Koniec leasingu - oddanie auta (Problem)

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
mateusz2209
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2017, o 15:51

Koniec leasingu - oddanie auta (Problem)

Post autor: mateusz2209 »

Witam,sprawa wygląda następująco...dwa tygodnie temu oddałem moje auto leasingowe do dealera którym jeździłem przez trzy lata,przez ten czas użytkowania auta (branża budowlana,tereny budów) zostało uszkodzone podwozie, ja nie zajmowałem się to sprawą,nigdzie nie zgłaszałem na przeglądzie zostało odnotowane że auto jest uszkodzone i tyle. Przy oddawaniu samochodu przypomniałem pracownikowi serwisu że auto jest uszkodzone pod spodem,zapytał tylko czy zgłaszałem szkodę z AC (nie zgłaszałem) Dzisiaj się okazało że firma musi zapłacić za naprawę auta z własnych pieniędzy ponieważ nie ma możliwości skorzystania z AC ponieważ zostało wycofane przez pracownika razem z ubezpieczeniem w dniu w którym zdawałem samochód mimo to że polisa była ważna jeszcze ponad dwa tygodnie. Ponieważ to mój pierwszy samochód w leasingu myślałem że dlatego oddaje samochód dwa tygodnie wcześniej by serwis miał czas na zgłoszenie szkody z AC które jest jeszcze ważne. Teraz mam podjąć decyzję czy firma zapłaci za naprawę ok.5000zł czy decydujemy się na wykup samochodu,naprawę we własnym zakresie i sprzedaż na własną rękę.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Koniec leasingu - oddanie auta (Problem)

Post autor: Jarosław Król »

Zazwyczaj na zgłoszenie szkody z AC jest maksymalnie kilka dni od zdarzenia. Potem jest już problem. Oczywiście można ściemniać, że data powstania szkody była inna, ale w tym przypadku, kiedy samochód został już oddany i minęło trochę czasu to jest już jakby po jabłkach. Raczej ciężko będzie wywalczyć jakieś odszkodowanie.

ODPOWIEDZ