Leasing starszego samochodu terenowego ale stan igła

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
ediksa

Leasing starszego samochodu terenowego ale stan igła

Post autor: ediksa »

Witajcie
Jestem amatorskim fanem off roadu i znalazłem sobie wypasiony w stanie igła full przygotowany samochód terenowy. Rzecz w tym, że formalnie jest on już pełnoletni (18- latek), co w tym przypadku ma rok produkcji ma znaczenie drugorzędne. Nie chciałbym jednak wykładać na niego gotówki, bo cena jest słuszna i pomyślałem o leasingu. Rzecz w tym, że z tego co się orientuję leasing podchodzi tylko do aut max 6- letnich.

Jednak może są jakieś wyjątki i da się znaleźć rozwiązanie? Podpowiecie coś albo ktoś mi załatwić może leasing?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Leasing starszego samochodu terenowego ale stan igła

Post autor: Jarosław Król »

Cześć,
Ciężko jest sfinansować taki rocznik leasingiem, nawet jeśli samochód jest "specjalny", po remontach kapitalnych i w stanie jak z fabryki. Procedury są jakie są i ciężko to przeskoczyć.

Co do roczników to można też starsze niż 6 lat - można nawet 10 lat, ale jednak 18 lat to już za dużo.

Jednak jest taka opcja, że może masz jakiś samochód na własność (w działalności) i jest on w miarę świeży - czyli ma nie więcej niż te 10 lat i ma jakąś przyzwoitą wartość? Wtedy możesz go wziąć w leasingu zwrotnym i dzięki temu uwolnisz środki, żeby kupić tę starszą terenówkę. Wtedy masz leasing, masz koszty i masz samochód.

To taki pomysł jako możliwa opcja - niektórzy tak robią. Jak coś, to wystarczy wysłać zapytanie tutaj: https://www.fmleasing.pl/trudny-leasing-zapytanie i najlepiej w polu "Uwagi/Dodatkowe życzenia" dodać, że chodzi o leasing zwrotny, żeby mieć środki na zakup tego samochodu terenowego.

ODPOWIEDZ