Leasing stacji radiologicznej / sprzętu IT

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Prorok
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2020, o 09:44

Leasing stacji radiologicznej / sprzętu IT

Post autor: Prorok »

Cześć.

Przymierzam się do zakupu stacji radiologicznej do pracy zdalnej z domu. Prowadzę JDG. Mam jednak kilka pytań:

1. Czy istnienie możliwość wzięcia jednego leasingu na dwa różne sklepy? Niestety nie ma jednego sklepu który by oferował wszystkie części, przynajmniej nie w takiej konfiguracji jakbym chciał. Dwa monitory radiologiczne musiałbym kupić w innym sklepie niż komputer (iMaca). Tyle jeżeli chodzi o plan minimum. Ostatnio niestety mój laptop ostatecznie się zepsuł, stad tez zastanawiam się czy przy braniu leasingu na ten sprzęt nie dokupić MacBook Pro z uwagi na różne wyjazdy (kursy, szkolenia, staże).
2. Czy można brać leasing na oprogramowanie/ licencje na nie? To jest opcjonalne, bo mogę to tez kupić osobne - zastanawiał bym się jednak czy nie lepiej wziac kilkuletniej subskrypcji (ehh uroki dzisiejszych czasów...), w przeliczeniu na rok użytkowania wychodzi taniej. Oprogramowanie (Osirix) jest szwajcarskiej firmy i przez ich stronę pierwotnie planowałem zakup. Z PL dystrybucji są sklepy które na zamówienie go sprowadzają i w tych sklepach planuje zakup komputera/-ów.
3. Leasing operacyjny czy finansowy w takim przypadku? Głównym celem dla mnie jest optymalizacja finansowa. Najprawdopodobniej monitory radiologiczne są objęte niższym podatkiem VAT (przez oznaczenie CE), a stanowią one prawie polowe wartości całego zestawy, wiec rozumiem ze wygodniej byłoby wziąć leasing finansowy?

Jeżeli chodzi a udział własny to planuje 15-20% - w zależności od zestawu w granicach 8-12 tys złotych. Firmę mam aktywna od 2 lat (wcześniej miałem zawieszona ma 3 mc przy nauce do egzaminu), nie mam żadnych obciążeń poza kredytem hipotecznym. Zakup planował bym na wiosnę tego roku.

Pozdrawiam
P.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Leasing stacji radiologicznej / sprzętu IT

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Cześć
Prorok pisze:1. Czy istnienie możliwość wzięcia jednego leasingu na dwa różne sklepy?
Tak i nie. Tzn. nie każda firma leasingowa daje tę możliwość, ale są takie, które umożliwiają zawarcie "ramowej" umowy z różnymi dostawcami - jednak najczęściej dotyczy to większych kwotowo transakcji.
Prorok pisze:2. Czy można brać leasing na oprogramowanie/ licencje na nie? To jest opcjonalne, bo mogę to tez kupić osobne - zastanawiał bym się jednak czy nie lepiej wziac kilkuletniej subskrypcji (ehh uroki dzisiejszych czasów...), w przeliczeniu na rok użytkowania wychodzi taniej. Oprogramowanie (Osirix) jest szwajcarskiej firmy i przez ich stronę pierwotnie planowałem zakup. Z PL dystrybucji są sklepy które na zamówienie go sprowadzają i w tych sklepach planuje zakup komputera/-ów.
Można brać w leasing oprogramowanie, ale - ponownie - nie każda firma leasingowa to umożliwia. Najlepiej uderzyć do tych, które specjalizują się w finansowaniu IT. Z tym że one najczęściej mają określone grono dostawców, których honorują, a więc jest to jakieś ograniczenie.
Prorok pisze:3. Leasing operacyjny czy finansowy w takim przypadku? Głównym celem dla mnie jest optymalizacja finansowa. Najprawdopodobniej monitory radiologiczne są objęte niższym podatkiem VAT (przez oznaczenie CE), a stanowią one prawie polowe wartości całego zestawy, wiec rozumiem ze wygodniej byłoby wziąć leasing finansowy?
P.
Przy przedmiotach nabywanych z niższą stawką VAT najlepiej skorzystać z leasingu finansowego. Na inne także można skorzystać z leasingu finansowego i dzięki temu skorzystać z jednorazowej amortyzacji, co da Ci od razu dużą korzyść podatkową w miesiącu zawarcia umowy.

Awatar użytkownika
Prorok
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2020, o 09:44

Re: Leasing stacji radiologicznej / sprzętu IT

Post autor: Prorok »

Dziękuje bardzo za odpowiedz.

Optymalnie byłoby wziąć osobny leasing na sprzęt komputerowy i osobny na monitory? Całość i tak przy założeniu ze wziąłbym droższe monitory i dwa komputery zamknęła by się w kwocie ok 55 tysięcy złotych. Nie jestem fanem mnożenia kredytów, choć obecnie mam jak pisałem tylko kredyt hipoteczny.
Jednocześnie wtedy tez na sprzęt komputerowy mógłby być leasing operacyjny a na monitory finansowy?

Program jest opcjonalny i tak mogę wrzucić to prosto w koszty.

Pozdrawiam


ODPOWIEDZ