Pierwszy leasing- szkoda całkowita bać się zapisów?

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Dawid1

Pierwszy leasing- szkoda całkowita bać się zapisów?

Post autor: Dawid1 »

Witam,

Sytuacja dla mnie niecodzienna, ponieważ jest to moje pierwsze tego typu finansowanie i o ile jedna z ofert wygląda najciekawiej, tak posiada mało przyjemny zapis, mianowicie w sekcji rozliczenie Skód Całkowitych OWUL:
..Jeżeli ubezpieczyciel odmawia przyznania odszkodowania ubezpieczeniowego lub nie wypłaca tego odszkodowania w terminie 30 dni od dnia wysłania korzystającemu przez finansującego pisemnego potwierdzenia wygaśnięcia umowy leasingowej, to niezależnie od przyczyn takiego stanowiska ubezpieczyciela, finansujący jest uprawniony do żądania od korzystającego kwoty zdyskontowanej, kwoty netto poniesionych przez finansującego dodatkowych kosztów związanych z likwidacją szkody..
Największy problem stanowi dla mnie część kiedy po 30 dniach od wygaśnięcia umowy leasingowej niezależnie od stanowiska ubezpieczyciela ja mam pokryć wszelkie koszty.

Dlatego chciałbym zapytać:
Czy miał ktoś podobną sytuację kiedy to ubezpieczyciel zwlekał z wypłatą odszkodowania po szkodzie całkowitej?
Czy ktoś się spotkał z takim zapisem? Czy to raczej częsta praktyka?

Pozdrawiam


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Pierwszy leasing- szkoda całkowita bać się zapisów?

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Dawid1 pisze: 23 sty 2021, o 14:53Czy miał ktoś podobną sytuację kiedy to ubezpieczyciel zwlekał z wypłatą odszkodowania po szkodzie całkowitej?
Czy ktoś się spotkał z takim zapisem? Czy to raczej częsta praktyka?
Raczej nie zdarza się, żeby od stwierdzenia szkody całkowitej, która jest podstawą wygaszenia umowy leasingu do wypłaty odszkodowania minęło więcej niż 30 dni.
Zapis, zapisem, bo jakiś termin podany być musi, ale ważna jest także praktyka. W praktyce dobry leasingodawca będzie bez problemu czekał na wypłatę odszkodowania jeśli z jakiegoś powodu termin się trochę wydłuży.

Jeśli będzie odmowa wypłaty odszkodowania, to też odbywa się to szybciej, dopiero ewentualny spór może znacznie wydłużyć terminy, ale w takich przypadkach także można się porozumieć z leasingodawcą, żeby czekał - wszystko zależy od konkretnej sytuacji i komunikacji.

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Pierwszy leasing- szkoda całkowita bać się zapisów?

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Podsumowując - nie jest to zapis, którego należy się obawiać, ale warto sobie zdawać sprawę, że jakieś terminy jednak obowiązują.

Awatar użytkownika
Dawid1

Re: Pierwszy leasing- szkoda całkowita bać się zapisów?

Post autor: Dawid1 »

Czegoś takiego szukałem, dziękuję za odpowiedź.


ODPOWIEDZ