Leasing Volvo w mLeasing - czy mogę odwołać podpisanie umowy?

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Marc_35
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2017, o 22:46

Leasing Volvo w mLeasing - czy mogę odwołać podpisanie umowy?

Post autor: Marc_35 »

Witam.

Zamówiłem Parę dni temu samochód - Volvo z 2017. Będzie do połowy grudnia, jak opóźnienie to koniec roku. Dealerzy Volvo współpracują z mLeasing. Jutro po południu mam podpisać umowę leasingową. Czytam teraz o mleasing i jest dużo opinii negatywnych że nawet za spóźnienie jednej raty mogą rozwiązać umowę i utrudniony z nimi jest kontakt a podobno dokumenty wysyłającą zwykłym listem ? Czy mogę odwołać jutro podpisanie umowy i szukać innej firmy leasingowej ? Umowa już gotowa i wszystkie załączniki do niej tylko brakuje podpisu. Czy mogą nałożyć jakąś karę jakby nie doszło jutro do podpisania umowy w oddziale mLeasing ? Czy może być problem z decyzją od nowej firmy leasingowej ? Gdzieś widać że poszło zapytanie z mLeasing ? Dochody są w firmie ale mam jeden kredyt na firmę wzięty.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Leasing Volvo w mLeasing - czy mogę odwołać podpisanie umowy?

Post autor: Jarosław Król »

Jeżeli umowa nie jest jeszcze podpisana, a tym bardziej nie został wpłacony czynsz inicjalny to nie ma większego problemu, żeby odwołać temat. Nie ma problemu z decyzją u innego leasingodawcy.

Czy próbowałeś porównać w ogóle tą ofertę "Volvo Leasingu" z innymi? Pytam, bo często analizujemy te oferty dla naszych użytkowników i chyba zawsze są dużo droższe niż normalny leasing proponowany przez jakiegokolwiek w miarę normalnego bankowego leasingodawcę. Wygląda na to, że salony Volvo albo dystrybutor doliczają sobie sporą prowizję do oferty, bo raczej wątpię, żeby robił to sam mLeasing, który też potrafi być w miarę tani. Inna sprawa, że to faktycznie nie jest najwyżej oceniana firma.

Żeby nie być gołosłownym podam przykład z wczoraj:
Użytkownik Wyszukiwarki Leasingu dostał kilka ofert bankowych z oprocentowaniem rzeczywistym na poziomie około 4,5%, a mLeasing (a konkretnie Volvo Car Financial Services) daje koszt 7,8%. To jest przepaść. W tym konkretnym przypadku mówimy o dość tanim samochodzie (jak na markę Volvo), który kosztuje poniżej 100 tys. zł, a i tak w przypadku oferty leasingu Volvo przepłaca się o 6 tys. zł w ciągu 4 lat w stosunku do normalnych ofert bankowych.

Podkreślam - nie jest to odosobniony przypadek.

Awatar użytkownika
Marc_35
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2017, o 22:46

Re: Leasing Volvo w mLeasing - czy mogę odwołać podpisanie umowy?

Post autor: Marc_35 »

Byłem dzisiaj w oddziale mleasing ale nie podpisałem umowy, wziąłem dokumenty i powiedziałem że jeszcze się zastanowię nad tą umową.
Po powrocie wypełniłem formularz na waszej stronie i czekam jakie otrzymam oferty od was, myślę że będą lepsze. Szybciej nie porównywałem ofert dopiero wczoraj znalazłem waszą stronę i forum i po przeczytaniu opinii o firmie mleasing zrezygnowałem z podpisania umowy. A Pani dzisiaj tak mnie przekonywała do nich że oferta dobra, że faktury można z portalu pobierać i nie muszą zwykłym listem z opóźnieniem przychodzić i że nie rozwiążą umowy jak będzie jakieś kilkudniowe opóźnienie. Wiadomo takie gadanie a później po podpisaniu umowy bujaj się sam ze wszystkim .


ODPOWIEDZ