Przekroczony termin wykupu - firma leasingowa wystąpiła o zwrot samochodu

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 3
Rejestracja: 3 sie 2017, o 10:47

Przekroczony termin wykupu - firma leasingowa wystąpiła o zwrot samochodu

Post autor: Ania »

Witam,
Przekroczyłam termin wykupu przedmiotu leasingu. Firma leasingowa (mleasing) nie przesłała żadnego przypomnienia o wykupie. Dopiero, kiedy wysłałam wniosek o zakończenie umowy, otrzymałam odpowiedź, że z powodu przekroczenia terminu wykupu, wykup nie jest możliwy. Firma wystąpiła o zwrot samochodu. Przedstawiciel firmy powiadowmił mnie, że po oddaniu przedmiotu leasingu będzie można złożyć wniosek o przywrócenie wykupu.
Czy ktoś miał podoną sytuację? Czy leasingodawca przywrócił termin wykupu?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Przekroczony termin wykupu - firma leasingowa wystąpiła o zwrot samochodu

Post autor: Jarosław Król »

Trochę dziwna sprawa przyznam. O ile był przekroczony ten wykup? Czy umowa miała jakieś zadłużenie lub może ma?

Awatar użytkownika
Ania
Posty: 3
Rejestracja: 3 sie 2017, o 10:47

Re: Przekroczony termin wykupu - firma leasingowa wystąpiła o zwrot samochodu

Post autor: Ania »

Witam,
W trakcie spłacania były opóźnienia, ale wszystko zostało uregulowane. Pozostała wpłata za wykup. Termin wykupu był w kwietniu, więc to dość długi czas minął. Firma nie przysłała, żadnej informacji o wykupie, a teraz oczekuje zwrotu, żeby przywrócić mozliwość wykupu. Trochę niepokoi mnie ta konieczność zwrotu samochodu i to, że przedstawiciel nie daje konkretnej informacji, czy przywrócenie wykupu jest pewne.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Przekroczony termin wykupu - firma leasingowa wystąpiła o zwrot samochodu

Post autor: Jarosław Król »

Próbowałem skontaktować się z osobami z mLeasingu zajmującymi się wykupami, żeby dopytać o praktykę w tej sprawie, ale dziś jest już trochę za późno i będzie to możliwe dopiero jutro.

Jeśli chcesz możemy dopytać się szczegółowo o Twój przypadek. Potrzebowałbym jednak wtedy numer umowy, a najlepiej to pismo. Gdybyś miała taką chęć, to prześlę na Twój e-mail z profilu dane kontaktowe.

Awatar użytkownika
Ania
Posty: 3
Rejestracja: 3 sie 2017, o 10:47

Re: Przekroczony termin wykupu - firma leasingowa wystąpiła o zwrot samochodu

Post autor: Ania »

Dziękuję za pomoc. Chodzi właśnie o procedurę. Czytałam,że firmy leasingowe zazwyczaj przywracają możliwość wykupu, ale jeżeli możesz dowiedzieć się "u źródła" to będę wdzięczna.
Jednocześnie podaję adres email: /usunięty przez moderatora/
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Ania O

Re: Przekroczony termin wykupu - firma leasingowa wystąpiła o zwrot samochodu

Post autor: Ania O »

Witam,
Moja sprawa zakończyła się pomyślnie dzięki zaangażowaniu i interwencji Fmleasing. Bank przywrócił możliwość wykupu i właśnie odebrałam auto, a jeszcze niedawno myślałam, że wszystko stracone. Serdecznie dziękuję za zainteresowanie i skuteczną pomoc, szczególnie Panu Jarosławowi Królowi i Michałowi Krupińskiemu. Pozdrawiam.


Awatar użytkownika
andrz_ej
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2023, o 16:24

Re: Przekroczony termin wykupu - firma leasingowa wystąpiła o zwrot samochodu

Post autor: andrz_ej »

Jarosław Król pisze: 3 sie 2017, o 16:48 Próbowałem skontaktować się z osobami z mLeasingu zajmującymi się wykupami, żeby dopytać o praktykę w tej sprawie, ale dziś jest już trochę za późno i będzie to możliwe dopiero jutro.

Jeśli chcesz możemy dopytać się szczegółowo o Twój przypadek. Potrzebowałbym jednak wtedy numer umowy, a najlepiej to pismo. Gdybyś miała taką chęć, to prześlę na Twój e-mail z profilu dane kontaktowe.
Szukając informacja o podobnej sytaucji jak moze natknąłem się ten wątek. Swoją sprawę opisałem jak umiałem dokłanie tu: https://www.fmleasing.pl/forum/viewtopi ... 231#p21231 Czy można prosić o pomoc? Nie wiem co z tym zrobić - cały problem wynika z niewysłanie 1 maila z oświadczeniem w terminie, aż mi trudno wierzyć, że bank wziąłby komuś za to auto. Z góry dziękuję za odpowiedź i ewentualną pomoc.


ODPOWIEDZ