Kradzież samochodu - Impuls Leasing

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
-Arturo-
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2023, o 11:47

Kradzież samochodu - Impuls Leasing

Post autor: -Arturo- »

Dzień dobry,

Niestety miesiąc temu skradziono mi samochód w leasingu spod domu.
Samochód w leasingu od konca listopada 2022, skradziony w pierwszym tygodniu stycznia 2023.

Dostałem juz decyzje z Hestii odnośnie przyznania odszkodowania na pełna kwote fakturową brutto, do wyplaty po przekazaniu wszystkich niezbednych dokumentów(wliczajac w to umorzenie) Pod koniec stycznia udalo mi sie skontaktować z Pania prowadzaca sprawe kradzieży - stwierdziła że 17 stycznia zamkneła sprawe i moge wyrejestrowac auto. Do tej pory jednak nie przyszła z Policji decyzja o umorzeniu.

Z uwagi na to ze troche to juz trwa i nie wiadomo jak długo jeszcze potrwa chce wziać leasing na kolejny samochód przed rozliczeniem poprzedniej umowy.
Ale Zastanawiam sie jak zostane rozliczony w Impuls leasing zakładajac ze Hestia wypłaci pełna kwote z faktury 120000 brutto.
Wpłata inicjalna i część kapitałowa z dwóch zapłaconych do czasu kradzieży rat to około 12000 zł netto.

Według tego co mówi umowa powinienem otrzymać nadwyżke czyli zakładam że około 12000 netto:

"Suma odszkodowania wypłacona Finansującemu przez Zakład Ubezpieczeń pomniejsza kwotę należną Finansującemu z tytułu wcześniejszego rozliczenia
Umowy Leasingu. Ewentualna nadwyżka zostanie przelana na rachunek wskazany przez Korzystającego. To samo dotyczy kwoty nadwyżki powstałej w wyniku
zapłaty przez Korzystającego całości lub części należności z tytułu wcześniejszego rozliczenia Umowy Leasingu przed wypłatą odszkodowania przez zakład"


Czy ktoś wie jak Impuls Leasing rozlicza umowe po kradzieży?

Dodatkowo czy będzie mi sie należał zwrot ubezpieczenia GAP? Oraz zwrot niewykorzystanego ubezpieczenia OC z Hestii?

Pozdrawiam


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Kradzież samochodu - Impuls Leasing

Post autor: Tomasz Piotrowski »

-Arturo- pisze: 12 lut 2023, o 12:57Ale Zastanawiam sie jak zostane rozliczony w Impuls leasing zakładajac ze Hestia wypłaci pełna kwote z faktury 120000 brutto.
Wpłata inicjalna i część kapitałowa z dwóch zapłaconych do czasu kradzieży rat to około 12000 zł netto.

Według tego co mówi umowa powinienem otrzymać nadwyżke czyli zakładam że około 12000 netto:
Cześć,
Raczej nie spodziewaj się, że otrzymasz zwrot takiej kwoty, jaką zapłaciłeś - choćby z samego faktu, że leasing jest oprocentowany.

Jednak każda firma leasingowa dyskontuje (czyli pomniejsza) pozostałe należne jej raty o Wibor, ale nie o swoją marżę. Czasem są doliczane jeszcze opłaty manipulacyjne za przedterminowe zakończenie umowy. Jeśli masz tani leasing z niską marżą, to masz szczęście, ale tak czy inaczej, ponieważ samochód został skradziony na samym początku, to spodziewaj się, że kwota należna leasingodawcy może być spora.

Ile dokładnie? Zależy od okresu leasingu (im dłuższy tym większa) i od wykupu (im większy tym większa).

OC jest zwracane po wyrejestrowaniu pojazdu.

Co do GAP, to koledzy powinni się wypowiedzieć...

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Kradzież samochodu - Impuls Leasing

Post autor: Michał Krupiński »

Dzień dobry,
-Arturo- pisze: 12 lut 2023, o 12:57 Dodatkowo czy będzie mi sie należał zwrot ubezpieczenia GAP?
Zależy to od oferty ubezpieczyciela.

Mogę tylko napisać, że w przypadku GAP oferowanego na FmLeasing.pl otrzymuje się zwrot składki za niewykorzystany okres ochrony, jeśli doszło do szkody całkowitej, ale nie skorzystało się z odszkodowania GAP, bo - tak, jak w tym przypadku - całość wypłacił ubezpieczyciel AC.

Trzeba tylko przedstawić zaświadczenie od ubezpieczyciela AC o wypłacie odszkodowania.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
-Arturo-
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2023, o 11:47

Re: Kradzież samochodu - Impuls Leasing

Post autor: -Arturo- »

Michał Krupiński pisze: 13 lut 2023, o 09:34 Dzień dobry,
-Arturo- pisze: 12 lut 2023, o 12:57 Dodatkowo czy będzie mi sie należał zwrot ubezpieczenia GAP?
Zależy to od oferty ubezpieczyciela.

Mogę tylko napisać, że w przypadku GAP oferowanego na FmLeasing.pl otrzymuje się zwrot składki za niewykorzystany okres ochrony, jeśli doszło do szkody całkowitej, ale nie skorzystało się z odszkodowania GAP, bo - tak, jak w tym przypadku - całość wypłacił ubezpieczyciel AC.

Trzeba tylko przedstawić zaświadczenie od ubezpieczyciela AC o wypłacie odszkodowania.

Tak GAP jest z Defend Insurance. Dziękuje

Awatar użytkownika
-Arturo-
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2023, o 11:47

Re: Kradzież samochodu - Impuls Leasing

Post autor: -Arturo- »

Tomasz Piotrowski pisze: 13 lut 2023, o 07:22
-Arturo- pisze: 12 lut 2023, o 12:57Ale Zastanawiam sie jak zostane rozliczony w Impuls leasing zakładajac ze Hestia wypłaci pełna kwote z faktury 120000 brutto.
Wpłata inicjalna i część kapitałowa z dwóch zapłaconych do czasu kradzieży rat to około 12000 zł netto.

Według tego co mówi umowa powinienem otrzymać nadwyżke czyli zakładam że około 12000 netto:
Cześć,
Raczej nie spodziewaj się, że otrzymasz zwrot takiej kwoty, jaką zapłaciłeś - choćby z samego faktu, że leasing jest oprocentowany.

Jednak każda firma leasingowa dyskontuje (czyli pomniejsza) pozostałe należne jej raty o Wibor, ale nie o swoją marżę. Czasem są doliczane jeszcze opłaty manipulacyjne za przedterminowe zakończenie umowy. Jeśli masz tani leasing z niską marżą, to masz szczęście, ale tak czy inaczej, ponieważ samochód został skradziony na samym początku, to spodziewaj się, że kwota należna leasingodawcy może być spora.

Ile dokładnie? Zależy od okresu leasingu (im dłuższy tym większa) i od wykupu (im większy tym większa).

OC jest zwracane po wyrejestrowaniu pojazdu.

Co do GAP, to koledzy powinni się wypowiedzieć...

Własnie zauważyłem że na portalu klienta mam informacje ile pozostało do spłaty:

85 979,92 PLN netto

Ubezpieczyciel ma wypłacić 97 154,47 netto.

Czyli około 11 tys zwrotu powinno byc jesli nie nalicza jakiejs opłaty za wczesniejsze zakończenie umowy.

Dziekuje za pomoc.


ODPOWIEDZ