Rezygnacja z leasingu przed odebraniem samochodu

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
AndrzejAndrzej
Posty: 1
Rejestracja: 2 lis 2017, o 19:40

Rezygnacja z leasingu przed odebraniem samochodu

Post autor: AndrzejAndrzej »

Witam,

Tydzień temu podpisałem umowę leasingową z IDEA Leasing, wpłaciłem 10% wartości samochodu ale samochodu jeszcze nie odebrałem.
W między czasie znalazłem lepszą ofertę z GET IN leasing i chciał bym z tej pierwszej zrezygnować - czy mam prawo odstąpić w tym momencie od umowy bez żadnych konsekwencji z tego tytułu? Nie mogę się doszukać żadnej wzmianki na ten temat w umowie.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Rezygnacja z leasingu przed odebraniem samochodu

Post autor: Jarosław Król »

Rozdzial VI par. 9 ust 1 OWUL Idea:
W przypadku odstąpienia od Umowy przez Korzystającego przed wydaniem mu Przedmiotu Leasingu, połowa uiszczonej przez niego kaucji wstępnej nie podlega zwrotowi.
W praktyce jeśli samochód nie został jeszcze zarejestrowany i nie poszła zapłata do dostawcy, to jest szansa rozejść się polubownie, ale to już zależy od dogadania się.

Inna sprawa, to czy jest aż tak duża różnica w ofercie? Bo Idea za chwilę połączy się z Getinem i to będzie jedna firma o nazwie Idea Getin Leasing. :) Akurat tu świeże info na ten temat http://www.fmleasing.pl/live. Obie firmy nie są najwyższych lotów, ale osobiście wolałbym jednak mieć warunki umowne, które proponuje obecnie Idea niż Getin.

Awatar użytkownika
Katarzyna1991
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2018, o 09:04

Re: Rezygnacja z leasingu przed odebraniem samochodu

Post autor: Katarzyna1991 »

Jeśli mąż (JEDNOOSOBWA DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA) podpisał umowę z vwleasing i dokonał wpłaty własnej(30% wartości samochodu) czekamy na odbiór, to czy bank na tym etapie może odmówić leasingu? ( ze względu na moją dawna zła historie BIK)?

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Rezygnacja z leasingu przed odebraniem samochodu

Post autor: Lui »

Katarzyna1991 pisze:Jeśli mąż (JEDNOOSOBWA DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA) podpisał umowę z vwleasing i dokonał wpłaty własnej(30% wartości samochodu) czekamy na odbiór, to czy bank na tym etapie może odmówić leasingu? ( ze względu na moją dawna zła historie BIK)?
W teorii bank może odmówić finansowania także na tym etapie, ale w praktyce jeśli wniosek był już rozpatrywany, to nic więcej nie będzie już sprawdzane.
Chyba, że wniosek nie był jeszcze rozpatrywany, a te 30% to zaliczka do dealera?

Niedawno było podobne pytanie: https://www.fmleasing.pl/forum/viewtopi ... =10#p18270
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Katarzyna1991
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2018, o 09:04

Re: Rezygnacja z leasingu przed odebraniem samochodu

Post autor: Katarzyna1991 »

Nie, to była wpłata własna wynikająca z umowy leasingu. Dealer ma już zarejestrowane auto.

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Rezygnacja z leasingu przed odebraniem samochodu

Post autor: Lui »

Katarzyna1991 pisze:Nie, to była wpłata własna wynikająca z umowy leasingu. Dealer ma już zarejestrowane auto.
To jak jest już zarejestrowane to tym bardziej nic się nie zmieni.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Mirosław

Re: Rezygnacja z leasingu przed odebraniem samochodu

Post autor: Mirosław »

Jeżeli podpisałem umowę leasingu na samochód i wpłaciłem 40 procent wartość samochodu, mam prawo następnego dnia zrezygnować i żądać zwrotu pieniędzy

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Rezygnacja z leasingu przed odebraniem samochodu

Post autor: Michał Krupiński »

Mirosław pisze: 6 wrz 2021, o 04:30 Jeżeli podpisałem umowę leasingu na samochód i wpłaciłem 40 procent wartość samochodu, mam prawo następnego dnia zrezygnować i żądać zwrotu pieniędzy
Cześć,
Jeżeli leasingodawca nie podjął jeszcze żadnych czynności związanych z nabyciem pojazdu i jego rejestracją, to zazwyczaj daje się "anulować" całą transakcję i otrzymać zwrot całej kwoty wpłaconej na poczet czynszu inicjalnego.

Aczkolwiek w praktyce zazwyczaj leasingodawcy zastrzegają sobie możlliowość pobrania opłaty manipulacyjnej za wycofanie się na tym etapie. Takie sprawy dobrze jest załatwić polubownie na poziomie doradcy, który prowadził cały "temat".
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ