Leasing używanego samochodu

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
e-strzaleczka
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2022, o 14:05

Leasing używanego samochodu

Post autor: e-strzaleczka »

Witam,

Pierwszy raz w życiu chciałabym wziąć leasing. Interesuje mnie używany samochód do 55 tysięcy. Powiedzcie mi proszę jak postępować. Leasing będę brała w firmie EFL. Znalazłam interesujący mnie samochód. Niestety oddalony jest ode mnie 200km. Co w sytuacji gdy pojadę na oględziny i będę zdecydowana na samochód? Rezerwacja?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
palacz

Re: Leasing używanego samochodu

Post autor: palacz »

Tak, najlepiej rezerwacja lub zaliczka jeśli będzie jej wymagał sprzedający. Chodzi o to, żeby samochód nie został sprzedany w trakcie załatwiania leasingowych formalności, które trwają co najmniej kilka dni, a przy przedłużającej się rejestracji nawet dłużej.

Awatar użytkownika
e-strzaleczka
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2022, o 14:05

Re: Leasing używanego samochodu

Post autor: e-strzaleczka »

Po rezerwacji wracam do domu. Zgłaszam firmie leasingowej że znalazłam samochód. Od tego momentu to firma zajmuje się resztą spraw?

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Leasing używanego samochodu

Post autor: Jarosław Król »

Cześć,
e-strzaleczka pisze: 11 maja 2022, o 15:24 Po rezerwacji wracam do domu. Zgłaszam firmie leasingowej że znalazłam samochód. Od tego momentu to firma zajmuje się resztą spraw?
W zasadzie tak. Przy rezerwacji dobrze jest od razu wziąć fakturę proforma, żeby doradca z firmy leasingowej miał od razu wszystkie dane samochodu i sprzedającego.

Awatar użytkownika
e-strzaleczka
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2022, o 14:05

Re: Leasing używanego samochodu

Post autor: e-strzaleczka »

Dziękuję bardzo za pomoc.

Awatar użytkownika
e-strzaleczka
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2022, o 14:05

Re: Leasing używanego samochodu

Post autor: e-strzaleczka »

Jeszcze jedno pytanie. Co z transportem samochodu? Kto zajmuje się sprowadzeniem samochodu?

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Leasing używanego samochodu

Post autor: Jarosław Król »

e-strzaleczka pisze: 11 maja 2022, o 20:51 Jeszcze jedno pytanie. Co z transportem samochodu? Kto zajmuje się sprowadzeniem samochodu?
Odbiera się samodzielnie. Chyba, że sprzedający oferuje usługę door-to-door i dostarcza samochód, ale nie jest to za darmo. Więc najczęściej po prostu najlepiej jest wsiąść w pociąg lub busa i pojechać odebrać samemu.

Awatar użytkownika
e-strzaleczka
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2022, o 14:05

Re: Leasing używanego samochodu

Post autor: e-strzaleczka »

Dziękuję 🙂


ODPOWIEDZ