Leasing samochodu nowego od pośrednika

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
backup
Posty: 3
Rejestracja: 4 sie 2018, o 11:16

Leasing samochodu nowego od pośrednika

Post autor: backup »

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.

Wziąłem kilka dni temu leasing na nowy pojazd osobowy (Audi A4 B9 z 2018r.).
Sprzedającym jest pośrednik, który dostarczy pojazd od autoryzowanego Dealre'a AUDI.
Pojazd jest nowy, nigdy nie był rejestrowany, licznik KM wskazuje 4KM (więc nie jest to demo).

Pomijając samą formę leasingu, podpisałem ze sprzedającym umowę, w której rozpisałem wszystkie dostępne w samochodzie pakiety, jakie oferował sprzedający, przekazując mi oryginalną ofertę Audi, na umowie znalazł się również stan licznika, nr VIN pojazdu, kolor, oraz okres w jakim sprzedający zobowiązuje się wydać mi pojazd, kiedy otrzyma pieniądze z banku.

W związku z powyższym mam do Was kilka pytań.

1. Co mogę zrobić, jeśli sprzedający nie będzie chciał wydać pojazdu lub będzie się uchylał od jego wydania (wymyślając jakieś dziwne historie) ?
Czy Leasingodawca w tym przypadku może działać w mojej sprawie ?

2. Co mogę zrobić, jeśli przy odbiorze stan pojazdu będzie znacząco odbiegał od tego, jaki opisywał sprzedający (rysy, wgniecenia, uszkodzenia)?
Mogę spisać jakiś protokół, mogę pojazdu nie odbierać ? Jeśli nie odbiorę pojazdu, jakie to ma przełożenie na obsługę leasingu ?

3. Na jakim etapie mogę z leasingu zrezygnować z winy sprzedającego ? Czy jest taka opcja, czy niesie za sobą jakieś daleko idące konsekwencje prawne ?

Z góry dziękuje Wam za wyczerpujące informacje.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Leasing samochodu nowego od pośrednika

Post autor: Lui »

Możesz nie odbierać samochodu, ale leasingodawca może mieć prawo do pobrania jakiejś prowizji za całą operację. Musisz sprawdzić w OWUL, tam powinno być opisane. W praktyce taka opłata też nie zawsze jest pobierana. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji.

Po odbiorze możesz dochodzić praw z tytułu wad rzeczy
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
backup
Posty: 3
Rejestracja: 4 sie 2018, o 11:16

Re: Leasing samochodu nowego od pośrednika

Post autor: backup »

Lui dziękuje za informacje.

Tutaj sytuacja jest taka, że sprzedający rejestruje pojazd na siebie, następnie mając twardy dowód rejestracyjny, informuje bank o możliwości przerejestrowania pojazdu. Bank dokonuje rejestracji na siebie, ktoś z banku podwozi sprzedającemu dowód i blachy do wydania.

Jeśli zauważę na samochodzie uszkodzenia, zarysowania mogę spisać jakiś protokół odbioru wskazując wady ?

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Leasing samochodu nowego od pośrednika

Post autor: Lui »

Po co oni rejestrują ten samochód na siebie? Nie mogą go sprzedać bez przerejestrowania?

Protokół z-o jest zawsze podpisywany przy leasingu, wiec można zgłosić uwagi
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


Awatar użytkownika
backup
Posty: 3
Rejestracja: 4 sie 2018, o 11:16

Re: Leasing samochodu nowego od pośrednika

Post autor: backup »

Tak to jest broker, muszą go zarejestrować na siebie, żeby rozliczyć zniżkę.
Dostaje pojazd z salonu z 2018 r. prawie 30k taniej.


ODPOWIEDZ