Który leasingodawca (firma) jest najlepszy? Gdzie wziąć leasing?

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Wulkanizator
Posty: 10
Rejestracja: 24 lip 2009, o 14:44

Który leasingodawca (firma) jest najlepszy? Gdzie wziąć leasing?

Post autor: Wulkanizator »

Witam.
Czytam forum od kilku dni i znalazłem kilka ciekawych tematów. Muszę przeznać, że jestem pod wrażeniem poradnika o wybieraniu firmy leasingowej.
Brakuje mi jednak informacji o tym, które firmy spełniają te warunki wymienione w poradniku.

Może dobrze będzie napisać która firma leasingowa jest dobra, a która najlepsza. ;)
Może by zrobić taki ranking? Co Wy na taką propozycje? :)


// Od moderatora - Podsumowanie tej dyskusji znajdziesz tu:
Najlepsza firma leasingowa


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
GBoy
PRO
Posty: 300
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 14:12

Najlepsza firma leasingowa?

Post autor: GBoy »

ups! :mrgreen: Temat wysokiego ryzyka! :twisted: :mrgreen:
A tak było sympatycznie na forum! :twisted: :mrgreen: :lol: 8-)

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Najlepsza firma leasingowa?

Post autor: Lui »

GBoy pisze:A tak było sympatycznie na forum! :twisted: :mrgreen: :lol: 8-)
:)
Chyba nie przewidujesz konfliktów? :)

Co do pytania w temacie, to nie ma na nie odpowiedzi. Można napisać, że najlepsze warunki oferuje firma X, ale co z tego, jeśli trzeba spełnić sporo wymogów, żeby zostać jej klientem. I na przykład z małą firmą nawet nie będą chcieli rozmawiać.
Tu jest zbyt dużo zmiennych, żeby stwierdzić, że któraś firma jest najlepsza.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Najlepsza firma leasingowa?

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Zależy też od przedmiotu leasingu. Samochody albo sprzęt budowlany prawie każdy zrobi, a jak trzeba już coś zaawansowanego to nagle się okazuje, że może góra ze dwie firmy mają know-how dla danej branży i środka trwałego.
Bo niestety jak firma leasingowa zatrudnia analityków z góra dwuletnim doświadczeniem w branży przeglądania cyferek, to taka firma żadnej transakcji na nietypowy sprzęt nie zrobi, bo się nie zna na tym. Chyba, że przy takich zabezpieczeniach, że łatwiej będzie sobie za gotówkę kupić... :roll:
Więc zgadzam się z przedmówcą, że nie ma czegoś takiego jak najlepsza firma.

Do zobaczenia za dwa tygodnie. Czas odpocząć. 8-)

Awatar użytkownika
rooster
PRO
Posty: 143
Rejestracja: 13 cze 2009, o 20:52

Najlepsza firma leasingowa?

Post autor: rooster »

Niedawno gazeta Rzeczpospolita oglosila, ze najlepsza firma jest Bre Leasing. Wedlug nich najlepsza, bo ma najlepsze wskazniki zyskownosci. To tez sie liczy? :P

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Najlepsza firma leasingowa?

Post autor: Michał Krupiński »

"Najlepszość" firmy, to jest wypadkowa całego mnóstwa rzeczy. Np. koszt całkowity to nie wszystko. Są jeszcze warunki OWUL, koszty ubezpieczenia, opłaty dodatkowe, itd., no i co ważne obsługa "posprzedażowa".

Np. firmy ze scentralizowaną strukturą, gdzie wszystko trzeba załatwiać przez infolinię z konsultantem są przeważnie dość męczące i nawet na najdrobniejszą rzecz można stracić sporo czasu... ale też niekoniecznie - wszystko zależy od firmy i kompetencji jej poszczególnych pracowników

Co do samego kosztu całkowitego to też różnie bywa... Nie da się określić np., która firma jest najtańsza, a która najdroższa, itd. Poszczególne oddziały i pracownicy tej samej firmy mają generalnie dużą autonomię w przygotowywaniu ofert i często jej wysokość zależy od "nastroju", albo parcia przełożonych, itd.
Więc to, że dana firma przesłała nam dziś najtańszą ofertę spośród wszystkich, nie oznacza, że zrobi to samo jutro, pojutrze, a tym bardziej za np. kilka miesięcy.

Pisać można by jeszcze długo... nie będę przynudzał. :)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Najlepsza firma leasingowa?

Post autor: Lui »

Po prostu trzeba za każdym razem porównywać oferty różnych firm. Nie ma lepszej metody. ;)
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Wulkanizator
Posty: 10
Rejestracja: 24 lip 2009, o 14:44

Najlepsza firma leasingowa?

Post autor: Wulkanizator »

Za mocno wzieliście sobie do serca pytanie tytułowe. :P
Przypomnę co jeszcze napisałem:

Czytam forum od kilku dni i znalazłem kilka ciekawych tematów. Muszę przeznać, że jestem pod wrażeniem poradnika o wybieraniu firmy leasingowej.
Brakuje mi jednak informacji o tym, które firmy spełniają te warunki wymienione w poradniku.


Zostawmy dylemat, która firma jest najlepsze. Wystarczy ustalić, które są dobre! ;)

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Najlepsza firma leasingowa?

Post autor: Michał Krupiński »

Wulkanizator pisze:Zostawmy dylemat, która firma jest najlepsze. Wystarczy ustalić, które są dobre! ;)
Przykro mi, ale jeśli o mnie chodzi, to się nie podejmę takiej oceny. :)
Przede wszystkim moim zdaniem nie ma firm, które byłyby we wszystkim idealne i tak samo nie ma firm, które byłyby we wszystkim złe.
Nasz poradnik tak naprawdę dotyczy tego na co zwrócić uwagę przy samym zawarciu umowy. Porusza on punkty, które są do zweryfikowania jeszcze przed wyborem leasingodawcy.
Do tego można dorzucić co najmniej drugie tyle punktów, które zweryfikować może dopiero praktyka, czy też samo życie - jak kto woli. :)

Wspomniałem we wcześniejszym poście choćby o obsłudze posprzedażnej - coś takiego może wyjść tylko w praniu.
Sprawy windykacyjne, opisywane w jednym z tematów - to też są rzeczy indywidualne i dopiero jak coś takiego się stanie, to wychodzi jak to wygląda.

Trzeba przy tym pamiętać, że działalność leasingodawcy to nie jest działalność charytatywna. Najważniejsze to mieć wiedzę i świadomość na co zwrócić uwagę, a decyzje każdy musi podjąć sam.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Uit
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2009, o 16:37

Najlepsza firma leasingowa?

Post autor: Uit »

hej!

Dlatego warto korzystać z pomocy niezależnych doradców, którzy wiedzą, które firmy są najlepsze.


ODPOWIEDZ