Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

W LeasePlan zauważają, że branża flotowa rośnie trzy razy szybciej niż polskie PKB. Ostatnich kilka lat przyniosło większą dostępność oraz lepszą jakość usług CFM.

Dlaczego branża rośnie?

Wynajem długoterminowy jest obecny w Polsce od około 10 lat. W tym czasie oferujące go firmy Car Fleet Management osiągnęły poziom ponad 150 tysięcy pojazdów, którymi aktualnie zarządzają.

Jarosław Oworuszko, Dyrektor Finansowy w LeasePlan Fleet Management zauważa, że dynamiczny wzrost branży rozpoczął się około 6-8 lat temu, a jednym z dodatkowych bodźców był kryzys finansowy z 2008 roku.
Zarządy firm pilnie poszukiwały oszczędności kosztów, poprawienia płynności, lepszej struktury bilansu, precyzyjnych metod planowania przepływów finansowych - mówi Jarosław Oworuszko.

Usługi firm CFM bezkonkurencyjne?

Niewątpliwie outsourcingowe usługi zarządzania flotą przeszły w Polsce długi proces. Firmy jak LeasePlan są już właścicielami własnych firm ubezpieczeniowych, oferują własną likwidację szkód, dysponują parkiem własnych samochodów zastępczych, integrują na własnych platformach internetowych ogólnopolską sieć serwisową itp.

Zdaniem przedstawicieli spółki ta kompleksowość oferty połączona z jej elastycznością oraz wsparta efektem skali powoduje, iż zewnętrzne zarządzanie flotą samochodową jest bezkonkurencyjne w stosunku do działów floty funkcjonujących w ramach przedsiębiorstwa.

Wynajem długoterminowy dla każdego?

To wszystko powoduje, że po wynajem długoterminowy sięga coraz więcej firm – ilość finansowanych w ten sposób pojazdów nieustannie rośnie.

Obserwujemy też, że coraz więcej przedsiębiorców interesuje się tą formą finansowania jako potencjalną alternatywą dla „klasycznego” leasingu z wykupem. I są to już nie tylko korporacje i firmy z rodowodem zagranicznym (gdzie Full Service Leasing jest na porządku dziennym), ale także średnie i małe firmy posiadające park kilku czy kilkunastu samochodów.

Przedstawiciele LeasePlan zauważają, że to zasługa nie tylko coraz lepszej oferty, ale także specyfiki samego produktu. Dzięki znanym miesięcznym kosztom i brakowi ryzyka związanego z wartością rezydualną pojazdów, wynajem długoterminowy jest przewidywalny i coraz częściej rysuje się w świadomości przedsiębiorców, jako jedyne skuteczne rozwiązanie, pozwalające na płynną realizację ich planów biznesowych.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl