Wzięcie leasingu na Teslę - jakie kroki?

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
teslafan
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2019, o 19:16

Wzięcie leasingu na Teslę - jakie kroki?

Post autor: teslafan »

Witam,

Jestem zdecydowany na wzięcie samochodu Tesla Model 3 (Long Range) w leasing operacyjny, jednak zanim poproszę o oferty, mam kilka pytań, na które nie udało mi się znaleźć odpowiedzi.

1) W tym momencie za Teslę płaci się w euro. Czy oferty leasingowe powinienem przeliczyć na złotówki, czy operować na kwotach euro? W jakiej walucie rozliczane będą raty?

2) Zakup Tesli odbywa się przez ich holenderski oddział co zapewne rodzi dodatkowe operacje związane z rozliczaniem podatku VAT w Europie. Czy tymi sprawami zajmuje się leasingodawca czy leasingobiorca?

3) Złożenie zamówienia na samochód wymaga wpłaty 2000euro. Czy ta kwota pomniejsza cenę wobec której bierze się leasing, czy jest to już część wpłaty własnej?

4) I chyba najważniejsze pytanie - jaka jest kolejność takiej operacji? Tesla szacuje datę dostawy na początek 2020 roku.
Czyli kolejno:
- Zamawiam samochód, wpłacam 2000eur kaucji - ta operacja powinna być już przeprowadzona z danymi mojej firmy?
- Szukam oferty leasingowej, dopinam formalności - kiedy powinienem to zrobić, zaraz po wpłacie kaucji?
- Pieniądze wpływają do sprzedawcy
- Odbieram samochód

W którym momencie następuje wpłata wkładu? Kiedy zaczynam płacić pierwszą ratę leasingu?

Jestem Vatowcem, z zarejestrowanym VAT EU, działalność jednoosobowa, zarejestrowana 04.2017. Jak tylko uda mi się zebrać komplet odpowiedzi na moje pytania, będę prosił o oferty leasingu, już z właściwymi konkretami.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Wzięcie leasingu na Teslę - jakie kroki?

Post autor: Jarosław Król »

Są dwie możliwości kupienia Tesli za granicą:
1. robi to bezpośrednio firma leasingowa
2. importuje ją jakaś firma/komis/importer i sprzedaje ją firmie leasingowej

Sposób 2 może być szybszy i tańszy - choć też niekoniecznie, bo wszystko zależy ile taka firma policzy sobie za sprowadzenie.

Co do punktu 1 to zacytuję za: https://www.fmleasing.pl/oferty/leasing-tesla
jest kilka firm leasingowych, które umożliwiają sfinansowanie Tesli kupowanej za granicą w ramach wewnątrzwspólnotowego nabycia pojazdów (WNT). W praktyce działa to tak, że klient wybiera i zamawia konkretny model samochodu u zagranicznego dealera Tesli, następnie podpisuje umowę z wybraną przez siebie polską firmą leasingową, która płaci za samochód do dealera, potem odbiera samochód i sprowadza go do Polski, gdzie załatwia formalności celno-podatkowe i na koniec wydaje gotowy, zarejestrowany samochód klientowi. Warunki leasingu WNT generalnie nie różnią się od zwykłego leasingu samochodów osobowych. Jedynie więcej jest formalności związanych ze sprawdzeniem samochodu, co trochę wydłuża procedurę od momentu wyboru samochodu do jego odbioru.
Zaliczkę można oczywiście rozliczyć z leasingodawcą.

Płatność od leasingodawcy za Teslę do zagranicznego dealera idzie w euro, ale Ty możesz wziąć leasing w złotych. Zapłata zazwyczaj odbywa się po kursie banku, z którym współpracuje leasingodawca, więc wybierają ofertę warto sprawdzić ten kurs zawczasu, żeby nie było niespodzianek związanych z wysokim spreadem.

Wpłata czynszu inicjalnego odbywa się po podpisaniu umowy i o jego zaksięgowaniu leasingodawca przystępuje do sprowadzenia, czyli płaci do dostawcy i organizuje transport.

Jeśli chodzi o moment rozpoczęcia spłacania rat, to wszystko zależy od ustalenia, ale zazwyczaj spłata rusza po wydaniu samochodu.

ODPOWIEDZ