Leasing w Niemczech (leasing samochodu z Niemiec)

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Gość

Re: Leasing w Niemczech

Post autor: Gość »

niestety żeby kupić auto w leasing lub kredyt trzeba posiadać niemiecki adres jak i zarobki..


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
GBoy
PRO
Posty: 300
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 14:12

Re: Leasing w Niemczech

Post autor: GBoy »

Beny pisze:
GBoy pisze:Michael, Opcja nr 3 jest wygodna, ale dla cierpliwych. :D Trwa to ruski rok - no z miesiąc w najlepszym wypadku! :D ;)
Trwa bo formalności trwają. Potrzebne są wszystkie dokumenty z badania, z opłacenia akcyzy i innych urzędowych formalności żeby samochód można było wydać. Wcześniej jeszcze samochód trzeba przytransportować.
W każdej sytuacji te formalności trwają długo. Tak samo będzie przecież w sytuacji kiedy ktoś samochód nawet sobie sam sprowadzi. :roll:
Chyba nie wiesz o czym piszesz! :D Folrmalności w firmie leasingowej przy sprowadzeniu trwają dłuuuuuuuugo! :D

Awatar użytkownika
Beny
PRO
Posty: 48
Rejestracja: 31 sie 2009, o 18:31

Re: Leasing w Niemczech

Post autor: Beny »

To uświadom mnie w czym formalności urzędowe mają być dłuższe w firmie leasingowej niż w w indywidualnym przypadku. :P

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Leasing w Niemczech

Post autor: Michał Krupiński »

To uświadom mnie w czym formalności urzędowe mają być dłuższe w firmie leasingowej niż w w indywidualnym przypadku. :P
Firma leasingowa to machina z dużą bezwładnością. Wiele osób zajmuje się danym odcinkiem sprawy przez co jest strata czasu na komunikację, a i odpowiedzialność się rozmywa. :)
Indywidualny importer robi wszystko sam - jeśli mu zależy i jest sprawny, to temat załatwi w czasie, który jest nieosiągalny dla takiej instytucji jak firma leasingowa, bank, itp. :)

Akurat dwa miesiące temu sam nabyłem samochód sprowadzony. W sobotę człowiek, który go dla mnie sprowadzał zadzwonił, że jest na miejscu i zapytał czy samochód mi pasuje, a w środę już go od niego odebrałem w pełni gotowego do rejestracji i zarejestrowałem chyba dzień czy dwa dni później.

Nie oszukujmy się - jest to termin nierealny dla firmy leasingowej, która miałby samochód sprowadzić, a już samo to zajęłoby jej z tydzień, bo to już trzeba wysłać zlecenie do firmy spedycyjnej, firma spedycyjna musi się ogarnąć, odebrać, zabezpieczyć, wysłać, itd.
Potem jak już samochód "zlegnie" w Polsce, no to trzeba przystąpić do procedury... :lol:
Zanim dokumenty trafią do urzędu, to mija kolejnych kilka dni. W urzędzie też nikt nic nie przyspieszy za przysłowiową kawę i praliny... Potem trzeba odebrać, wysłać, zarejestrować, itd.

Więc to trwa i trwa i taka jest prawda. :roll:
No, ale coś za coś. Ściąganie przedmiotu leasingu bezpośrednio przez firmę leasingową z zagranicy i z zagraniczną płatnością ma swoje plusy i czasem jest wręcz konieczne - ale raczej nie w przypadku jeśli ktoś ściąga sobie samochód i przebiera nogami, żeby jak najszybciej zasiąść za kółkiem. :D
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Leasing w Niemczech

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Gość pisze:niestety żeby kupić auto w leasing lub kredyt trzeba posiadać niemiecki adres jak i zarobki..
Tego należy się spodziewać.
Podobnie jest też w Polsce kiedy o leasing ubiega się firma zagraniczna. Musi wtedy być jakoś formalnie zarejestrowana w Polsce - nawet niech to będzie tylko filia:
Leasing dla firmy zagranicznej

Awatar użytkownika
GBoy
PRO
Posty: 300
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 14:12

Re: Leasing w Niemczech

Post autor: GBoy »

Wiele osób zajmuje się danym odcinkiem sprawy przez co jest strata czasu na komunikację, a i odpowiedzialność się rozmywa.
Określając to bardziej dosadnie to konkretnie back-office ma takie tematy w dupie, a my musimy świecić oczami przed klientem, który często jest tak wkurzny, że najchętniej by zrezygnował! Tylko, że kasę już wpłacił wcześniej i to go trzyma! :evil: :evil: :?
Ja klientom to odradzam! Mówię, żeby sobie przez komis sprowadzili i wtedy w leasing! ;) :D

Awatar użytkownika
Andy

Re: Leasing w Niemczech (leasing samochodu z Niemiec)

Post autor: Andy »

Też interesuje mnie ten temat i zasięgnąłem języka.
Trzy firmy niemieckie odmówiły Leasingu firmie polskiej. Jeden z rozmówców bardzo chciał pomóc ale ostatecznie skwitował powołując się na przepisy niemieckie, że mogą tylko udzielić Leasingu osobie nie mieszkającej w Niemczech tylko w przypadku prowadzenia firmy w Niemczech - czyli zarejestrowania choćby oddziału firmy w Niemczech (należy wówczas wskazać adres tego oddziału na terenie Niemiec).eqjv

Awatar użytkownika
Lukas4707

Re: Leasing w Niemczech (leasing samochodu z Niemiec)

Post autor: Lukas4707 »

Witam, pracujie w niemczech na umowie polsko-niemieckiej, mam tutaj meldunek i mam pytanie czy moge starac się lizing samochodu , używanego
? Jeśli tak to jak to wyglada, pozdrawiam

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Leasing w Niemczech (leasing samochodu z Niemiec)

Post autor: Lui »

Lukas4707 pisze:Witam, pracujie w niemczech na umowie polsko-niemieckiej, mam tutaj meldunek i mam pytanie czy moge starac się lizing samochodu , używanego
? Jeśli tak to jak to wyglada, pozdrawiam
Ale leasing w Niemczech, czy w Polsce?
Jeśli w Niemczech, to musisz tam zapytać.

Jeśli w Polsce, to musisz mieć działalność zarejestrowaną w Polsce i w Polsce płacić podatki, żeby móc skorzystać z leasingu. Chyba, że chciałbyś jako osoba prywatna wziąć leasing konsumencki, to musiałbyś mieć stałe miejsce zamieszkania (meldunek) w Polsce.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Ratuszek
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2018, o 11:16

Re: Leasing w Niemczech (leasing samochodu z Niemiec)

Post autor: Ratuszek »

Witam.
Mieszkam w Szczecinie(tu mam też meldunek) otworzyłem firmę w Niemczech gdzie dojezdzam codziennie i tu jest tez adres mojej firmy. Nie jestem VATowcem (jestem w grupie freiberuf). Czy w takim wypadku trudno będzie o leasing? Chcialbym 2 auta jedno typowo do firmy dla pracowników potrzebny do pracy. Natomiast 2gi bardziej dla siebie na dojazdy do pracy ale rowniez do użytku codziennego, czy chociazby wypadu nad morze w weekend. Czy leasing lub inna forma kupna/leasingu jest korzystniejsza? I co w moim przypadku jest możliwe, czy brak meldunku w DE ogranicza mnie jakoś? Dziękuję za odp.


ODPOWIEDZ