Podnajem samochodu leasingowanego osobie prywatnej

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
tobi

Podnajem samochodu leasingowanego osobie prywatnej

Post autor: tobi »

Dobry wieczór,
mój przyjaciel prowadzi firmę (sklep). Zastanawiam się czy jest możliwe, żeby wziął w leasing samochód i dał go mi (podnajął) do użytkowania.Ja bym płacił raty. Czy firma leasingowa mogłaby mieć jakieś obiekcje z tego powodu?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Podnajem samochodu leasingowanego osobie prywatnej

Post autor: Michał Krupiński »

Myślę, że w takiej sytuacji warto to oficjalnie uregulować z leasingodawcą, czyli wystąpić do niego o zgodę na użyczenie samochodu osobie trzeciej. Taka zgoda jest wydawana odpłatnie - zazwyczaj około 200 zł jednorazowo. Wtedy nie będzie problemów, jeśli wystąpi jakaś szkoda itp.

Ostatnio miałem podobne pytanie, tylko, że pan pytał dodatkowo, czy taki samochód można przerobić na taksówkę i jak to wygląda wtedy. Poradziłem, żeby w takim przypadku od razu składając wniosek o leasing poinformować o co chodzi. Wtedy co prawda będzie trudniej dostać leasing (większe ryzyko dla leasingodawcy, że jest jakaś forma podnajmu i dodatkowo na taksówkę), ale lepsze to niż gdyby już po przyznaniu leasingu wystąpić do leasingodawcy o zgodę na podnajęcie i przerobienie na taksówkę i dostać wtedy odmowę.

Jest to jednak skrajność - przy takim zwykłym użyczeniu/podnajmie nie powinno być problemu z uzyskaniem zgody już po wzięciu leasingu.

Polecam także: Użytkowanie przedmiotu leasingu przez osobę trzecią
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Podnajem samochodu leasingowanego osobie prywatnej

Post autor: Jarosław Król »

Nie wiem jaki jest powód, że chcesz wziąć leasing "na znajomego", a nie "na siebie". Jeśli chodzi o to, że nie masz zdolności, np.: z powodu złej historii kredytowej w BIK, albo wpisy w KRD, to czasem - bardzo rzadko - ale czasem zdarza się, że leasingodawca zanim udzieli zgody na podnajem auta, chce poznać dane podnajmującego i czasem przy okazji weryfikuje jego historię kredytową w BIK/KRD.

Jak napisałem, dzieje się tak bardzo rzadko, ale trzeba pamiętać o tym ryzyku. Wtedy pozostaje skorzystanie z "leasingu bez BIK/KRD"


ODPOWIEDZ