Leasing w Niemczech (leasing samochodu z Niemiec)

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Leasing w Niemczech (leasing samochodu z Niemiec)

Post autor: Lui »

Ratuszek pisze:Witam.
Mieszkam w Szczecinie(tu mam też meldunek) otworzyłem firmę w Niemczech gdzie dojezdzam codziennie i tu jest tez adres mojej firmy. Nie jestem VATowcem (jestem w grupie freiberuf). Czy w takim wypadku trudno będzie o leasing? Chcialbym 2 auta jedno typowo do firmy dla pracowników potrzebny do pracy. Natomiast 2gi bardziej dla siebie na dojazdy do pracy ale rowniez do użytku codziennego, czy chociazby wypadu nad morze w weekend. Czy leasing lub inna forma kupna/leasingu jest korzystniejsza? I co w moim przypadku jest możliwe, czy brak meldunku w DE ogranicza mnie jakoś? Dziękuję za odp.
Rozumiem, że leasing chcesz wziąć w Niemczech? Jeśli prowadzisz tam działalność, to pewnie jest jakiś sposób, żeby móc wziąć tam leasing, ale to raczej pytanie do tamtejszych leasingodawców.

Gdyby to była odwrotna sytuacja tj. byłbyś Niemcem i nie miał meldunku w Polsce, ale prowadził tu działalność, to byłby to problem, tzn. mógłby być, bo wiele zależy od indywidualnej oceny sytuacji, więc nie ma takiej odpowiedzi zero jedynkowej.

Ale tam leasing wygląda trochę inaczej niż u nas. Więc takie odpowiedzi nic Ci raczej nie dadzą. Pytaj raczej tam.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
egidaii1973@gmail.com

Re: Leasing w Niemczech (leasing samochodu z Niemiec)

Post autor: egidaii1973@gmail.com »

[/center] po jakim czasie mając firmę w Niemczech przynosząca zyski mogę wziąć samochód na raty lub lizing

Awatar użytkownika
boyka6

Re: Leasing w Niemczech (leasing samochodu z Niemiec)

Post autor: boyka6 »

witam chcialbym sie dowiedziec w jakiej firmie rozgladac sie za samochodami chodzi mi o leasing w nieczech biore pod uwage nowe jak i uzywany samochod a dokaldnie interesuje mnie max 48miesiecy i bez wplaty co polecacie jakie strony gdzie mozna cos takiego ogarnac?

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Leasing w Niemczech (leasing samochodu z Niemiec)

Post autor: Jarosław Król »

Witaj,
Tobie chodzi o leasing w Niemczech (w niemieckiej firmie leasingowej), czy o leasing w Polsce samochodu z Niemiec?

Awatar użytkownika
boyka6

Re: Leasing w Niemczech (leasing samochodu z Niemiec)

Post autor: boyka6 »

chodzi mi o leasing w niemczech w jednej z firm jak to wyglada itp

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Leasing w Niemczech (leasing samochodu z Niemiec)

Post autor: Jarosław Król »

boyka6 pisze:chodzi mi o leasing w niemczech w jednej z firm jak to wyglada itp
Niemcy mają zazwyczaj leasing typowo operacyjny, czyli tak jak u nas wynajem długoterminowy, że jest duża wartość rezydualna i nie wykupuje się auta.
Ale o szczegóły to chyba musisz na miejscu pytać, bo tutaj raczej wszyscy poruszają się w polskich realiach. :)

Awatar użytkownika
boyka6

Re: Leasing w Niemczech (leasing samochodu z Niemiec)

Post autor: boyka6 »

A znasz moze jakas firme gdzie jest mozliowsc zabrania samochodu na raty nawet uzywanego bez koniecznosci wykupienia na koniec?


ODPOWIEDZ