Leasing samochodu a zła historia kredytowa

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
wojtek

Leasing samochodu a zła historia kredytowa

Post autor: wojtek »

Chciałbym wziąć używany samochód w leasing. Jednak posiadam bardzo złą historię kredytową. Dopiero miesiąc temu spłaciłem wszystkie swoje długi - kilkanaście spraw komorniczych. Posiadam jednoosobową działalność gospodarczą od ponad roku. Dochód około 8 tys zł. Wiem, że jeszcze za szybko na "normalny" leasing, ale mam pytanie: kiedy ewentualnie mógłbym ubiegać się o leasing bankowy?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Leasing samochodu a zła historia kredytowa

Post autor: Jarosław Król »

wojtek pisze:Chciałbym wziąć używany samochód w leasing. Jednak posiadam bardzo złą historię kredytową. Dopiero miesiąc temu spłaciłem wszystkie swoje długi - kilkanaście spraw komorniczych. Posiadam jednoosobową działalność gospodarczą od ponad roku. Dochód około 8 tys zł. Wiem, że jeszcze za szybko na "normalny" leasing, ale mam pytanie: kiedy ewentualnie mógłbym ubiegać się o leasing bankowy?
To były także długi bankowe?

Awatar użytkownika
wojtek

Re: Leasing samochodu a zła historia kredytowa

Post autor: wojtek »

Dług bankowy był przeterminowany pow 90 dni, lecz bez komornika. Splaciłem. Sprawy komornicze wszystko pozabankowe. Obecnie również spłacone.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Leasing samochodu a zła historia kredytowa

Post autor: Jarosław Król »

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż każda firma leasingowa ma trochę inną politykę. Sam fakt, że spłaciłeś zadłużenie ma pozytywne skutki. Wtedy bardziej pod ocenę będzie brana obecna działalność i jej rentowność. Dodatkowo im wyższa wpłata własna, tym łatwiej będzie uzyskać finansowanie.

Awatar użytkownika
wojtek

Re: Leasing samochodu a zła historia kredytowa

Post autor: wojtek »

Dziękuję. A czy mogę prosić o polecenie firmy, u której mógłbym mieć największe szanse na otrzymanie leasingu?


ODPOWIEDZ