Wynajem długoterminowy - co z samochodem po śmierci korzystającego?

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Iwka

Wynajem długoterminowy - co z samochodem po śmierci korzystającego?

Post autor: Iwka »

mąż wziął na firmę dośc drogie auto na wynajem długoterminowy. Po pół roku zmarł. Auto nówka,z minimalnym przebiegiem HONDA CRV. Czy zwrócić, i czy poniosę jakieś koszty ,czy na przykład odstąpić innej firmie cesję....jestem zielona,nie wiem co dla mnie korzystniejsze.proszę o podpowiedż.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: wynajem długoterminowy - co z samochodem po śmierci korzystającego?

Post autor: Jarosław Król »

Cześć,
Iwka pisze: 13 lis 2021, o 19:45 mąż wziął na firmę dośc drogie auto na wynajem długoterminowy. Po pół roku zmarł. Auto nówka,z minimalnym przebiegiem HONDA CRV. Czy zwrócić, i czy poniosę jakieś koszty ,czy na przykład odstąpić innej firmie cesję....jestem zielona,nie wiem co dla mnie korzystniejsze.proszę o podpowiedż.
Moje wyrazy współczucia. Zwrócić auto zawsze można - jednak faktycznie może to wiązać się z dodatkowymi kosztami. Jak dużymi, to wszystko zależy od warunków umowy wynajmu - czasem wystarczy jakaś opłata manipulacyjna, ale najczęściej konieczne jest rozliczenie całej umowy, gdzie pod uwagę bierze się ile rat (łącznie z wykupem) zostało do końca i jaka jest obecna wartość pojazdu. Najczęściej takie rozliczenie nie wychodzą zbyt korzystanie, wtedy faktycznie lepiej będzie zrobić cesję. Jednak sądzą, że do przeprowadzenia takiej operacji konieczne będzie uregulowanie spraw spadkowych.

Trochę więcej na ten temat można znaleźć w naszym poradniku: Leasing a śmierć korzystającego

ODPOWIEDZ