OPŁACONY MANDAT

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
kwacho
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2023, o 12:52

OPŁACONY MANDAT

Post autor: kwacho »

Cześć,

Volkswagen Leasing opłacił mandat który przyszedł z Węgier zamiast wskazać użytkownika (była taka opcja). Do mnie przyszła nota, ze mam to zapłacić. Ja jednak nie chcę tego płacić tylko wskazać kierującego sprawcę, gdyż aktualnie nie ma z nim żadnego kontaktu.

Ktoś miał podobne doświadczenia? Jak się od tego skutecznie odwołać bez płacenie tylko poprzez wskazanie sprawcy?
Z góry dzięki za pomoc.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: OPŁACONY MANDAT

Post autor: Jarosław Król »

kwacho pisze: 30 sty 2023, o 13:07 Cześć,

Volkswagen Leasing opłacił mandat który przyszedł z Węgier zamiast wskazać użytkownika (była taka opcja). Do mnie przyszła nota, ze mam to zapłacić. Ja jednak nie chcę tego płacić tylko wskazać kierującego sprawcę, gdyż aktualnie nie ma z nim żadnego kontaktu.

Ktoś miał podobne doświadczenia? Jak się od tego skutecznie odwołać bez płacenie tylko poprzez wskazanie sprawcy?
Z góry dzięki za pomoc.
Cześć,

Cytuję fragment umowy VWL:
1. Korzystający ma prawo do składania reklamacji dotyczących usług świadczonych przez Finansującego:
a) pisemnie – osobiście albo pocztą tradycyjną na adres: Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o., Rondo ONZ 1, 00-124 Warszawa
lub
b) ustnie - telefonicznie pod nr tel. 800 103 301 albo osobiście do protokołu pod adresem wskazanym w pkt a) lub
c) pocztą elektroniczną - na adres: reklamacje@vwfs.com
d) za pośrednictwem Formularza elektronicznego na stronie www Finansującego.

Obawiam się jednak, że niewiele to zmieni, gdyż z OWU wynika, że koszty ewentualnych mandatów ponosi korzystający i jeśli zostało to już opłacone, to wątpię, że VWL głebiej pochyli się nad sprawą - prawdopodobnie podtrzymają decyzję o konieczności zapłaty. Niepotrzebną praktyką jest to, że VWL w ogóle decyduje za korzystającego, co zrobić z mandatem, zamiast poinformować najpierw korzystającego, bo rozumiem, że wcześniej nie otrzymałeś żadnej korespondencji w tej sprawie?

Awatar użytkownika
kwacho
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2023, o 12:52

Re: OPŁACONY MANDAT

Post autor: kwacho »

Cześć,

dziękuję za informację.
Nie było żadnej informacji, tylko zapłacili i wystawili notę. Nikt mnie nie pytał.

Przecież w Polsce opłatę za mandat ponosi kierowca nie korzystający, chyba że kierowcy nie może wskazać.
Dlaczego w tym przypadku jest inaczej? Jest jakaś droga prawna by to odkręcić? Warto w to w ogóle iść?

Dodam, że mam wszystkie dane kierowcy.

Pozdr.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: OPŁACONY MANDAT

Post autor: Jarosław Król »

kwacho pisze: 30 sty 2023, o 15:22Przecież w Polsce opłatę za mandat ponosi kierowca nie korzystający, chyba że kierowcy nie może wskazać.
Dlaczego w tym przypadku jest inaczej? Jest jakaś droga prawna by to odkręcić? Warto w to w ogóle iść?
To zapewne zależy od przepisów w danym kraju. W Polsce zdaje się też jest procedura (a na pewno była, bo teraz coś się zmieniało, ale nie wiem, czy w tym zakresie), że albo właściciel wskazuje kierowcę, albo bierze na siebie mandat.

Być może masz możliwość skontaktować się z Węgrami w celu wskazania kierowcy nawet jeśli właściciel już opłacił mandat. Jednak musiałbyś to ustalić - być może na piśmie od nich są jakieś pouczenia.

Na poziomie leasingodawcy tu w Polsce wątpię, żeby były jakieś prawne możliwości odkręcenia tego.


ODPOWIEDZ