Zastanawiam się nad leasingiem Mazdy

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
maciej22

Zastanawiam się nad leasingiem Mazdy

Post autor: maciej22 »

Witam

Rozważam leasing nowej Mazdy ale zupełnie się w tym nie orientuję bo to będzie mój pierwszy leasing (prawdopodobnie). Czy ktoś może podpowiedzieć od czego zacząć? A może ktoś ma jakieś zniżki na Mazdę albo może polecić dobrego dealera?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Zastanawiam się nad leasingiem Mazdy

Post autor: Michał Krupiński »

Cześć,
Akurat kilka dni temu aktualizowaliśmy poradnik, który może Ci się przydać: Chcę samochód w leasingu. Od czego muszę zacząć?

Dodatkowo polecam także inny nasz poradnik: Pierwszy leasing - poradnik dla początkujących, który powinien pozwolić Ci dość dobrze zorientować się o co chodzi w temacie i z czym to wszystko się wiąże.

Co do rabatów na Mazdę, to jest to dość specyficzna firma pod tym względem. W zasadzie nie mają możliwości rabatowania podstawowej ceny danej wersji wyposażenia, ale mogą dawać ze zniżką lub gratis elementy wyposażenia dodatkowego, które są "na samochodzie", ale nie są standardowym elementem danej wersji wyposażenia. Ale to też robią niechętnie i raczej trzeba wiedzieć z kim rozmawiać.

I raczej unikaj proponowanego przez nich leasingu, bo jest to spółka Santandera, która jest fatalnie oceniana i faktycznie "filozofię" traktowania raz pozyskanego klienta ma raczej mało wyszukaną.

Pozdrawiam
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
maciej22

Re: Zastanawiam się nad leasingiem Mazdy

Post autor: maciej22 »

o to właśnie mi chodziło . Bardzo dziękuję i biorę się za lekturę. Mam jeszcze trochę czasu bo temat jest na po wakacjach dlatego chciałem już teraz wgryźć się w temat.
:mrgreen:

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Zastanawiam się nad leasingiem Mazdy

Post autor: Jarosław Król »

Witaj,
A jaki model Mazdy? I czemu Mazda? Rozważasz też jakieś inne marki, czy to już 100% decyzja? Z ciekawości bardziej pytam. :)


Trochę info też tu: Leasing Mazda

Awatar użytkownika
maciej22

Re: Zastanawiam się nad leasingiem Mazdy

Post autor: maciej22 »

CX-30 Auto i decyzja żony więc 100% :mrgreen: A poważniej podoba się jej i nie bardzo nic innego. Kilka lat temu miała a raczej mieliśmy CX-5 i pasowała. Teraz potrzebny jeden mniejszy głównie na miasto


Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Zastanawiam się nad leasingiem Mazdy

Post autor: Michał Krupiński »

maciej22 pisze:CX-30
Fajne auto.

Mogę podać dla przykładu, jak to ostatnio wyglądało w przypadku jednego z użytkowników FmLeasing.pl. Człowiek poszedł do salonu i dostał ofertę na CX-30 i tylko lekką zniżkę na koło zapasowe. Cena katalogowa 148 tys. zł, po "rabacie" 146,5 tys. zł. Nie chcieli dać nic więcej. Do tego zaproponowali mu leasing Santandera, który nie dość, że jest fatalny - jak wspomniałem wcześniej - to jeszcze jego koszt wyniósł 112% przy RRSO 5,2%.

Zwrócił się do nas i dostał odrobinę lepiej wyposażony samochód (katalogowo 149 tys. zł), którego cena wyniosła 144000 zł. A do tego leasing o koszcie 105,1% przy RRSO 2,3%. Sam leasing dodatkowo duuuużooo lepszy od Santandera.

Podsumowując na cenie samochodu i koszcie leasingu klient zaoszczędził prawie 13 tys. zł.

Jednak to nie koniec, bo do tego doszło sporo tańsze ubezpieczenie - ok. 3500 zł w porównaniu z ponad 5000 zł oferowanym przez dealera.

Więc warto poświęcić chwilę i nie brać od razu tego, co zaoferują u pierwszego lepszego dealera.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
maciej22

Re: Zastanawiam się nad leasingiem Mazdy

Post autor: maciej22 »

Panie Michale,

Elegancko , właśnie o takie doradzenie mi chodzi. Czy mogę się jakoś skontaktować z Panem i uzyskać pomoc oczywiście nie za darmo. Pozdrawiam Maciej

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Zastanawiam się nad leasingiem Mazdy

Post autor: Michał Krupiński »

maciej22 pisze:Panie Michale,

Elegancko , właśnie o takie doradzenie mi chodzi. Czy mogę się jakoś skontaktować z Panem i uzyskać pomoc oczywiście nie za darmo. Pozdrawiam Maciej
Panie Macieju,
Nie musi Pan kontaktować się bezpośrednio ze mną. Jeśli zdecydowałby się Pan skorzystać z Wyszukiwarki Leasingu, to tego typu wsparcie (czyli także sprawdzenie dostępności auta z rabatem) otrzymuje każdy użytkownik (bez opłat). :)

Niemniej oczywiście ja także pozostaję do dyspozycji - w razie proszę o kontakt: michal@fmleasing.pl
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ