Leasing auta używanego z ZEA

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
adam40
Posty: 1
Rejestracja: 1 lut 2021, o 20:00

Leasing auta używanego z ZEA

Post autor: adam40 »

Witajcie,
Chciałbym wyleasować używane auto z Dubaju.
Mam na miejscu osobę prywatną, która sprzedałaby mi auto na podstawie umowy kupna sprzedaży. Czy jest sposób aby zrobić leasing operacyjny tego auta na moją firmę?
Podpytałem już o kilka ofert to usłyszałem, że leasing tylko auta zarejestrowanego w PL. Natomiast jak auto przysyłam do PL czy to przez Niemcy czy Holandię to na wjeździe do EU opłacany już jest VAT - czy może coś źle rozumiem?
Pozdrawiam


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Leasing auta używanego z ZEA

Post autor: Tomasz Piotrowski »

adam40 pisze: 1 lut 2021, o 20:17 Witajcie,
Chciałbym wyleasować używane auto z Dubaju.
Mam na miejscu osobę prywatną, która sprzedałaby mi auto na podstawie umowy kupna sprzedaży. Czy jest sposób aby zrobić leasing operacyjny tego auta na moją firmę?
Podpytałem już o kilka ofert to usłyszałem, że leasing tylko auta zarejestrowanego w PL. Natomiast jak auto przysyłam do PL czy to przez Niemcy czy Holandię to na wjeździe do EU opłacany już jest VAT - czy może coś źle rozumiem?
Pozdrawiam
Cześć,
Kilka spraw:

1. Leasing operacyjny jest usługą domyślnie objętą stawką VAT 23%, więc VAT i tak się pojawi przy każdej racie. Żeby VAT się nie pojawiał, to zamiast leasingu operacyjnego trzeba skorzystać z leasingu finansowego lub z pożyczki leasingowej, ale:

2. Żadna firma leasingowa nie zapłaci za samochód poza strefę Unii Europejskiej. W praktyce nawet płacenie do UE jest procedurą dość skomplikowaną, czasochłonną i kosztowną. Dlatego najczęściej sprowadza się taki samochód na własną rękę do Polski i dopiero tu podpisuje się umowę leasingu.

3. Tu jednak pojawia się kolejny problem, bo większość firm leasingowych nie chce finansować nawet sprowadzonych i zarejestrowanych już w Polsce samochodów, których pochodzenie jest spoza UE. Najlepszym przykładem są auta z USA, które finansuje zaledwie kilku leasingodawców. Obawiam się, że w przypadku samochodu z tak egzotycznego kierunku może być podobnie.

ODPOWIEDZ