Leasing w EFL

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Golcu
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2018, o 14:17

Leasing w EFL

Post autor: Golcu »

Na początku serdecznie chciałem przywitać Forumowiczów, bo to mój pierwszy post na tym forum i przeczytałem tu dużo cennych informacji o których pewnie bym nie wiedział. Dziękuję bardzo społeczności tworzącej te forum za darmowe dzielenie się trudno dostępną wiedzą.

Teraz do rzeczy:
Wyczytałem wiele opinii negatywnych na temat Europejskiego Funduszu Leasingowego. Przeważająca opinia, to że ciężko o jakikolwiek kontakt z tą firmą. Druga, że w przypadku problemów finansowych wypowiadają umowę i za wznowienie żądają wysokiej prowizji. Chcę zakupić samochód, gdzie salon współpracuje w EFL. Poprosiłem o przesłanie OWUL i jeśli dobrze rozumiem, to sytuacja się jeszcze pogorszyła.
Z tego co rozumiem, to przed 27 sierpnia 2018 za wznowienie umowy pobierali opłatę 900 zł. Aktualnie jest to 20% kwoty zaległości na dzień wznowienia umowy, nie mniej niż 900. Czyli przy racie 2000 zł, wyjdzie już 1300. Wiadomo, że leasing bierze się ze świadomością, że trzeba płacić. I wtedy nie ma problemu. Ale nieraz może dojść do zwykłej pomyłki bądź jakiegoś wypadku i chwilowego braku płynności finansowej. Z tego co czytałem, nie ma nawet nie ma sensu do nich dzwonić, bo i tak wyślą monit za 50 zł i za chwile wypowiadają umowę. Sama infolinia zaczynająca się od 801 już mnie zniechęca, bo będę płacił za oczekiwanie na połączenie z konsultantem. Co sądzicie?

Przy okazji : cena auta: 119 900 brutt
Oferta EFL oferta z salonu, koła zimowe gratis)
wpłata początkowa: 1129 zł, czynsze: 47 x 2074 zł, wykup 25%: 28 225 zł (koszt 112,34%)
Oferta ING:
wpłata początkowa: 1129 zł, czynsze: 47 x 1940 zł, wykup 30%: 33,870 zł (koszt 111.78%)
Ofertka PKO:
wpłata początkowa 0 zł, czynsze: 47 x 1978 zł, wykup 30%: 33 870 zł (koszt 112.35%)

Źródło: https://efl.pl/pl/obsluga-klienta/tabel ... i-leasing/
Obrazek


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Leasing w EFL

Post autor: Lui »

Cześć,
Golcu pisze:Wyczytałem wiele opinii negatywnych na temat Europejskiego Funduszu Leasingowego. Przeważająca opinia, to że ciężko o jakikolwiek kontakt z tą firmą. Druga, że w przypadku problemów finansowych wypowiadają umowę i za wznowienie żądają wysokiej prowizji. Chcę zakupić samochód, gdzie salon współpracuje w EFL. Poprosiłem o przesłanie OWUL i jeśli dobrze rozumiem, to sytuacja się jeszcze pogorszyła.
Opłata za wznowienie wypowiedzianej umowy obowiązuje prawie w każdej firmie leasingowej, a samo wypowiedzenie następuje dopiero po wyznaczeniu leasingobiorcy dodatkowego terminu do spłaty, co reguluje Kodeks Cywilny.

Faktem jest, że niektóre firmy wypowiadają szybciej i inne są ciut bardziej pobłażliwe, a sam EFL to taka średnia półka pod wieloma względami i także w tym obszarze.
Golcu pisze:Z tego co rozumiem, to przed 27 sierpnia 2018 za wznowienie umowy pobierali opłatę 900 zł. Aktualnie jest to 20% kwoty zaległości na dzień wznowienia umowy, nie mniej niż 900. Czyli przy racie 2000 zł, wyjdzie już 1300.
Chyba źle to liczysz. Wcześniej było 900 zł, a teraz jest nie mniej niż 900 zł. Czyli jeśli masz zaległość 2000 zł, to 20% od niej wynosi 400 zł - jest to mniej niż 900 zł, więc za wznowienie zapłacisz 900 zł.
Jeśli rata wynosi 4000 zł, to też zapłacisz 900 zł, bo 20%, to 800 zł, więc płacisz 900 zł.

Ale już rata 5000 zł to 20% daje 1000 zł i w tym przypadku zapłacisz 1000 zł za wznowienie.
Golcu pisze:Wiadomo, że leasing bierze się ze świadomością, że trzeba płacić. I wtedy nie ma problemu. Ale nieraz może dojść do zwykłej pomyłki bądź jakiegoś wypadku i chwilowego braku płynności finansowej. Z tego co czytałem, nie ma nawet nie ma sensu do nich dzwonić, bo i tak wyślą monit za 50 zł i za chwile wypowiadają umowę. Sama infolinia zaczynająca się od 801 już mnie zniechęca, bo będę płacił za oczekiwanie na połączenie z konsultantem. Co sądzicie?

Przy okazji : cena auta: 119 900 brutt
Oferta EFL oferta z salonu, koła zimowe gratis)
wpłata początkowa: 1129 zł, czynsze: 47 x 2074 zł, wykup 25%: 28 225 zł (koszt 112,34%)
Oferta ING:
wpłata początkowa: 1129 zł, czynsze: 47 x 1940 zł, wykup 30%: 33,870 zł (koszt 111.78%)
Ofertka PKO:
wpłata początkowa 0 zł, czynsze: 47 x 1978 zł, wykup 30%: 33 870 zł (koszt 112.35%)
Coś mi się nie zgadzają te liczby - 25% od kwoty 119900 to 29975, a 30% to 35970 zł.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Golcu
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2018, o 14:17

Re: Leasing w EFL

Post autor: Golcu »

Lui pisze:Opłata za wznowienie wypowiedzianej umowy obowiązuje prawie w każdej firmie leasingowej
Właśnie się zastanawiałem, czy jak to jest w innych firmach? Jedna kwestia to kwota za wznowienie - też wynoszą ok. 1000 zł? A druga to właśnie szybkość wypowiedzenia tej umowy, gdzie ktoś pisał, że dostał od EFL dwa listy, jeden to monit o zapłatę raty, a drugi to wypowiedzenie umowy.
Lui pisze:Chyba źle to liczysz. Wcześniej było 900 zł, a teraz jest nie mniej niż 900 zł. Czyli jeśli masz zaległość 2000 zł, to 20% od niej wynosi 400 zł - jest to mniej niż 900 zł, więc za wznowienie zapłacisz 900 zł.
Jeśli rata wynosi 4000 zł, to też zapłacisz 900 zł, bo 20%, to 800 zł, więc płacisz 900 zł.

Ale już rata 5000 zł to 20% daje 1000 zł i w tym przypadku zapłacisz 1000 zł za wznowienie.

Racja, mój błąd - źle to policzyłem.
Lui pisze:Coś mi się nie zgadzają te liczby - 25% od kwoty 119900 to 29975, a 30% to 35970 zł.

Też moja pomyłka, 112900 to kwota zakupu brutto samochodu. Reszta się powinna zgadzać :)

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Leasing w EFL

Post autor: Jarosław Król »

Golcu pisze:Właśnie się zastanawiałem, czy jak to jest w innych firmach? Jedna kwestia to kwota za wznowienie - też wynoszą ok. 1000 zł? A druga to właśnie szybkość wypowiedzenia tej umowy, gdzie ktoś pisał, że dostał od EFL dwa listy, jeden to monit o zapłatę raty, a drugi to wypowiedzenie umowy
Najczęściej wynoszą właśnie coś koło tego. Tzn. EFL reprezentuje tutaj prawie idealnie średnią rynkową co oznacza, że w niektórych firmach jest drożej, a w niektórych taniej.
Zarówno ING jak i PKO ma tę opłatę jeszcze trochę wyższą, ale z drugiej strony raczej są mniej rygorystyczni niż EFL w temacie windykacji, wypowiadania umów i ich rozliczania w przypadku braku wznowienia i łatwiej się z nimi porozumieć, ale to też zależy do konkretnego przypadku.

Jeśli chodzi o rzeczywiste roczne oprocentowanie, to z tego co napisałeś wychodzi:
EFL: 4,93%
ING: 4,53%
PKO: 4,72%


ODPOWIEDZ