Wypowiedzenie umowy najmu przed zakończeniem umowy

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
galoran

Wypowiedzenie umowy najmu przed zakończeniem umowy

Post autor: galoran »

Witam,

Mam pytanie odnośnie umowy najmu SmartPlan w Toyocie.
Czy możliwe jest zakończenie takiej umowy wcześniej, np. po 30 miesiącach przy 48 miesiącach na umowie?
W tabeli opłat jest taka pozycja i wskazana jest kwota 750 zł za przedterminowe zakończenie umowy.
Czy jednak będę zmuszony spłacić także pozostałe 18 rat?
Ile trwa taka procedura i czy przy rozliczaniu auta mogą pojawić się jakieś niespodzianki?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 557
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Wypowiedzenie umowy najmu przed zakończeniem umowy

Post autor: Spayker »

galoran pisze:Czy jednak będę zmuszony spłacić także pozostałe 18 rat?
Nie, aczkolwiek nie widząc umowy nie chcę ręczyć za to jaki masz sposób rozliczenia, bo są różne warianty. Myślę, że najlepiej będzie do niej zajrzeć, albo skontaktować się z Toyotą.

Awatar użytkownika
Stiopa

Re: Wypowiedzenie umowy najmu przed zakończeniem umowy

Post autor: Stiopa »

Trzeba zapłacić 3 raty ubezpieczeniowe do przodu, karę umowną w wysokości 750 zł oraz różnicę między wartością rynkową samochodu, a pozostałą kwotą do spłaty, np. jeśli do spłaty kredytu zostało 20 tys. a wartość rynkowa samochodu wynosi 25 tys. to leasing wystawi fakturę na 5 tys.


ODPOWIEDZ