Umowa na odstępne przy cesji - jak się zabezpieczyć?

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
harvard123
Posty: 1
Rejestracja: 11 lis 2022, o 00:50

Umowa na odstępne przy cesji - jak się zabezpieczyć?

Post autor: harvard123 »

Szanowni Państwo,

Planuję przejąć cesję leasingu od osoby trzeciej. Umówiliśmy się na określone odstępne X. Aktualnie bank rozpatruje moje dokumenty i tutaj mam pytanie. Jeżeli bank rozpatrzy wszystko pozytywnie, to jaki jest kolejny etap? Jak zabezpieczyć się przy wpłacie odstępnego dla osoby trzeciej? Może sporządzić jakąś umowę, lepiej gotówką czy przelewą? Macie Państwo jakieś pomysły?

Z poważaniem,
Radosław


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
sonnenberg
Posty: 54
Rejestracja: 26 wrz 2011, o 21:41

Re: Umowa na odstępne przy cesji - jak się zabezpieczyć?

Post autor: sonnenberg »

ja zawsze biorę fakturę na odstępne - można wrzucić w koszty, dodatkowo jest potwierdzenie transakcji.

Awatar użytkownika
#RydzowskiTeam
Posty: 6
Rejestracja: 17 paź 2022, o 14:31

Re: Umowa na odstępne przy cesji - jak się zabezpieczyć?

Post autor: #RydzowskiTeam »

harvard123 pisze: 11 lis 2022, o 00:52 Szanowni Państwo,

Planuję przejąć cesję leasingu od osoby trzeciej. Umówiliśmy się na określone odstępne X. Aktualnie bank rozpatruje moje dokumenty i tutaj mam pytanie. Jeżeli bank rozpatrzy wszystko pozytywnie, to jaki jest kolejny etap? Jak zabezpieczyć się przy wpłacie odstępnego dla osoby trzeciej? Może sporządzić jakąś umowę, lepiej gotówką czy przelewą? Macie Państwo jakieś pomysły?

Z poważaniem,
Radosław
Najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze standardowej faktury;) Wiadomo- dogadać się można ale już nie raz przerabialiśmy sytuację gdy dochodzi do sporu a po odstępnym ani śladu umowy czy przelewu...


ODPOWIEDZ