Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Zdarza się, że przedsiębiorcy tracą chwilowo płynność finansową. Co zrobić jeżeli zabraknie pieniędzy na uregulowanie raty leasingowej?

Krótkoterminowa utrata płynności może zdarzyć się każdemu. Dzieje się tak najczęściej kiedy kontrahenci opóźniają swoje płatności. Tymczasem raty leasingowe należy regulować w terminie, aby nie narazić się na dodatkowe koszty albo nawet wypowiedzenie umowy.

Dowiedz się więcej: Konsekwencje opóźnień w płatnościach rat leasingowych

Wniosek do finansującego

Jednym ze sposobów uniknięcia kłopotów jest zwrócenie się do leasingodąwcy z wnioskiem o czasowe zawieszenie bądź zmniejszenie rat. Większość finansujących daje teoretycznie taką możliwość - jednak nie ma co ukrywać - robi to niechętnie. Wydanie zgody na karencję wiąże się zazwyczaj z naliczeniem opłaty manipulacyjnej, co skutecznie zniechęca wielu leasingobiorców, którzy chcieliby czasowo zmniejszyć swoje obciążenia.

Leasing Swobodny

Tymczasem EFL wprowadził ciekawe rozwiązanie, między innymi dla tego typu przypadków. Chodzi o Leasing Swobodny, który skierowany jest do obecnych i nowych klientów firmy. Dzięki Leasingowi Swobodnemu przedsiębiorcy zyskują możliwość dokonywania zmian w harmonogramie, nawet do sześciu razy w ciągu roku trwania umowy. Raty można podwyższać i obniżać - trzykrotnie nawet do 1 zł (o ile nie następuje to po sobie).

Zmiany harmonogramu online

Bardzo isototny w tym wszystkim jest fakt, że klienci EFL mogą dokonywać zmian harmonogramu online. Jak zapewniają przedstawiciele EFL, wystarczy kilka minut spędzonych na portalu Klient EFL, aby zmodyfikować harmonogram i sprawdzić jaki będzie to miało wpływ na kolejne raty. Nie trzeba zatem dzwonić, składać wniosków i czekać na ich rozpatrzenie.

Co z marżą EFL po zmianie rat?

Oddajemy "głos" Olafowi Rurakowi, Głównemu Analitykowi EFL:
Wewnętrzna stopa zwrotu (IRR harmonogramu) a tym samym marża EFL wyrażona jako stopa procentowa, pozostaje bez zmian, bez względu na to jakie i ile korekt wprowadził klient do harmonogramu. Warto zauważyć, że korekty nadpłacające kapitał (czynsz skorygowany jest wyższy od pierwotnego) powodują spadek całkowitej sumy spłat, a korekty odraczające kapitał (czynsz skorygowany niższy od pierwotnego) powodują wzrost sumy spłat.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl