Który leasingodawca (firma) jest najlepszy? Gdzie wziąć leasing?

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
KOLEC
Posty: 316
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 10:56

Re: Najlepsza firma leasingowa?

Post autor: KOLEC »

OSZUŚCI
Jak oszukali? Nie dali przeczytać umowy przed podpisaniem?
ZŁODZIEJE
To może trzeba powiadomić prokuraturę?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Najlepsza firma leasingowa?

Post autor: Tomasz Piotrowski »

A co to Fidis jeden, który podniósł oprocentowanie i nie obniżył? To już taka przypadłość i to wcale nie firm leasingowych tylko banków.

Awatar użytkownika
orly2012
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:37

Re: Najlepsza firma leasingowa?

Post autor: orly2012 »

Tomek_P pisze:Supercar to nie jest firma leasingowa tylko pośrednik.
A firm leasingowych, które finansują samochody nowym działalnościom jest kilka.
Czyli lepiej uderzyć bezpośrednio do towarzystw leasingowych? A jest szansa, żeby dostać finansowania na używany samochód, jeśli się dopiero zaczyna? Chodzi mi o dostawczy furgon, powiedzmy trzyletni.

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 557
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Najlepsza firma leasingowa?

Post autor: Spayker »

A jest szansa, żeby dostać finansowania na używany samochód, jeśli się dopiero zaczyna? Chodzi mi o dostawczy furgon, powiedzmy trzyletni.
Przy odpowiedniej wplacie czyli raczej nie mniej niz 20% nie powinno byc problemu.

Awatar użytkownika
apo
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2009, o 16:26

Re: Najlepsza firma leasingowa?

Post autor: apo »

Witam

Jestem byłym pracownikiem jednej z firm leasingowych. Prawda jest taka, że podpisując umowę należy się wcześniej bardzo dobrze przygotować, poczytać porady prawne, zasięgnąć opinii na forach, od znajomych itd.
Firmy leasingowe bezlitośnie wykorzystują niewiedzę klientów. Nagminne jest podawanie w ofertach "okrojonych" kosztów, nie miałem wyników, bo nie naciągałem ludzi. Sam się zwolniłem.

Pamiętajcie, że umowa staje się wiążąca dopiero po uiszczeniu tzw. wpłaty inicjalnej. Tak więc, zawsze jest czas na wycofanie się z umowy po jej podpisaniu.


Obecnie pracuje u jednego z dealerów IVECO i fiat bank (FIDIS LEASING) finansuje nam pojazdy nowe oraz używane. Nie znam na rynku korzystniejszego dla klienta finansowania. Decyzja o finansowaniu praktycznie tego samego dnia o ile prześle się wymagane dokumenty z rana (jest troche zabawy z tym) Ale jak się zgromadzi, to już potem z górki.

Przykładowo:

Używka 2006 r do 3,5t w kontenerze
wartość 59 000 netto
okres finansowania: 5 lat
czynsz inicjalny: 10%
rata: poniżej 1200 zł/mc

A tak ogólnie, to zdecydowanie polecam wybór firmy finansującej z siedzibą tam gdzie mieszkamy, bo zawsze jest możliwość pojechać i osobiście wyjaśniać różne sprawy. Ilu jest klientow, tyle jest opinii. Klienci, ktorzy tak narzekają, że ich leasing skrzywdził często nie płacili rat, czegoś zapominali itd... Zdarza się, ale żadna firma leasingowa nie jest instytucją charytatywną, więc konsekwencje być muszą.

Pozdrawiam
Maciek

Awatar użytkownika
Matti
PRO/Moderator
Posty: 163
Rejestracja: 29 maja 2009, o 12:45

Re: Najlepsza firma leasingowa?

Post autor: Matti »

Yyyy...not again! :roll: Pomijając historyjkę o nieuczciwosci funduszy, to jest to, delikatnie mówiąc, bezczelna reklama ;)
"Nie znam się na tym, więc tym chętniej się wypowiem..." --> FAIL!

Awatar użytkownika
apo
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2009, o 16:26

Re: Najlepsza firma leasingowa?

Post autor: apo »

Hej

Że niby reklamuje konkretny leasing? Nic z tych rzeczy, pierwszy post w tym wątku brzmiał mniej więcej tak: "....który leasing byście polecili...."
Wypowiedziałem swoją opinię, w końcu po to ten jak i inne portale są ;)

Jest dużo ludzi, którzy mówią że EFL jest ble, ale tyle samo mówi że jest kul. Także nie sugerowałbym się wypowiedziami, ktore są negatywne bez podparcia się konkretnymi przykladami.

Ja podalem przyklad warunków jakie otrzymalem dla mojego klienta na kilkuletnią używke. Być może warunki byly takie a nie inne, dlatego że Iveco należy do grupy Fiat...? W każdym razie jak ktoś chce kupić Fiata lub Iveco, warto sie zorientować jak sie ma oferta Fidisu w stosunku do ofert firm leasingowych. Mam nadzieję, że ta wypowiedź nie będzie juz potraktowana jak reklama czy cuś.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Matti
PRO/Moderator
Posty: 163
Rejestracja: 29 maja 2009, o 12:45

Re: Najlepsza firma leasingowa?

Post autor: Matti »

apo pisze: Być może warunki byly takie a nie inne, dlatego że Iveco należy do grupy Fiat...?
Zgodze sie w 100%, ale dopiero teraz, gdy w końcu to napisałeś ;)
apo pisze:W każdym razie jak ktoś chce kupić Fiata lub Iveco, warto sie zorientować jak sie ma oferta Fidisu w stosunku do ofert firm leasingowych.
Akurat nie jest niczym nowym, ze fundusz "wywodzący się" od konkretnego producenta pojazdów bedzie mial jedną z lepszych, jesli nie najlepszą oferte na auto tejże marki. Chociaż patrząc z perspektywy kogos, kto jest zupelnie zielony w tych sprawach, nie idzie sie domyslić za cholere, bez dociekania, ze Fidis ma cokolwiek wspólnego z koncernem Fiata...
"Nie znam się na tym, więc tym chętniej się wypowiem..." --> FAIL!

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Najlepsza firma leasingowa?

Post autor: Michał Krupiński »

apo pisze: Że niby reklamuje konkretny leasing?
Witaj Apo na forum!
Czasem jesteśmy tu przewrażliwieni na różne formy kryptoreklamy i zachwalania różnych firm. Po prostu takie sytuacje się zdarzają, a staramy się, żeby to forum nie było spamowiskiem, gdzie zamiast dyskusji będzie nakłanianie do skorzystania z konkretnych usług przy byle okazji.
Są za to na forum działy gdzie można bezstresowo umieścić swoją reklamę (free of charge). :)

Podejrzewam, że nieufność do Twojej pierwszej wypowiedzi może budzić głównie to zdanie:
Nie znam na rynku korzystniejszego dla klienta finansowania.
:D
Ale skoro się wyjaśniło, to chyba nie ma już tematu...

BTW: Fajnie, że umieściłeś opinię o Leasingu Polskim, bo o tej firmie niewiele wiadomo poza (głównie) obelgami i wyzwiskami pod ich adresem. :)
Nietrudno się domyślić, że większość z nich jest rozpowszechniana przez nieterminowych klientów. Ale takie wypowiedzi też coś mówią - trzeba tylko wziąć na nie poprawkę.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
apo
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2009, o 16:26

Re: Najlepsza firma leasingowa?

Post autor: apo »

Przepraszam więc za zamieszanie, przyznam że napisałem tamtego posta "na szybko" nie wczytując się w zasady forum itd. Jestem teraz poza tym "finansowym" światkiem, więc moja opinia na temat leasingu tego czy innego jest obiektywna. Tutaj w przeważającej ilości są osoby, które na co dzień zawodowo mają do czynienia z finansowaniem ;) a wiadomo, że każda wrona...

Odnośnie Leasingu Polskiego, trudno się nie dziwić klientom... Chciałoby się powiedzieć, że "nieznajomość prawa szkodzi", ale gdzie w tym wszystkim jest to "doradztwo"?

Dodam tylko jeszcze na koniec, że najgorszym możliwym wg. mnie czasem na zawieranie umowy leasingowej jest okres wakacyjny. Wystarczyło, że jedna czy dwie osoby z administracji pojechały na urlopy i cała praca siadała, a klient czekał i nawet miesiąc na dopięcie tematu, nie wspominając o otrzymaniu dokumentów uprawniających do ubiegania się o licencję.

peace


ODPOWIEDZ