Leasing auta używanego - suma kosztów 2022Q2

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
KaŁuKo

Leasing auta używanego - suma kosztów 2022Q2

Post autor: KaŁuKo »

Dzień dobry,
Poszukuję leasingu na auto osobowe (Audi) używane z 2017 r. Otrzymałem wstępne oferty z kilku banków i najlepsze z nich wahają się w okolicach 120-125% sumy spłaty przy 10-20% wpłacie wlasnej na 48msc, 20% wykup i oprocentowanie stałe.
Nie mam niestety punktu odniesienia i nie wiem, czy biorac pod uwagę obecną sytuację na rynku, ta oferta jest akceptowalna, w granicach rozsądku, czy po prostu droga.
Czy mógłbym prosić o opinię / sugestię?

Pozdrawiam


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Leasing auta używanego - suma kosztów 2022Q2

Post autor: Jarosław Król »

KaŁuKo pisze: 25 maja 2022, o 23:30 Dzień dobry,
Poszukuję leasingu na auto osobowe (Audi) używane z 2017 r. Otrzymałem wstępne oferty z kilku banków i najlepsze z nich wahają się w okolicach 120-125% sumy spłaty przy 10-20% wpłacie wlasnej na 48msc, 20% wykup i oprocentowanie stałe.
Nie mam niestety punktu odniesienia i nie wiem, czy biorac pod uwagę obecną sytuację na rynku, ta oferta jest akceptowalna, w granicach rozsądku, czy po prostu droga.
Czy mógłbym prosić o opinię / sugestię?

Pozdrawiam
Cześć,
Jeśli jest to oprocentowanie stałe, to są to dobre oferty.

Tutaj możesz sprawdzić, ile powinno w przybliżeniu (średnio) kosztować oprocentowanie zmienne: https://www.fmleasing.pl/kalkulator-leasingowy
Dla parametrów 10% wpłaty, 48 miesięcy, 20% wykupu - koszt całkowity wychodzi prawie 120%.

Oprocentowanie stałe jest obecnie zauważalnie droższe, więc przedział 120-125% jest jak najbardziej w porządku.

ODPOWIEDZ