cesja leasingu - kilka pytań

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
sonnenberg
Posty: 54
Rejestracja: 26 wrz 2011, o 21:41

cesja leasingu - kilka pytań

Post autor: sonnenberg »

hej
przeczytałem cały temat dot. cesji ale nadal mam kilka wątpliwości.

wartość samochodu 164k brutto.
umowa leasingowa w BMW FS 5% wpłaty własnej, 48 rat, 40% wartość końcowa - to dało łączny koszt na poziomie 128%. do dało wartość całego leasingu na 218k.

obecny właściciel spłacił 14 rat.

Chciałbym przejąć tą cesję ale nie uśmiecha mi sie spłacać 128% wartosci. Chciałbym na maksa skrócić czas finansowania i wykupić. Pytanie moje brzmi czy ja dobrze rozumiem, że dzięki skróceniu leasingu i wykupowi spowoduje, że koszt leasingu zmaleje?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: cesja leasingu - kilka pytań

Post autor: Jarosław Król »

Cześć,
sonnenberg pisze: 5 lut 2023, o 20:55czy ja dobrze rozumiem, że dzięki skróceniu leasingu i wykupowi spowoduje, że koszt leasingu zmaleje?
Tak - skrócenie leasingu wpłynie na zmniejszenie kosztu całkowitego, a zmniejszenie wykupu (czyli zwiększenie rat) zmniejszy go jeszcze bardziej.
Problem tylko w tym, czy leasingodawca zgodzi się na to po cesji leasingu - musisz zapytać. Bo do niedawna nie było to możliwe (względy podatkowe), teraz jest możliwe, ale nie każda firma leasingowa dostosowała do tego procedury.

Awatar użytkownika
sonnenberg
Posty: 54
Rejestracja: 26 wrz 2011, o 21:41

Re: cesja leasingu - kilka pytań

Post autor: sonnenberg »

Dzięki za informacje. Zapytanie już poszło do BMW fs. Dam znać jaka odpowiedz.


ODPOWIEDZ