Leasing smartfona (telefonu komórkowego) ewentualni tabletu?

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
inferno
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2011, o 11:59

Leasing smartfona (telefonu komórkowego) ewentualni tabletu?

Post autor: inferno »

Hi,
Chciałem się zapytać o możliwość leasingu telefonów komórkowych, a konkretnie smartfonów jak przykładowo Samsung Galaxy Note? Konkretnie czy takie smartfony ktoś sfinansuje i na jakich warunkach?
Ewentualnie może być też tablet, bo to już chyba bardziej zbliżone do laptopa a z tego co wiem laptopy można leasingować np. Ipad 2 lub Samsung Galaxy Tab.
Czy są jakieś przeciwwskazania i jakie procedury koszty?

,Będę dźwięczny za pomoc :)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
GBoy
PRO
Posty: 300
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 14:12

Re: Leasing smartfona (telefonu komórkowego) ewentualni tabletu?

Post autor: GBoy »

Chyba cena za niska.
To jedna sztuka ma być? :geek: Ile toto kosztuje?!

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Leasing smartfona (telefonu komórkowego) ewentualni tabletu?

Post autor: Lui »

GBoy, 2000 - 2500 pln

inferno, Takich rzeczy generalnie nie finansuje się leasingiem. Z podatkowego punktu widzenia leasing taniego przedmiotu nie ma sensu, bo możesz go jednorazowo wrzucić w koszty.
Chyba, że chodzi o środki na zakup takiego urządzenia, ale to lepiej będzie wziąć na raty.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
GBoy
PRO
Posty: 300
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 14:12

Re: Leasing smartfona (telefonu komórkowego) ewentualni tabletu?

Post autor: GBoy »

Najważniejsze i tak jest że firmy leasingowe nie bawią się w takie niskie kwoty. :|
Od 10 tys zł w górę to jeszcze może by się udało, a najlepiej to ze 20-25 tys i wiecej! 8-) ;)

Awatar użytkownika
Rafael22
Posty: 149
Rejestracja: 13 lis 2009, o 20:59

Re: Leasing smartfona (telefonu komórkowego) ewentualni tabletu?

Post autor: Rafael22 »

Pozwolę sobie zacytować
Przedmiotem leasingu generalnie mogą być tylko środki trwałe i wartości niematerialne i prawne podlegające amortyzacji oraz grunty. W przypadku składników majątku do 3.500 zł warto pamiętać, iż mogą, ale nie muszą one zostać uznane przez podatnika za środek trwały. Jeżeli jednak podatnik chce daną umowę dotyczącą składnika do 3.500 zł uznać za umowę leasingu:
a) w przypadku leasingu finansowego - finansujący musi uznać przedmiot leasingu za środek trwały,
b) w przypadku leasingu operacyjnego - korzystający musi uznać przedmiot leasingu za środek trwały.
Warto pamiętać, iż środki trwałe do 3.500 zł mogą być amortyzowane jednorazowo lub w ratach na zasadach ogólnych.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Leasing smartfona (telefonu komórkowego) ewentualni tabletu?

Post autor: Michał Krupiński »

Hmmm.... Czy to nie jest jakaś próba marketingu szeptanego związana z tym, że mbank wprowadził niedawno możliwość "leasingu" akurat właśnie Ipada 2 i Samsunga Galaxy Tab w połączeniu z zakupem u nich dostępu do internetu? :)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
inferno
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2011, o 11:59

Re: Leasing smartfona (telefonu komórkowego) ewentualni tabletu?

Post autor: inferno »

Michael pisze:Hmmm.... Czy to nie jest jakaś próba marketingu szeptanego związana z tym, że mbank wprowadził niedawno możliwość "leasingu" akurat właśnie Ipada 2 i Samsunga Galaxy Tab w połączeniu z zakupem u nich dostępu do internetu? :)
Bynajmniej!
Czytałem o ofercie mbanku, ale nie o taką mi codzi. Nie chće kupować internetu a poza tym w mbanku nie ma możliwości wykupu tylko trzeba zwrócić tableta leasingodawcy. Warunki finansowe też pozostawiają wiele do życzenia.

Pomyślałem o normalnym leasingu takiego urządzenia tak jak leasinguje się samochody.
Mam rozumieć, ze gdyby to było 5 sztuk to szansa na leasing może być większa?

Awatar użytkownika
adamov2
Posty: 41
Rejestracja: 14 wrz 2010, o 22:04

Re: Leasing smartfona (telefonu komórkowego) ewentualni tabletu?

Post autor: adamov2 »

da się wyleasingować tego typu sprzęt w leasingu finansowym na max 24 miesiące z ubezpieczeniem sprzętu. Co do klasyfikacji to jeżeli dostawca napisze na FV - tablet-komputer przenośny to będzie to potraktowane jako notebook.

Awatar użytkownika
Autek
Posty: 23
Rejestracja: 1 lip 2011, o 15:50

Re: Leasing smartfona (telefonu komórkowego) ewentualni tabletu?

Post autor: Autek »

Tylko chyba każdy zapomniał, że jest coś takiego jak leasing konsumencki. Może na razie raczkuje, ale został stworzony, aby można było kupować przedmioty o mniejszej wartości niż auta po 50 tys. zł.
Osobiście nie spotkałem się jeszcze z ofertą leasingu na smartfona ale skoro można leasingować komputery po 2000 zł
to czemu nie smartfony po 2200 zł?

Nie wiem jakie są warunki ewentualnego leasingu, ale co zaszkodzi popytać różne firmy.
Swoją drogą ciekawy temat.

Awatar użytkownika
Autek
Posty: 23
Rejestracja: 1 lip 2011, o 15:50

Re: Leasing smartfona (telefonu komórkowego) ewentualni tabletu?

Post autor: Autek »

Smartfon od Aple to nawet 3000 zł w tej najbardziej rozbudowanej wersji.


ODPOWIEDZ