Pomoc w rezygnacji z leasingu przed podpisaniem umowy

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
zahariusz111

Pomoc w rezygnacji z leasingu przed podpisaniem umowy

Post autor: zahariusz111 »

Witam,

Chciałbym zrezygnować z leasingu samochodu, ponieważ okazało się, że ma słabą skrzynię biegów. Dodam, że jesteśmy jeszcze przed podpisaniem umowy leasingowej.

Póki co podpisałem tylko skan zamówienia z salonem.



Sprzedawca powiedział mi, że jeszcze przed podpisaniem umowy leasingowej już to auto ubezpieczył i zarejestrował i nie mogę się wycofać, a przypominam, że umowy leasingowej jeszcze nie podpisałem.



Czy mogę się wycofać w miarę bezkosztowo?



Proszę o pomoc.



Pozdrawiam,


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Pomoc w rezygnacji z leasingu przed podpisaniem umowy

Post autor: Jarosław Król »

Cześć,
Była jakaś umowa zadatku? Wpłacałeś go? Ciężko powiedzieć co i jak, trochę dziwne, że zarejestrowali samochód nie mając podpisanej umowy i wpłaty czynszu inicjalnego. Jeśli nic nie jest podpisane, nic nie wpłacałeś, to ciężko oczekiwać, żebyś był prawnie zmuszony do wykonania tej umowy.

Awatar użytkownika
zahariusz111

Re: Pomoc w rezygnacji z leasingu przed podpisaniem umowy

Post autor: zahariusz111 »

Jarosław Król pisze:Cześć,
Była jakaś umowa zadatku? Wpłacałeś go? Ciężko powiedzieć co i jak, trochę dziwne, że zarejestrowali samochód nie mając podpisanej umowy i wpłaty czynszu inicjalnego. Jeśli nic nie jest podpisane, nic nie wpłacałeś, to ciężko oczekiwać, żebyś był prawnie zmuszony do wykonania tej umowy.
Cześć, treść umowy bez danych osobowych w załączeniu.
Miałem 0% wpłaty własnej, więc nic nie płaciłem.

https://ifotos.pl/z/qsawpws
https://ifotos.pl/z/qsawpwa/

Co myślisz o tej umowie?

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Pomoc w rezygnacji z leasingu przed podpisaniem umowy

Post autor: Jarosław Król »

To jest standardowa umowa zaliczki, więc nie widzę większych problemów, żeby się z tego wycofać. Czy oni na pewno już zarejestrowali ten samochód? Ciężko m to w to uwierzyć jeśli nie podpisywałeś umowy leasingu - może to tylko blef, który ma Cię zmobilizować - ciężko określić...

Awatar użytkownika
zahariusz111

Re: Pomoc w rezygnacji z leasingu przed podpisaniem umowy

Post autor: zahariusz111 »

Dzięki za odpowiedź :)

Sprzedawca powiedział, że do wystąpienia o leasing musi wcześniej zarejestrować i ubezpieczyć samochód. Czy to możliwe?


Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Pomoc w rezygnacji z leasingu przed podpisaniem umowy

Post autor: Jarosław Król »

zahariusz111 pisze:Dzięki za odpowiedź :)

Sprzedawca powiedział, że do wystąpienia o leasing musi wcześniej zarejestrować i ubezpieczyć samochód. Czy to możliwe?


Pozdrawiam,
Jeśli to leasing fabryczny, to może są jakieś specyficzne rozwiązania, więc nie mam pewności jak jest konkretnie w tym przypadku, ale normalnie to odbywa się tak, że klient musi być zaakceptowany przez leasing, podpisać umowę i zapłacić czynsz inicjalny (w Twoim przypadku rozumiem, że jest zerowy) i ubezpieczenie i dopiero w wtedy auto idzie do zarejestrowania.

Ciężko mi sobie wyobrazić, żeby było inaczej nawet w przypadku fabrycznego finansowania.

Awatar użytkownika
Zahariusz111

Re: Pomoc w rezygnacji z leasingu przed podpisaniem umowy

Post autor: Zahariusz111 »

Dzięki za odpowiedź.
To jest auto używane i chodzi o leasing operacyjny.

Orientujesz się może czy nawet jeśli wzięli to ubezpieczenie, to czy mogą z niego zrezygnować?

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Pomoc w rezygnacji z leasingu przed podpisaniem umowy

Post autor: Jarosław Król »

Zahariusz111 pisze:Dzięki za odpowiedź.
To jest auto używane i chodzi o leasing operacyjny.

Orientujesz się może czy nawet jeśli wzięli to ubezpieczenie, to czy mogą z niego zrezygnować?

Pozdrawiam,
Jeśli to jest auto używane, to tym bardziej nikt tak nie postępuje, że rejestruje auto i je ubezpiecza bez podpisania umowy leasingu. Jak dla mnie to coś tu nie gra.

Awatar użytkownika
zahariusz111

Re: Pomoc w rezygnacji z leasingu przed podpisaniem umowy

Post autor: zahariusz111 »

ok, dziękuję bardzo za pomoc!


ODPOWIEDZ