Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Związek Dealerów Samochodów protestuje przeciwko "przekładaniu z jednej kieszeni do drugiej". W imieniu branży dealerskiej ZDS wystosował pismo do Macieja Grabowskiego – podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów.

W piśmie ZDS wyraża stanowczy sprzeciw przeciwko ogłoszonym ostatnio przez Ministerstwo koncepcjom zmian prawa w zakresie możliwości odliczania przez przedsiębiorców podatku VAT przy nabyciu samochodów osobowych i innych pojazdów, paliw wykorzystywanych do napędu tych pojazdów oraz pozostałych wydatków związanych z ich eksploatacją.

Zaproponowane zmiany przewidują zamianę 60 procent odpisu podatku VAT na 50 procent oraz zastąpienia 6 tysięcy złotych limitu 8 tysiącami, czy wreszcie – co bardzo istotne dla branży warsztatów autoryzowanych - wprowadzenia możliwości 50 procentowego odpisu VAT od paliw, ale w zamian za ograniczenie możliwości odpisu od kosztów eksploatacji do 50 procent.

Zdaniem ZDS działania opisane w propozycji Ministerstwa są działaniami całkowicie pozornymi, a branża dealerska nie dostrzega w nich ani uzasadnienia ekonomicznego ani prorozwojowego dla polskiej gospodarki. Przypominają one więc klasyczne „przekładanie z jednej kieszeni do drugiej”, od którego ani państwu ani branży motoryzacyjnej nic nie przybędzie.

Zamiast proponowanych zmian Związek Dealerów Samochodów po raz kolejny zaapelował do rządzących o podjęcie natychmiastowych działań na rzecz kompleksowych rozwiązań korzystnych dla polskiej gospodarki – tj. wprowadzenia pełnego odliczenia podatku VAT od wszystkich rodzajów pojazdów nabywanych przez firmy z jednoczesnym przejrzystym opodatkowaniem ich prywatnego użytku.


Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl