Leasing samochodu z maksymalną spłatą w początkowym okresie

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Luigi
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2022, o 11:51

Leasing samochodu z maksymalną spłatą w początkowym okresie

Post autor: Luigi »

Dzień dobry,

Zakładam firmę, ale ponieważ będę świadczył usługi dla byłego pracodawcy to do końca roku podatkowego czeka mnie opodatkowanie na zasadach ogólnych, potem rok podatku liniowego i w końcu będę mógł przejść na upragniony ryczałt.

Chciałbym jakoś minimalizować skutki niekorzystnego opodatkowania poprzez leasing z "agresywną" spłatą- chciałbym jak najwięcej zaliczyć w koszty do końca 2022 roku.

Rozumiem że opłata początkowa rzędu 45% nie jest problemem, ale już na przykład raty malejące to coś czego na razie nikt mi nie zaoferował. Czy ktoś może doradzić kto taki agresywny model spłaty może zaoferować?

Jeśli chodzi o długość to myślałem o 24 miesiącach natomiast dowiedziałem się ze wtedy kwota wykupu nie może być mniejsza niż 19%? Więc może lepiej 36 miesięcy a raty rozłożyć tak że na przykład 70% do końca 2022, 90% do końca 2023 and potem 10% nawet bez wrzucania w koszty na ryczałcie?

Z góry bardzo dziękuję z podpowiedzi
Łukasz


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Leasing samochodu z maksymalną spłatą w początkowym okresie

Post autor: Jarosław Król »

Cześć,

Uzyskanie rat degresywnych nie powinno być większym problemem - choć co prawda nie każda firma leasingowa go oferuje.

Różne są polityki jeśli chodzi o ustalenie "agresywności". Są tu pewne ograniczenia podatkowe i każda firma leasingowa inaczej je interpretuje, bo nie ma jakiegoś wzoru. Jednak schemat, który Cię interesuje powinien być osiągalny.

ODPOWIEDZ