czynsz inicjalny a split payment

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
slawek8
Posty: 6
Rejestracja: 24 maja 2021, o 20:04

czynsz inicjalny a split payment

Post autor: slawek8 »

Orientuje się ktoś czy mogę zapłacić czynsz inicjalny przy pomocy split payment?
Nie chodzi mi o to czy muszę, tylko czy mogę - chcę, bo mam VAT na rachunku VAT.
Czy firmy leasingowe nie robią problemu?
Umowa podpisana, firma leasingowa faktury jeszcze nie wystawiła, więc teoretycznie jeszcze VAT nie powstał. Ale zaraz po wpłacie powstanie.

Pozdrawiam.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: czynsz inicjalny a split payment

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Nie da się, bo czynsz inicjalny jest formą kaucji. Dopiero gdy umowa wejdzie w życie powstanie usługa i pojawi się faktura.

Awatar użytkownika
slawek8
Posty: 6
Rejestracja: 24 maja 2021, o 20:04

Re: czynsz inicjalny a split payment

Post autor: slawek8 »

:(

dzięki.

Awatar użytkownika
Yaro

Re: czynsz inicjalny a split payment

Post autor: Yaro »

da się - jak dostaniesz fakturę od finansującego i ją fizycznie opłacasz, żadna łaska.

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: czynsz inicjalny a split payment

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Yaro pisze: 30 maja 2021, o 21:10 da się - jak dostaniesz fakturę od finansującego i ją fizycznie opłacasz, żadna łaska.
Ale właśnie problem polega na tym, że kaucja na czynsz inicjalny jest czymś w rodzaju zaliczki. Faktura pojawia się dopiero później.

Awatar użytkownika
Yaro
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2021, o 21:11

Re: czynsz inicjalny a split payment

Post autor: Yaro »

to kaucja czy zaliczka? To dwie różne sytuacje w rozumieniu VAT.

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: czynsz inicjalny a split payment

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Yaro pisze: 19 wrz 2021, o 00:59 to kaucja czy zaliczka? To dwie różne sytuacje w rozumieniu VAT.
Użyłem sformułowania, że jest "czymś w rodzaju zaliczki", żeby oddać charakter tej opłaty w kontekście tego, że nie da się tu zastosować split-payment.


ODPOWIEDZ