Leasing w salonie Opla z BNP Paribas czy to dobra oferta?

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
jerzyki2

Leasing w salonie Opla z BNP Paribas czy to dobra oferta?

Post autor: jerzyki2 »

Cześć wszystkim,
Dostałem ofertę u warszawskiego dealera Opla i chciałbym upewnić się czy jest ona korzystna. Mam co do tego poważne wątpliwości.

Cena samochodu wynosi 97 450 zł
30% wpłata, 1% wykup
47 rat po 1635,19 zł

Wszystkie ceny brutt. Dodam, że w nagłówku oferty jest napisane Opel Leasing, ale jest informacja, że leasingodawcą jest BNP Paribas Leasing Services Sp. z o.o.
Czy mogę liczyć na uwagi?

Pzdr
Jerzy


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Leasing w salonie Opla z BNP Paribas czy to dobra oferta?

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Cześć,
Opel Leasing jest tylko nazwą handlową i faktycznie finansującym jest BNP Paribas Leasing. Sam leasingodawca jest przeciętnie oceniany - są gorsi, ale są też lepsi.

Natomiast ta oferta, którą dostałeś to jest masakra. :shock: :shock: Jeśli dobrze wszystko podałeś, to jej koszt całkowity wynosi 109,86% a RRSO aż 6,68%. :evil:
Myślę, że to nie tyle sama oferta BNP jest taka droga, co po prostu dealer doliczył sobie bardzo dużą prowizję za wskazanie leasingu - powiem nawet, że nieprzyzwoicie dużą. Więcej na temat takich praktyk: Wątpliwa atrakcyjność leasingu oferowanego u dealerów i w komisach

Polecałbym raczej zupełnie zignorować tę ofertę i skorzystać choćby z Wyszukiwarki Leasingu. Przy tych warunkach spokojnie powinieneś uzyskać oferty od lepszych leasingodawców z RRSO gdzieś w okolicach 3-3,5%, może nawet mniej.

To się przełoży na koszt całkowity w okolicach 104,3-105,0%, może nawet mniej i ratę aż o ponad 100 złotych niższą! :o
Lepiej za zaoszczędzone pieniądze wykupić GAP i jeszcze zostanie. :mrgreen: Dla auta kosztującego 97450 zł na 48 miesięcy wyniesie 1760 zł za cały okres - tu szczegóły: Kalkulator GAP online

Awatar użytkownika
jerzyki2

Re: Leasing w salonie Opla z BNP Paribas czy to dobra oferta?

Post autor: jerzyki2 »

:!: :!: :!: Bardzo dziękuję za obszerną odpowiedź. Właśnie takie miałem podejrzenia. Już wiem co robić, dzięki za wskazówki :)

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Leasing w salonie Opla z BNP Paribas czy to dobra oferta?

Post autor: Tomasz Piotrowski »

jerzyki2 pisze: 22 cze 2021, o 10:12:!: :!: :!: Bardzo dziękuję za obszerną odpowiedź.
Nie ma sprawy. Jeśli to Twój pierwszy leasing, to polecam też poradnik:
Pierwszy leasing - poradnik dla początkujących

a tu trochę więcej niż podstawy:
Megaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu

Oczywiście jeśli zdecydujesz się skorzystać z Wyszukiwarki na FmLeasing.pl, to otrzymasz bezpłatną pomoc w analizie, która wygląda tak: https://www.fmleasing.pl/porady/pomoc-w ... -umow-owul

Powodzenia :) :)


ODPOWIEDZ