Zachowanie numerów rejestracyjnych po zakończeniu lizingu

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Maryjan
Posty: 9
Rejestracja: 29 paź 2018, o 09:48

Zachowanie numerów rejestracyjnych po zakończeniu lizingu

Post autor: Maryjan »

Cześć

W zeszłym miesiącu zakończyłem lizing, który miałem na swoją działalność i wykupiłem samochód również na swoją działalność. Otrzymałem już wszystkie dokumenty od byłego lizingodawcy i chciałbym przerejestrować samochód na moją działalność ale z zachowaniem dotychczasowych tablic rejestracyjnych, które są personalizowane. Zadzwoniłem do urzędu z pytaniem który druczek muszę wypełnić i, ku mojemu zdziwieniu, dowiedziałem się, że obecne tablice muszą zostać zmienione. A ja nie chcę ich zmieniać. Chcę zostawić moje personalizowane.
Pytanie 1 - czy faktycznie muszę zmieniać obecne tablice a jeśli nie to jak zrobić aby nie zmieniać?
Pytanie 2 - czy jeśli muszę zmienić to mogę na ponownie spersonalizowane i czy wtedy ponownie skasują mnie na tysiaka?
Pytanie 3 - czy zmiana pierwszej cyfry z np. W0 BLABLA na W1 BLABLA da radę czy będize z tym problem?

Dzięki z góry za pomoc :)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Zachowanie numerów rejestracyjnych po zakończeniu lizingu

Post autor: Michał Krupiński »

Cześć,
Maryjan pisze:Cześć

W zeszłym miesiącu zakończyłem lizing, który miałem na swoją działalność i wykupiłem samochód również na swoją działalność. Otrzymałem już wszystkie dokumenty od byłego lizingodawcy i chciałbym przerejestrować samochód na moją działalność ale z zachowaniem dotychczasowych tablic rejestracyjnych, które są personalizowane. Zadzwoniłem do urzędu z pytaniem który druczek muszę wypełnić i, ku mojemu zdziwieniu, dowiedziałem się, że obecne tablice muszą zostać zmienione. A ja nie chcę ich zmieniać. Chcę zostawić moje personalizowane.
Pytanie 1 - czy faktycznie muszę zmieniać obecne tablice a jeśli nie to jak zrobić aby nie zmieniać?
Pytanie 2 - czy jeśli muszę zmienić to mogę na ponownie spersonalizowane i czy wtedy ponownie skasują mnie na tysiaka?
Pytanie 3 - czy zmiana pierwszej cyfry z np. W0 BLABLA na W1 BLABLA da radę czy będize z tym problem?

Dzięki z góry za pomoc :)
Chodzi o to samo województwo?
Indywidualne tablice rejestracyjne można przenieść na nowego właściciela tylko na obszarze tego samego województwa.

Jeśli województwa są inne, to niestety nie ma takiej możliwości, a jeśli są te same, a dostałeś taką odpowiedź, że nie można, to musisz podrążyć temat w swoim wydziale. Po prostu niektóre urzędy/urzędnicy nie ogarniają tematu i wydaje im się, że tablice można przenosić tylko w ramach tego samego starostwa, a to dotyczy tylko zwykłych tablic, a nie indywidualnych. Indywidualne można przenosić w ramach tego samego województwa.

Więcej: Na kogo zarejestrowany jest samochód w leasingu? Czy mogę wybrać miasto?
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Maryjan
Posty: 9
Rejestracja: 29 paź 2018, o 09:48

Re: Zachowanie numerów rejestracyjnych po zakończeniu lizingu

Post autor: Maryjan »

Dzięki za informcje.

Dane mojej działalności się nie zmieniają, więc to będzie ten sam adres co dotychczas. Co więcej w obecnym dowodzie firma lizingowa, czyli dotychczasowy włąściciel pojazdu, też ma adres w tym samym mieście co moja działalność. Jak myślisz, muszę wykręcać i lecieć z tymi tablicami do urzędu czy przy okienku ich poinformować, że chce je zostawić?

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Zachowanie numerów rejestracyjnych po zakończeniu lizingu

Post autor: Michał Krupiński »

Maryjan pisze:Dzięki za informcje.

Dane mojej działalności się nie zmieniają, więc to będzie ten sam adres co dotychczas. Co więcej w obecnym dowodzie firma lizingowa, czyli dotychczasowy włąściciel pojazdu, też ma adres w tym samym mieście co moja działalność. Jak myślisz, muszę wykręcać i lecieć z tymi tablicami do urzędu czy przy okienku ich poinformować, że chce je zostawić?
Lagalizacja tablic związana ze zmianą właściciela wymaga okazania tablic urzędnikowi. Więc będziesz musiał je wykręcić.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Martinez
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2019, o 13:27

Re: Zachowanie numerów rejestracyjnych po zakończeniu lizingu

Post autor: Martinez »

Michał Krupiński pisze:
Maryjan pisze:Dzięki za informcje.

Dane mojej działalności się nie zmieniają, więc to będzie ten sam adres co dotychczas. Co więcej w obecnym dowodzie firma lizingowa, czyli dotychczasowy włąściciel pojazdu, też ma adres w tym samym mieście co moja działalność. Jak myślisz, muszę wykręcać i lecieć z tymi tablicami do urzędu czy przy okienku ich poinformować, że chce je zostawić?
Lagalizacja tablic związana ze zmianą właściciela wymaga okazania tablic urzędnikowi. Więc będziesz musiał je wykręcić.
Michał, nie okazania tylko wymiany nalepek legislacyjnych, reszta się zgadza :)


ODPOWIEDZ