Różnica pomiędzy kalkulacją a ostateczną ofertą

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
gość

Różnica pomiędzy kalkulacją a ostateczną ofertą

Post autor: gość »

Cześć,
mam szybkie pytanie i małą zagwozdkę.

Czy wynegocjowana z bankiem oferta leasingu samochodu może się później różnic od ostatecznej oferty przed podpisaniem umowy? Wynegocjowałem z bankiem dana stawkę, złożyłem wniosek po czym dostaje info ze wniosek zaakceptowany i zostaje mi podesłania ostateczna oferta wyższa od tej wynegocjowanej. Bank tłumaczy się decyzja analityka po przeprowadzeniu ratingu. Czy to normalne czy po prostu łapią klienta w trakcie negocjacji na niski %, a później sobie go podwyższają licząc ze już nie zrezygnuje?
Trochę się zraziłem szczególnie, że to polecany Santander. Zastanawiam się czy w takim razie szukać dalej finansowania czy to i tak bez sensu bo wszyscy stosują takie sztuczki.

Pozdrawiam


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Różnica pomiędzy kalkulacją a ostateczną ofertą

Post autor: Jarosław Król »

Handlowiec mógł za nisko wycenić ofertę, żeby zdobyć klienta, a potem mu tego nie zaakceptowano, ale trzeba byłoby znać szczegóły, żeby móc jasno to stwierdzić. Zasadniczo nie jest to normalna praktyka, ale zdarza się.

Jeśli nie masz ciśnienia czasowego, to warto szukać innego rozwiązania - choć tu też nie wiemy, o ile podrożono Ci ofertę.

Awatar użytkownika
gość

Re: Różnica pomiędzy kalkulacją a ostateczną ofertą

Post autor: gość »

Nie dużo, także zdecydowałem się.
Dowiedziałem się też od osoby na codzień zajmujacej się leasingiem, że zdarzają się takie sytuacje z różnych względów.

dzieki :)


ODPOWIEDZ