Leasing auta używanego dla nievatowca

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Krzysiek

Leasing auta używanego dla nievatowca

Post autor: Krzysiek »

Witam wszystkich,
sporo szukałem ale nie do końca rozwiałem swoje wątpliwości dla konkretnej sytuacji. Będę wdzięczny jak rozłożycie mi temat na czynniki żebym to zrozumiał bo od 2022 leasing jest jeszcze bardziej skomplikowany. A chodzi mi o to aby jak najwięcej skorzystać na leasingu :)

Moja sytuacja - prowadzę JDG i nie jestem vatowcem a podatki płacę na liniówce 19%:
1. Chce kupić samochód używany za 100 000 zł brutto ... i teraz...

Z jakiej formy leasingu skorzystać w zależności od tego czy znajdę samochód do kupienia na: fakturę VAT-marża , umowę kupna-sprzedaży jak od prywatnej osoby, fakturę VAT 23% ( wiem, że używane auto najprędzej kupię na fakturę VAT-marża lub na umowę kupna-sprzedaży).

Chodzi mi o to, że jak mam kwotę z ogłoszenia te 100 000 zł i znajdę leasingodawcę to czy w konsekwencji leasingodawca zawsze doliczy mi 23% VAT do tej kwoty i końcowo auto będzie mnie kosztowało niejako 123 000 zł ? Jak ugryźć temat i czy w ogóle jest to możliwe abym jako leasingobiorca zapłacił finalnie tylko te 100 000 zł za auto plus oczywiście same koszty leasingu typu np. 5% czy tam 8%.

Pozdrawiam


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Leasing auta używanego dla nievatowca

Post autor: Jarosław Król »

Krzysiek pisze: 23 sty 2022, o 12:52 Witam wszystkich,
sporo szukałem ale nie do końca rozwiałem swoje wątpliwości dla konkretnej sytuacji. Będę wdzięczny jak rozłożycie mi temat na czynniki żebym to zrozumiał bo od 2022 leasing jest jeszcze bardziej skomplikowany. A chodzi mi o to aby jak najwięcej skorzystać na leasingu :)

Moja sytuacja - prowadzę JDG i nie jestem vatowcem a podatki płacę na liniówce 19%:
1. Chce kupić samochód używany za 100 000 zł brutto ... i teraz...

Z jakiej formy leasingu skorzystać w zależności od tego czy znajdę samochód do kupienia na: fakturę VAT-marża , umowę kupna-sprzedaży jak od prywatnej osoby, fakturę VAT 23% ( wiem, że używane auto najprędzej kupię na fakturę VAT-marża lub na umowę kupna-sprzedaży).

Chodzi mi o to, że jak mam kwotę z ogłoszenia te 100 000 zł i znajdę leasingodawcę to czy w konsekwencji leasingodawca zawsze doliczy mi 23% VAT do tej kwoty i końcowo auto będzie mnie kosztowało niejako 123 000 zł ? Jak ugryźć temat i czy w ogóle jest to możliwe abym jako leasingobiorca zapłacił finalnie tylko te 100 000 zł za auto plus oczywiście same koszty leasingu typu np. 5% czy tam 8%.

Pozdrawiam
Cześć,
Jeśli samochód jest sprzedawany na fakturę 23% VAT, to nie ma problemu - można finansować leasingiem operacyjnym.

Jeśli na VAT-marża, to albo leasing finansowy albo jeszcze lepiej - pożyczka leasingowa. Wtedy nie pojawi się dodatkowy VAT.

Ciężko jest natomiast finansować zakup od osoby prywatnej (umowa kupna-sprzedaży) w zasadzie nie ma już firm leasingowych, które chcą to robić - więc wtedy "trzeba" taki samochód wstawić do komisu, który wystawi fakturę VAT-marża do leasingu.

Więcej na ten temat: Leasing samochodu kupowanego od osoby prywatnej (faktura VAT-marża)

ODPOWIEDZ