Ride4Less - broker wynajem długoterminowy Volvo via mLeasing

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
sfra
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2018, o 12:51

Ride4Less - broker wynajem długoterminowy Volvo via mLeasing

Post autor: sfra »

Drodzy,

Jest to mój pierwszy post na forum z pytaniem o pierwszy leasing, a w zasadzie o umowę wynajmu długoterminowego.

Dostaliśmy ofertę od brokera Ride4Less na Volvo v90 w R design (obecnie dość dobra oferta promocyjna na rynku na ten model). Finansowanie ma się odbyć przez mLeasing, auto do odbioru za 3mce w Volvo Dom w Warszawie (Puławska).

Ponieważ to nasza pierwsza umowa tego typu, chciałem spytać czy słyszeliście może coś o tym konkretnym brokerze. Gdzie może być kruczek lub ryzyko? Dostałem draft umowy leasingu (link: https://drive.google.com/open?id=1030Cq ... 8kSuxfJmo1), będąc laikiem w tych sprawach ciężko mi stwierdzić czy nie jesteśmy wsadzani na minę. Ubezpieczenie w pierwszym roku z promocyjną stawką (2,5%), przy wartości auta wychodzi ok 4500 zł.

Ktoś z dobrych dusz mógłby zerknąć na umowę czy nie kryją się jakieś haczyki? Oczywiście wiadomo, że wszystko jest ok jeśli się płaci terminowo i jeździ bezszkodowo, dopiero w innym przypadku zaczynają się schody...

Dzięki,
Michał


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej




Awatar użytkownika
sfra
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2018, o 12:51

Re: Ride4Less - broker wynajem długoterminowy Volvo via mLeasing

Post autor: sfra »

Pełniący funkcję pośrednika pomiędzy dostawcą (salon Dom Volvo) a finansującym (mLeasing). Oferta znaleziona na FB, a firma założona dopiero co...
=> https://www.facebook.com/R4Less/

Z jednej strony jest to taka 'firma krzak', ale z drugiej strony umowę podpisuję i tak bezpośrednio z mLeasing, auto odbieram z salonu, więc styczności z pośrednikiem (oprócz przedstawienia oferty) w zasadzie brak (przynajmniej tak mi się wydaje).

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1234
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Ride4Less - broker wynajem długoterminowy Volvo via mLeasing

Post autor: Jarosław Król »

W takim razie trochę nie rozumiem na czym ma polegać rola tego brokera, skoro mLeasing współpracuje z Volvo dostarczając "fabryczne" finansowanie dla tej marki.

Sam mLeasing jest dość kiepską firmą. Pytanie jakie są warunki finansowe. Jak dobre, to można zaryzykować. Jak słabe, to lepiej szukać alternatywy.

Awatar użytkownika
sfra
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2018, o 12:51

Re: Ride4Less - broker wynajem długoterminowy Volvo via mLeasing

Post autor: sfra »

Też do końca nie wiem, ale również poprosiłem o wycenę tego samego wariantu u dealera i wyszło 400zł netto na miesięcznej racie mniej u brokera, więc oferta jest atrakcyjna. Na ofercie przysłanej przez brokera są dane przedstawiciela z salonu, który dla nich przygotował ofertę. Może do tej osoby bezpośrednio zadzwonię...

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1234
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Ride4Less - broker wynajem długoterminowy Volvo via mLeasing

Post autor: Jarosław Król »

sfra pisze:Też do końca nie wiem, ale również poprosiłem o wycenę tego samego wariantu u dealera i wyszło 400zł netto na miesięcznej racie mniej u brokera, więc oferta jest atrakcyjna
Możliwe, że dealer chciał przyciąć wysoką prowizję - bez szczegółów ciężko powiedzieć.

Awatar użytkownika
sfra
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2018, o 12:51

Re: Ride4Less - broker wynajem długoterminowy Volvo via mLeasing

Post autor: sfra »

Rozmawiałem z dealerem, powiedział, że broker ma z lepsze rabaty (których nie mogą udzielić pojedynczemu nabywcy), które wynikają z liczby aut, które broker kupuje. Ma sens.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1234
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Ride4Less - broker wynajem długoterminowy Volvo via mLeasing

Post autor: Jarosław Król »

Czyli ten broker będzie sprzedawał samochód do leasingu (wystawiał fakturę)?

Awatar użytkownika
sfra
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2018, o 12:51

Re: Ride4Less - broker wynajem długoterminowy Volvo via mLeasing

Post autor: sfra »

Nie jestem w tych sprawach biegły, nie wiem co po okresie wynajmu broker robi z autem. Ja, jako potencjalny wynajmujący, podpisuję umowę bezpośrednio z bankiem, bank zleca dealerowi dostarczenie auta. Po zakończeniu wynajmu, na podstawie zwrotu auta do dealera, rozwiązujemy umowę z bankiem. Tyle w teorii.

Awatar użytkownika
Mareknomleasing

Re: Ride4Less - broker wynajem długoterminowy Volvo via mLeasing

Post autor: Mareknomleasing »

Zaden importer nie sprzedaje samochodow posrednikom bo to zabijanie galezi na ktorej sie siedzi. Co do roznicy w ofercie zobacz jaka jest wartosc koncowa RV na tym co proponuje broker i pracownik salonu i szczegolnie zwroc uwage na zapis w umowie czy wartosc koncowa RV jest gwarantowana czy moze ulec zmianie np.ze wzgledu na zmiany telrednow na rynku itp....
Pomysl jaka musi byc roznica w cenie samochodu, zeby rata byla o 400 nizsza. Co do ubezpieczenia to uwazaj na mleasing - poczytaj to bandyckie warunki w kolejnych latach. Mialem w mleasing jedno finansowanie - dramat! Placone regularnie ale kontakt z nimi, blednie naliczane oplaty, inne wariactwa, ktore wyprawiaja to dalekie od profesjonalizmu. Szczerze jak kupujesz pierwszy raz taki samochod w leasingu poswiec 200 zl i niech poczyta Ci to prawnik i zaopiniuje. Tylko na tym zyskasz.


ODPOWIEDZ