Leasing na start? A może wynajem?

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Sebek420
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2018, o 16:04

Leasing na start? A może wynajem?

Post autor: Sebek420 »

Witam serdecznie wszystkich użytkowników! :D
Zwracam się z prośbą do was o rady, rady i jeszcze raz rady. Od niedawna zacząłem interesować się tematem leasingu oraz wynajmu. Trochę poczytałem, wygoglowalem, ale nadal nic :evil: :evil: :evil:
Moja sytuacja wygląda tak ze potrzebuje auto na cito, jestem kierowca.
Moje pytanie brzmi co było by lepsze dla mnie wynajem długoterminowy czy leasing auta na firmę(jeszcze działalność nie jest założona- plany) czy dostałbym leasing na stary firmy zaraz po jej utworzeniu? Wiadomo brak dochodów i tak dalej.
Jak to jest z tymi leasingami na start jakie firmy polecacie? Do kogo z tematem uderzać?
Drugie pytanie z koleji auto nowe czy używane? Szczerze upatrzylem parę aut używanych do 35 tys, na start mógłbym wpłacić 10-15%, oczywiście najchętniej z wykupem auta. Czy lepiej wziąć auto nowe, droższe z większym wykupem.. Po prostu wolałbym auto zostawić dla siebie niż znów wynajmować te lub inne.
Zastanawiałem się również na wynajem długoterminowy, z tego co wiem wpłaca się jakaś kwotę 10-20% i podpisuje się umowę na rok czy dwa na auto, ale wtedy wykup jest bardzo wysoki, no i właśnie o to mi nie chodzi.. Jak to jest z leasingiem na auta używane? Jaka jest wgl szansa ze otworze działalność, ogarnę wszystkie dokumenty, upatrze auto nowe lub używane o faktycznie otrzymam finansowanie?
Jak wspomniałem potrzebuje auto na cito, na wpłatę na start posiadam ok 10-20%. Szczerze nie wiem jak i gdzie wgl ogarniać ten temat, czy wynajem długoterminowy na osobę prywatna czy założyć działalność i starać się o leasing auta? Proszę o szczere odpowiedzi gdyż braknie mi czasu. Dodam że max rata w moim przypadku to 1500 zł miesięcznie. Polecicie mi coś? Aby szybko ogarnąć temat i dostać auto?
Pozdrawiam!


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Leasing na start? A może wynajem?

Post autor: Jarosław Król »

Z tego co czytam, to wynajmu w ogóle nie powinieneś brać pod uwagę.

Jeśli chodzi o leasing, to jest kilka firm leasingowych (nieliczne, ale są), które udzielają finansowania nawet od pierwszego dnia prowadzenia działalności. O tym, czy leasing dostaniesz decyduje coś w rodzaju scoringu/oceny ryzyka, np.: wpływ może mieć:
- czym będziesz się zajmować (co robiłeś do tej pory i czy ma to być jakaś kontynuacja)
- ile masz lat
- czy posiadasz jakiś majątek
i kilka innych spraw, które ciężko jest ująć w jakieś sztywne ramy.

Środki na wpłatę jakieś tam masz, więc to ułatwia sprawę, ale powinieneś się raczej nastawić, że w przypadku działalności dopiero zarejestrowanej, to raczej będzie wymagane 20-25% wartości samochodu - chyba, że ocena ryzyka wypadnie bardzo pozytywnie, albo będzie jakieś dodatkowe zabezpieczenie, np.: poręczenie - wtedy wpłata teoretycznie może być mniejsza.

ODPOWIEDZ