Ubezpieczenie brutto, netto, netto+50Vat, Gap, Gap20 itp - jak to wszystko ugryźć?

Ubezpieczenia GAP i komunikacyjne (AC/OC). Jak oszczędzać na ubezpieczeniach w leasingu i wynajmie? Pytania dotyczące likwidacji szkód itp.
Awatar użytkownika
konkret_gce
Posty: 5
Rejestracja: 24 paź 2018, o 15:17

Ubezpieczenie brutto, netto, netto+50Vat, Gap, Gap20 itp - jak to wszystko ugryźć?

Post autor: konkret_gce »

Pierwszy raz kupuję samochód w leasingu.
Cena ostateczna 153500 brutto
Po tygodniu otrzymałem 3 propozycje leasingu, po zgłoszeniu się w formularzu na stronie głównej.
A dziś jakby ostatecznie dogadałem się ze sprzedawcą więc zacząłem te oferty przeglądać i dowiadywać się czegoś więcej w kwestii ubezpieczeń.

Czytałem już różne wątki z tego forum i artykuły na głównej, ale szczerze mówiąc to od tego czytania rozbolała mnie tylko głowa :)

Zakup w miarę standardowy. Zakup na spółkę cywilną. Samochód także używany w celach prywatnych (będę odliczał 50% vatu). Pierwsza wpłata 40%.

Jaki przyświeca mi cel?
Tak aby w razie stłuczki, poważnej stłuczki, czy kradzieży samochodu na tym nie stracić.
Samochód będę chciał raczej zostawić sobie na wiele lat.

1. Ubezpieczenie AC/OC
Tu na ten moment zrozumiałem że najlepiej będzie jak ubezpieczę na kwotę netto + 50% vat.
Choć w paru wątkach i tak pojawiło się jakieś ale.... np że jeszcze dużo zależy od szczegółów umowy.

2. Ubezpieczenie GAP
Tu zrozumiałem że najlepiej jak będzie to GAP Fakturowy, a nie indeksowy.
Choć w paru wątkach i tak pojawiło się jakieś ale.... np że jeszcze dużo zależy od szczegółów umowy.

Np przeglądam ofertę Millenium Leasing i jest tu mowa o Gapie Fakturowym , ale w nawiasie mam już napisane (50000) - czyli rozumiem że jest to jakaś maksymalna kwota wypłaty z GAP. Czyli w zasadzie wychodzi na to że jest to tak naprawdę GAP Indeksowy?

Nie wiem teraz jak to wszystko połączyć w całość.
Wydaje mi się, że moje rozterki nie są jakieś specyficzne i wielu leasingobiorców jest w takiej samej sytuacji.
Oczywiście mogę z każdej oferty przeczytać 3 strony szczegółowych warunków podanych drobnym druczkiem ale boję się że zmarnuję tylko czas, zapisy i tak będą niejasne, a prawdę poznam dopiero w momencie jakiś problemów.

Pomyślałem więc, że może wybrać jakąś firmę z lepszymi opiniami, ale tu tez jest problem. Tak jak sami piszecie, zazwyczaj opinię dają niezadowoleni klienci. Oferty dostałem tylko od 3 firm (Alior, Millenium i Masterlease) .

Co byście mi polecili zrobić? :D


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Ubezpieczenie brutto, netto, netto+50Vat, Gap, Gap20 itp - jak to wszystko ugryźć?

Post autor: Jarosław Król »

konkret_gce pisze:1. Ubezpieczenie AC/OC
Tu na ten moment zrozumiałem że najlepiej będzie jak ubezpieczę na kwotę netto + 50% vat.
Choć w paru wątkach i tak pojawiło się jakieś ale.... np że jeszcze dużo zależy od szczegółów umowy.
Ubezpieczenia oferowane przez czołowych leasingodawców w formie netto + 50% vat są bez problemów rozliczane w ten właśnie sposób w przypadku szkody.

konkret_gce pisze:2. Ubezpieczenie GAP
Tu zrozumiałem że najlepiej jak będzie to GAP Fakturowy, a nie indeksowy.
Choć w paru wątkach i tak pojawiło się jakieś ale.... np że jeszcze dużo zależy od szczegółów umowy.[

Np przeglądam ofertę Millenium Leasing i jest tu mowa o Gapie Fakturowym , ale w nawiasie mam już napisane (50000) - czyli rozumiem że jest to jakaś maksymalna kwota wypłaty z GAP. Czyli w zasadzie wychodzi na to że jest to tak naprawdę GAP Indeksowy?
Pewnie fakturowy, ale z maksymalną kwotą 50000, czyli wypłacane jest do wartości faktury, ale "nie więcej niż". Więcej poczytasz tu: Ubezpieczenie GAP w leasingu
konkret_gce pisze:Nie wiem teraz jak to wszystko połączyć w całość.
Można przesłać oferty do nas do analizy na adres analiza@fmleasing.pl
Ponagliliśmy też doradców firm leasingowych (tych dobrych i tanich), żeby pilnie przedstawili jeszcze swoje oferty.

ODPOWIEDZ