektryczne.pl. Zawiera materiały eksperckie i aktualności, informację o dostępnych na polskim rynku modelach i ich dane techniczne oraz mapę stacji ładowania i kalkulatory, w tym umożliwiające obliczenie rat leasingu i wynajmu długoterminowego samochodów elektrycznych.

10.11.2017 – 14:00

Decyzja RPP. Leasing nadal rekordowo tani, ale jak długo jeszcze?

Rada Polityki Pieniężnej nie zdecydowała się na zmianę stóp procentowych na listopadowym posiedzeniu. Oznacza to, że główna stopa pozostaje na rekordowo niskim poziomie - 1,5% już od 32 miesięcy. To dobra informacja dla kredytobiorców i leasingobiorców, bo koszty finansowania nadal będą bardzo niskie. Aktualny koszt leasingu oferowany przez czołowych polskich leasingodawców sprawdzisz w naszym Kalkulatorze.

Trzeba jednak odnotować, że coraz częściej mówi się o rosnącej presji inflacyjnej i możliwości podniesienia stóp w niedalekiej przyszłości, np.: w 2018 roku, co w konsekwencji przełoży się na wzrost rat leasingowych. Dlatego warto zaznajomić się z naszym artykułem: Czy to już dobry moment na leasing ze stałym oprocentowaniem? Chyba nie, ale…

10.11.2017 - 13:15

Idea Getin Leasing - tak będzie brzmiała nazwa „nowej” firmy

Fuzja Idei Leasing z Getin Leasing, a raczej przejęcie Getinu przez Ideę zaczyna nabierać bardziej konkretnych kształtów. O tym, że takie połączenie wcześniej czy później nastąpi, wiedzieliśmy już w pierwszej połowie 2016 roku. Jednak od tamtej pory działo się niewiele, przynajmniej z punktu widzenia klientów i rynku, bo fakt, że po drodze odbyło się szereg operacji finansowych związanych z tą transakcją, w wyniku których akcje różnych spółek kontrolowanych przez Leszka Czarneckiego wędrowały między sobą, interesował prawdopodobnie tylko graczy giełdowych.

Co prawda od trzeciego kwartału 2016 Idea i Getin zaczęły wspólnie raportować wyniki sprzedaży dla ZPL, ale to był w zasadzie jedyny namacalny znak, że obie spółki zbliżają się do siebie.

Dziś dowiedzieliśmy się natomiast, że nazwa połączonych firm będzie brzmiała Idea Getin Leasing Spółka Akcyjna i to jest już coś, co dotyczy klientów. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami operacyjne połączenie obu spółek ma nastąpić w 2018 roku.

31.10.2017 - 19:46

Branża leasingowa przyspieszyła

Podsumowując półroczne wyniki branży leasingowej narzekaliśmy trochę, że nie jest wcale tak dobrze, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim dynamika wzrostów pierwszego półrocza 2017 roku była najniższa od pięciu lat. Na szczęście w trzecim kwartale nastąpiło przyspieszenie i jest duża szansa, że na koniec roku będzie jeszcze lepiej. Podsumowanie wyników po 3Q 2017...

26.10.2017 - 17:04

Co dalej? Samochód stanie się usługą

Tydzień temu podzieliliśmy się raczej gorzką opinią o tym, jak obecnie wygląda oferta finansowania nowych samochodów w formie abonamentu. Nie zmienia to faktu, że w tym właśnie kierunku podąża obecnie rynek motoryzacyjny. Samochód staje się powoli usługą, co świetnie wizualizuje ten spot LeasePlanu z Richardem Hammondem w roli głównej: Co dalej? Samochód stanie się usługą

20.10.2017 - 9:38

Już dwie Tesle na polskich drogach są „od nas”

Nie mamy w zwyczaju chwalić się sfinansowanymi dzięki naszej pomocy inwestycjami użytkowników FmLeasing.pl, tym razem robimy jednak wyjątek z dwóch powodów. Po pierwsze chodzi o nadal niecodzienny samochód jakim jest Tesla, po drugie chcemy podzielić się pewnego rodzaju wskazówką z osobami chcącymi sfinansować nie tylko Teslę, ale także jakiekolwiek inne drogie auto. Więcej...

19.10.2017 - 14:15

Audi dla biznesu na FmLeasing.pl

Jeżeli rozważacie leasing lub wynajem długoterminowy Audi A3, A4, A6 lub Q3 w edycji Business Line, to zostaliśmy zaproszeni do promowania tej oferty. Poniżej znajdziecie link do szczegółów i formularza kontaktowego, poprzez który można zapytać o indywidualną ofertę i umówić się na jazdę testową. Zapraszamy - Audi dla biznesu >

18.10.2017 - 14:29

Najnowsze wydanie zestawienia ofert Auto-Abonamentowych

Odświeżyliśmy zestawienie marek samochodów dostępnych w formie Auto-Abonamentu. W przypadku trzynastu producentów konieczna była aktualizacja, ponieważ zmieniły się warunki finansowania – jednak są to generalnie zmiany kosmetyczne. Na liście pojawiły się cztery nowe marki, które można obecnie wynająć długoterminowo. Natomiast dwóch producentów zniknęło z zestawienia wycofując dostępność tej formy finansowania dla swoich klientów - Auto Abonament - zestawienie ofert leasingu z wysokim wykupem

18.10.2017 - 14:24

Po co wymyślono auta w abonamencie?

"Były czasy, kiedy tylko głupców nie trzymały się pieniądze. Teraz zdarza się to wszystkim." Niska rata to nie wszystko. Więcej...

13.10.2017 - 13:56

Z tym końcem diesla to chyba nie jest przesada

Niedawno zestawiliśmy koszty eksploatacji i leasingu samochodów z silnikami diesla w porównaniu z benzynowymi co pokazało, że obecnie wybór auta o napędzie wysokoprężnym ma coraz mniej wspólnego z oszczędnością. Jednak nie tylko ten fakt przesądza o tym, że najwyraźniej jesteśmy u schyłku epoki diesla w samochodach osobowych. Dowiedz się więcej...

06.10.2017 - 17:45

4 poważne błędy popełniane przy leasingu samochodu

Kolejny praktyczny poradnik, który we w miarę skondensowany sposób opisuje, jak w prosty sposób uniknąć czterech dość częstych i kosztownych błędów popełnianych przez przedsiębiorców przy leasingu pojazdów (i nie tylko). Czytaj więcej…

03.10.2017 - 16:40

Celebryci też leasingują…

Tak, osoby powszechnie znane z ekranów, prasy kolorowej itp. także są klientami firm leasingowych… Oczywiście nie chwalą się tym, bo po pierwsze raczej nie mają do tego okazji, a po drugie mogłoby to prawdopodobnie nadszarpnąć ich wizerunek. Część odbiorców mogłaby być zdziwiona, że jak to - taki znany (czytaj bogaty) i wziął coś na raty? Cóż… leasing to doskonały sposób optymalizacji podatkowej, a część osób z showbiznesu działa tak, jak każdy „zwyczajny” przedsiębiorca. No i nie ma co ukrywać, nie każdy celebryta jest milionerem, dla którego wydanie 100 lub więcej tysięcy złotych, np.: na nowy samochód jest niewielkim poświęceniem. Nic zatem dziwnego, że w tej grupie „zawodowej” leasing jest bardzo popularnym sposobem nabycia dóbr. Oczywiście współpracą z osobami znanymi nie chwalą się także polscy leasingodawcy, którzy szanują prywatność swoich klientów.

Skąd w ogóle przyszedł nam do głowy taki temat na wpis? Osoby śledzące (choćby niechcący) życie gwiazd zapewne słyszały o związku księcia Harrego z amerykańską aktorką Meghan Markle, która na co dzień przebywa po drugiej stronie Atlantyku. Tymczasem tamtejsze tabloidy zwęszyły, że aktorka może wkrótce przeprowadzić się do Wielkiej Brytanii, aby spędzać więcej czasu ze swoim partnerem. Przyczynkiem do tych spekulacji stało się to, że pani Markle zakończyła przed czasem… umowę leasingu swojego Audi Q5.

To powinna być wskazówka dla polskich gwiazd, że nawet niewinny przeciek o statusie umowy leasingu może być podstawą do układania daleko idących teorii z ich życia. Strach pomyśleć co by było, gdyby do kolorowych mediów przedostała się np.: informacja, że ktoś z celebrytów nie płaci terminowo rat…

26.09.2017 - 19:09

Leasing europejski urósł o 10%. Wysoka pozycja Polski

Wg danych udostępnionych przez Leaseurope, europejski rynek leasingowy sfinansował w 2016 roku aktywa o wartości 333,7 mld euro, czyli o 10,3% więcej r/r. Polska znalazła się na szóstym miejscu. Kompletny ranking krajów dostępny tu: Leasing w Europie w 2016 roku. Polska na 6 miejscu

19.09.2017 - 20:27

Hybryda, benzyna czy diesel? Co opłaca się wziąć w leasing?

Po naszym materiale stawiającym pod znakiem zapytania zasadność leasingowania samochodu z silnikiem diesla, otrzymaliśmy sugestie, żeby zrobić podobne zestawienie kosztów finansowania i eksploatacji z uwzględnieniem napędu hybrydowego. Mimo szczerych chęci, okazuje się, że takie porównanie jest nieco pozbawione sensu, ale jednak przygotowaliśmy trzy przykłady (2+1) dla osób zainteresowanych tym tematem. Zapraszamy do zapoznania się z naszym materiałem: Hybryda, benzyna czy diesel? Co opłaca się wziąć w leasing?

14.09.2017 - 12:21

O leasingu ciągników siodłowych w pigułce

Odświeżyliśmy i rozszerzyliśmy naszą informację o finansowaniu ciągników siodłowych. Przekazujemy tym samym praktycznie wszystkie istotne informacje o specyfice i warunkach leasingu tych pojazdów. Oczywiście jest to zarazem zachęta do skorzystania z naszej Wyszukiwarki, która ułatwia dotarcie bez pośredników do tanich i dobrych firm leasingowych finansujących nowe i używane ciągniki siodłowe. Tutaj wspomniana informacja > Leasing ciągników siodłowych w Polsce

11.09.2017 - 18:30

PKO Leasing eksperymentuje z opłatą za rejestrację pojazdu…

… a konkretnie z jej brakiem. Na razie jest to forma promocji skierowanej do nowych klientów, którzy w okresie od 21 sierpnia do 30 września 2017 roku zdecydują się zawrzeć umowę leasingu lub pożyczki samochodu osobowego lub ciężarowego o DMC do 3,5T – zostaną oni zwolnieni z opłaty za zarejestrowanie pojazdu w wydziale komunikacji, która w PKO Leasing standardowo wynosi 350 złotych netto. Trzymamy kciuki za duże zainteresowanie klientów i pozytywny efekt promocji, bo może skłoniłoby to firmę do rezygnacji z tej opłaty na stałe, albo przynajmniej do jej zmniejszenia – tak, jak apelowaliśmy tu. Oczywiście oferta PKO Leasing jest dostępna także poprzez naszą Wyszukiwarkę Leasingu.

23.08.2017 - 16:30

Wyniki firm flotowych po I połowie 2017

Polski Związek Wynajmu i Leasingu pojazdów zrzeszający większość dużych polskich firm flotowych (80% rynku), przedstawił statystyki branży Car Fleet Management na zakończenie pierwszej połowy 2017 roku. Ilość pojazdów finansowanych w ramach umów wynajmu długoterminowego wzrosła do 141,6 tys. sztuk, czyli o 13,8% więcej niż przed rokiem. PZWLP podkreśla przy tym, że jest to piąty z rzędu kwartał przyspieszania dynamiki. Jednocześnie firmy zrzeszone w PZWLP zakupiły w pierwszej połowie bieżącego roku o 24,4% więcej aut niż w okresie styczeń-czerwiec 2016. Już 18,6% nowych pojazdów kupowanych przez firmy finansowane jest poprzez wynajem długoterminowy. Maleje przy tym udział samochodów z silnikiem diesla – co jest kolejnym potwierdzeniem, że „diesel przestaje się opłacać – liczby nie kłamią”. Obecnie ich udział we flotach zrzeszonych w PZWLP wynosi 68,2%, to nadal dużo, ale jednocześnie aż o 6 pkt. proc. mniej niż rok temu o tej porze – to bardzo wyraźny spadek. Szczegółowe statystyki przygotowane przez PZWLP do pobrania: Statystyki i rankingi

11.08.2017 - 19:43

Branża w I półroczu '17 urosła o 11,6%. Jest się z czego cieszyć?

Leasing w pierwszym półroczu 2017 - podsumowanie z naszą interpretacją wyników branży - tutaj

10.08.2017 - 17:00

Diesel przestaje się opłacać - liczby nie kłamią

Od kilkunastu już miesięcy zauważyć można zmieniający się trend dotyczący wyboru rodzaju napędu do kupowanych i leasingowanych samochodów firmowych. Klienci flotowi nadal najczęściej wybierają silniki diesla, ale ich udział spada. Mniejsze firmy korzystające z leasingu, także coraz częściej wybierają auta benzynowe. Decyduje o tym nic innego jak rozsądek ekonomiczny - widać to choćby w naszym porównaniu kosztów dostępnym tutaj.

25.07.2017 - 19:20

Leasing dla freelancerów

Kolejny nasz poradnik, tym razem skierowany do osób prowadzących działalność jako tzw. wolni strzelcy: Leasing dla freelancera

19.07.2017 - 17:50

Skody Citigo w barwach Nest Banku są od VFS

Volkswagen Financial Services jest w trakcie realizowania dostaw 120 sztuk samochodów Skoda Citigo dla Nest Banku w ramach kontraktu wynajmu długoterminowego. Połowa pojazdów została wydana już pod koniec 2016 roku, a kolejne wydawane są i będą w transzach do jesieni 2017. Autami mają jeździć franczyzobiorcy Nest Banku.

30.06.2017 - 10:30

Pekao Leasing sfinansuje 80 autobusów dla Warszawy

Pekao Leasing w konsorcjum z EvoBus dostarczy warszawskiemu MZA 80 autobusów Mercedes Conecto. Umowa została podpisana 23 czerwca 2017 roku. Dostawy mają być zrealizowane do końca roku.

26.06.2017 - 11:20

Octavia z nowym silnikiem 1.5 TSI

Paleta silników Octavii poszerzyła się o turbodoładowaną jednostkę benzynową 1.5 TSI ACT o mocy 150 KM i momencie obrotowym 250 Nm. System ACT pozwala na dezaktywację cylindra podczas pracy silnika z mniejszym obciążeniem. Ceny Octavii i Octavii Combi z silnikiem 1.5 TSI ACT podajemy w zaktualizowanej publikacji: Skoda Octavia po faceliftingu. Cennik 2017 i koszt leasingu.

23.06.2017 - 16:15

Urlopy w branży mogą mieć wpływ na tempo załatwiania leasingu

Więcej o tym w naszej poradnikowej publikacji: Chcesz wziąć leasing w okresie wakacji? Może to potrwać trochę dłużej, ale nie musi.

23.06.2017 - 14:50

Przetarg na leasing autobusów w Radomiu

Radomskie MPK chce wyleasingować siedem używanych autobusów miejskich o długości 12 metrów. Otwarcie ofert ma nastąpić 1 sierpnia 2017. To już drugi tego typu przetarg w Radomiu. W 2016 roku trafiło do Radomia 19 używanych autobusów, które wcześniej jeździły po Warszawie. Finansującym jest firma mLeasing. Źródło informacji: transport-publiczny.pl

22.06.2017 - 17:00

Aktualizacja poradnika o podróżach zagranicznych autem w leasingu

Właśnie zaczyna się sezon urlopowy, a co za tym idzie wiele osób wybierze się swoim leasingowym samochodem na podbój Europy. Jak co roku o tej porze dokonaliśmy aktualizacji poradnika: Samochodem w leasingu za granicę. Życzymy udanych wakacji i szczęśliwych powrotów!

22.06.2017 - 15:30

My w piątek pracujemy

Branża leasingowa jest jedną z tych, której pracownicy bardzo chętnie korzystają z wszelkiego rodzaju długich weekendów itp. Prosimy zatem nie dziwić się, jeśli w piątek po Bożym Ciele ciężko będzie skontaktować się z przedstawicielami handlowymi firm leasingowych, uzyskać ofertę, informacje, czy załatwić jakąś sprawę związaną z trwającą umową leasingu.
My w piątek jesteśmy do dyspozycji, tj. tak jak w normalny dzień roboczy dokonujemy analiz dla użytkowników Wyszukiwarki Leasingu, odpowiadamy na korespondencję i udzielamy wsparcia.

16.06.2017 - 10:30

Mamy stanowisko Toyota Leasing - jest jeszcze śmieszniej

Wraca temat abonamentu RTV w umowie Toyota Leasing. Dziś otrzymaliśmy stanowisko firmy w tej sprawie. Okazuje się, że zapis o obowiązku zarejestrowania radioodbiornika pojawił się już w 2010 roku i nie jest to żadna „nowość” jak sugerował money.pl. Szczegóły w zaktualizowanej części artykułu Abonament radiowy i samochód w leasingu (na końcu).

12.06.2017 - 15:30

BZ WBK Leasing otrzyma 100 mln euro od Banku Rozwoju

BZ WBK Leasing podpisał 1 czerwca ’17 umowę kredytową z Bankiem Rozwoju Rady Europy (CEB) na kwotę 100 mln euro. Środki będą przeznaczone na finansowanie działalności małych i średnich przedsiębiorstw, a konkretnie ich inwestycji w środki trwałe potrzebne wyłącznie do działalności gospodarczej (odpadają samochody osobowe). Poprzednia umowa BZ WBK Leasing z CEB opiewała na kwotę 50 mln euro, dzięki której spółka zawarła prawie 4 tysiące umów leasingu i pożyczki leasingowej. Oferta BZ WBK Leasing jest oczywiście obecna w naszej Wyszukiwarce Leasingu.

01.06.2017 - 20:00

Media straszą przedsiębiorców abonamentem RTV doliczonym do leasingu

Dziś portal money.pl wypuścił nie do końca rzetelny – naszym zdaniem – artykuł pod tytułem: „Samochód w leasingu z obowiązkowym abonamentem radiowym”. Kolejne media podchwyciły temat robiąc z niego „aferkę”... Tymczasem z punktu widzenia leasingobiorców nic się nie zmieniło i nie zmieni, a temat jest najzwyczajniej w świecie napompowany w pogoni za „klikami”. Tutaj obszerniejszy materiał na ten temat.

31.05.2017 - 15:30

Policja zatrzymała grupę wyłudzającą leasing

Małopolska policja zatrzymała grupę osób zajmującą się wyłudzeniami leasingowymi. Proceder nie był zbyt wyszukany i – niestety – dobrze znany w branży. Przestępcy rejestrują spółkę kapitałową na słupy z czystą historią kredytową i płatniczą, biorą w leasing samochody lub inny sprzęt z zamiarem ich dalszej odsprzedaży, np.: za wschodnią granicę i jednocześnie przestają spłacać raty. W przypadku zatrzymanych czterech osób w wieku od 30 do 55 lat mowa jest o wyłudzeniu kwoty ponad 800 tys. złotych. Za organizacją procederu stał 49-latek, który był już poszukiwany do odbycia kary 12 lat więzienia.

24.05.2017 - 18:10

Samochody poleasingowe Alphabetu w warszawskim salonie 99rent

Samochody pokontraktowe Alphabet Polska są od teraz wystawiane w warszawskim salonie 99rent, przy ul. Połczyńskiej 10. Obie firmy nawiązały współpracę w zakresie sprzedaży aut poleasingowych, a konkretnie po zakończonych kontraktach wynajmu długoterminowego. Tutaj znajdziecie aktualną ofertę samochodów poleasingowych Alphabet i innych firm leasingowych i CFM - link

23.05.2017 - 17:20

Duży kontrakt flotowy Carefleet - 400 Yarisów

Toyota Yaris Hybrid w barwach Eurocash

Toyota Yaris Hybrid w barwach Eurocash

Jeżeli zobaczycie na ulicy najnowszy model Toyoty Yaris oklejonej logiem Eurocash, to będzie to auto sfinansowane przez Carefleet. Eurocash zamówił aż 400 modeli z silnikiem hybrydowym, których dostawcą będzie Toyota Bielany. Warto wspomnieć, że flota Eurocash liczy ponad 2,3 tys. pojazdów, a nowe Yarisy Hybrid zastąpią samochody, których kontrakty wynajmu długoterminowego kończą się w 2017 roku. Carefleet współpracuje z Eurocash od 2010 roku. Dodajmy także, że Toyota Yaris jest jednym z najczęściej wybieranych samochodów do leasingu i wynajmu długoterminowego przez polskie firmy - sprawdź ranking TOP20.

18.05.2017 - 14:11

Wyniki firm flotowych po I kwartale 2017

Polski Związek Wynajmu i Leasingu pojazdów zrzeszający większość dużych polskich firm flotowych, przedstawił statystyki branży Car Fleet Management. Ilość pojazdów finansowanych w ramach umów wynajmu długoterminowego wzrosła o 13,2% r/r. W pierwszym kwartale branża zakupiła aż o 52% więcej nowych aut osobowych niż przed rokiem. Oznacza to, że rynek CFM od kilku już kwartałów przyspiesza – w pierwszym kwartale ’17 już co piąty samochód osobowy nabywany przez firmy finansowany był w formie wynajmu długoterminowego. Z tego 70,1% (spadek o 2,4 pkt. proc. r/r) stanowiły pojazdy z silnikiem diesla, 29,6% (analogiczny wzrost) benzyniaki i zaledwie 0,3% auta hybrydowe i elektryczne. Szczegółowe statystyki do pobrania: Statystyki i rankingi

17.05.2017 - 15:30

Alior Leasing nie będzie połączone z Pekao Leasing

PZU otrzymało zgodę KNF na przejęcie banku Pekao S.A. Jednocześnie PZU kontroluje inny polski bank - Alior. Jednak prezes PZU, Paweł Surówka poinformował, że nie planuje on łączenia obu banków. W konsekwencji nie należy się także spodziewać fuzji należących do obu banków spółek leasingowych, tj. Pekao Leasing i Alior Leasing. Oczywiście pamiętać należy, że PZU jest firmą kontrolowaną przez Skarb Państwa i nigdy nie wiadomo, czy za jakiś czas nie dojdzie do zmiany woli politycznej. Niemniej w dającej się przewidzieć przyszłości nie należy spodziewać się działań zmierzających do połączenia obu banków, a w konsekwencji ich leasingowych spółek.

16.05.2017 - 18:00

Aktualizacje porad

Staramy się na bieżąco aktualizować wszystkie nasze poradniki, aby zawsze były up-to-date pod względem prawnym, praktycznym i faktycznym, bo zarówno przepisy, jak i oferta leasingowa oraz procedury nieustannie ewoluują. Tym razem zaktualizowaliśmy dwa artykuły poradnikowe: Co w przypadku upadłości firmy leasingowej? oraz Leasing samochodu kupowanego od osoby prywatnej (faktura VAT-marża)

16.05.2017 - 12:30

Unia Korzyści, czyli EFL chce pomóc klientom w pozyskiwaniu unijnych dotacji

W EFL zdają sobie sprawę, że wielu mikro, małych i średnich przedsiębiorców rezygnuje z ubiegania się o dotacje unijne ze względu na skomplikowane procedury. Chcą wyjść temu naprzeciw dzięki współpracy z firmą doradczą ADM Consulting Group. Po krótce polega ona na tym, że EFL zapewni finansowanie (poprzez leasing i pożyczkę) firmom chcącym skorzystać z dofinansowania, a ADM doradzi, z którego programu unijnego klient może skorzystać, pomoże przygotować wniosek i przebrnąć przez procedurę. Oczywiście nie za darmo, ale w komunikacie prasowym EFL informuje o specjalnych rabatach na usługi ADM. Darmowe ma natomiast być uzyskanie promesy z EFL, która jest niezbędna dla tych przedsiębiorców, którzy ubiegając się o dofinansowanie muszą wskazać źródła finansowania inwestycji.

15.05.2017 - 14:00

Ważny (dla niektórych) wyrok NSA w sprawie VAT od samochodów osobowych

Złe wieści nadeszły w ostatnią środę z NSA… Zdaniem sądu odpłatne wynajmowanie samochodu pracownikom nie daje prawa do odliczania 100% VAT, co poniekąd zmienia dotychczasową linię orzeczniczą sądów wojewódzkich. Dlatego zaktualizowaliśmy nasz artykuł: Jak odliczać 100% VAT od samochodu udostępniając go pracownikowi po godzinach pracy?

13.05.2017 - 15:30

Skoda podała ceny nowego Rapida

Skoda Rapid doczekała się faceliftingu oraz nowego cennika. Wzrosły trochę ceny najtańszych odmian tego modelu. Dlaczego o tym piszemy? Bo Rapid należy do grona najchętniej leasingowanych samochodów. Oto ich pełna lista: 20 najczęściej leasingowanych samochodów osobowych

12.05.2017 - 19:20

Podsumowanie wyników branżowych I kw. 2017

Z lekkim opóźnieniem - bo ZPL udostępnił dane już jakiś czas temu - prezentujemy wyniki sprzedaży, jakie branża leasingowa osiągnęła w pierwszym kwartale 2017 roku. Szczegóły w artykule: Dobre wyniki branży po 1 kwartale 2017. Prawie 13% wzrostu

11.05.2017 - 17:20

EFL: Duży wzrost finansowania maszyn budowlanych w 2017

Przedstawiciele EFL przewidują ponad dwudziestoprocentowy wzrost wartości finansowania leasingiem i pożyczką leasingową maszyn i urządzeń budowlanych w całym 2017 roku. Wszystko za sprawą dobrej koniunktury w budownictwie wzmacnianej koniecznością odnowienia parku maszynowego przez firmy oraz perspektywą uruchomienia wydatkowania w ramach nowej perspektywy unijnej 2014-2020. EFL jest obecnie liderem branży leasingowej w segmencie finansowania sprzętu budowlanego.

04.05.2017 - 16:50

Sprawa awaryjnego Talismana z Masterlease zakończona

Zaktualizowaliśmy artykuł dotyczący awaryjnego Renault Talisman wziętego w leasing w Masterlease. Sprawa została zakończona po myśli klienta. Więcej o sporze klienta z finansującym: Ktoś czuje się „zrobiony w leasing”. Chyba niesłusznie

04.05.2017 - 16:20

Raiffeisen-Leasing zniknął, od teraz jest PKO Leasing

Marka Raiffeisen-Leasing przeszła do historii. Od wczoraj, tj. od 28 kwietnia pod względem prawnym RL stał się PKO Leasing. Więcej o fuzji i jej przebiegu: PKO kupił Raiffeisen Leasing. Co to oznacza dla klientów?

29.04.2017 - 9:30

Wracamy...

Przez kilka miesięcy ubiegłego roku testowaliśmy ten sposób (w formie krótkich notatek) podawania na żywo wiadomości dotyczących leasingu i branży leasingowej i flotowej. Dziś wracamy na stałe w tej formule. Traficie tu zawsze poprzez adres FmLeasing.pl/LIVE

28.04.2017 - 14:30

Wydarzenia z innych lat

Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie

Chcesz dowiedzieć się więcej?


Wyniki finansowe na monitorze komputeraRankingi firm leasingowych

Wszystkie rankingi leasingodawców, które ukazały się na FmLeasng.pl od 2009 do 2020 roku, aktualizowane co kwartał oraz branżowe statystyki sprzedaży.


Mężczyzna pokazuje zawartość IphonaNajlepsza firma leasingowa

Która polska firma leasingowa jest najlepsza? My to wiemy... Problem w tym, że ona nie będzie najlepsza dla każdego… Z całą pewnością istnieje jednak grupa firm, które są warte polecenia oraz grupa takich, których lepiej unikać.


Tablica z napisem ABC i książkiPierwszy leasing - poradnik dla początkujących

Po raz pierwszy zainteresowałeś się leasingiem? Nie wiesz zbyt wiele na ten temat? Czy to dobre rozwiązanie, o co w nim chodzi, ile kosztuje, od czego zacząć itd.?


Nowy samochód osobowy w fabryceAuto Leasing

Warunki leasingu samochodów osobowych i dostawczych u polskich leasingodawców - ten rodzaj finansowania oferuje 22 z nich. Informacja o wariantach, procedurach, okresach finansowania, wysokości wymaganego udziału własnego itp.


Czerwony sportowy samochód widok przedniej maski, lampy i atrapyLeasing czy wynajem długoterminowy samochodu?

Wynajem długoterminowy samochodów jest alternatywą dla klasycznego leasingu z wykupem. Coraz więcej przedsiębiorców, chcących sfinansować nowy pojazd, zastanawia się - wybrać leasing czy wynajem długoterminowy? Która forma dla kogo jest korzystniejsza? Skorzystaj z kalkulatora porównującego koszty i wysokość raty.


Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl