Ubezpieczenie GAP w leasingu - pytań parę

Ubezpieczenia GAP i komunikacyjne (AC/OC). Jak oszczędzać na ubezpieczeniach w leasingu i wynajmie? Pytania dotyczące likwidacji szkód itp.
Awatar użytkownika
finansowy.pl

Re: Ubezpieczenie GAP w leasingu - pytań parę

Post autor: finansowy.pl »

Pamiętajmy, że szkoda całkowita może być z winy innego kierowcy, wtedy GAP działa bez wyłączeń, które są opisane powyżej. Poza tym, firmy leasingowe naciskają ubezpieczycieli, by w każdym wypadku wypłacali odszkodowanie, wtedy GAP także działa,bo wymaga wpierw rozliczenia z podstawowym zakładem ubezpieczeniowym.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
nim

Re: Ubezpieczenie GAP w leasingu - pytań parę

Post autor: nim »

a czy ktos mial juz likwidacje szkody gap i sprawdzil jak to naprawde wyglada ? nie znalazlem takich informacji na forum

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 557
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Ubezpieczenie GAP w leasingu - pytań parę

Post autor: Spayker »

nim pisze:a czy ktos mial juz likwidacje szkody gap i sprawdzil jak to naprawde wyglada ? nie znalazlem takich informacji na forum
No właśnie może finansowy się pochwali jak to wygląda od tej najważniejszej strony. :)

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Ubezpieczenie GAP w leasingu - pytań parę

Post autor: Jarosław Król »

nim pisze:a czy ktos mial juz likwidacje szkody gap i sprawdzil jak to naprawde wyglada ? nie znalazlem takich informacji na forum
To jest jednak forum o leasingu i raczej szybko nie doczekamy się tu takiej opinii.
Może szybciej na jakimś forum o ubezpieczeniach i motoryzacyjnych uda się znaleźć kogoś kto ma za sobą likwidację szkody z GAP.

Awatar użytkownika
finansowy.pl

Re: Ubezpieczenie GAP w leasingu - pytań parę

Post autor: finansowy.pl »

Spayker pisze:
nim pisze:a czy ktos mial juz likwidacje szkody gap i sprawdzil jak to naprawde wyglada ? nie znalazlem takich informacji na forum
No właśnie może finansowy się pochwali jak to wygląda od tej najważniejszej strony. :)
:roll: WAGAS funkcjonuje od 2003 roku, więc trochę tych likwidacji było 8-)
Właściwie można ubezpieczyć się od wszystkiego, trzeba tylko obliczyć ryzyko, tzn w przypadku GAP obliczono składkę na jakiejś tam wysokości. Przykładem jest ubezpieczenie autocasco - 100 klientów ubezpiecza za średnio 1500 zł swoje samochody, 10% z tej liczby będzie miało szkody częściowe i całkowite. Suma wszystkich składek klientów musi wystarczyć dla tych 10% pechowców :lol: oraz zysk dla firmy ubezpieczeniowej, bo jesli zaczyna tracić to podnosi składki. Ubezpieczyciele nie działają charytatywnie, to firmy, której celem jest zysk.. Tak samo GAP, na 100 klientów prawdopodobnie będzie kilka szkód całkowitych, inni się na tą likwidację składają, ale każdy jest ubezpieczony. Rolnik ubezpiecza swoje plony wczesną wiosną od przymrozków, ale czy będą ? Przynajmniej śpi spokojnie :)

Słuchajcie, ostatnio miałem pomóc (nie pracuję charytatywnie :twisted: ) moim klientom: pierwszy miał GAPa z AC w leasingu drugi również miał GAPa, ale AC miał zewnętrzne, tzn firma leasingowa zezwoliła na pakiet zewnętrzny, zaakceptowany przez leasing.
Pierwszy klient z pakietem AC leasingowym nie miał problemu z likwidacją szkody, ponieważ siłą nabywczą i perswazyjną do likwidacji szkody jest firma leasingowa - to ona naciska ubezpieczyciela do likwidacji szkody bez pewnych ingerencji (czy kierowca nie przekroczył prędkości, miał źle zamocowany ładunek itp,) czyli brak w likwidacji szkody katalogu wyłączeń !!
Drugi klient miał zewnętrzne ubezpieczenie, gdzie katalog wyłączeń miał pierwsze znaczenie - klient przekroczył prędkość o ponad 50 km/h, co udowodnił biegły sądowy powołany przez tego ubezpieczyciela !! Miał ogromne problemy z odszkodowaniem, a umowa leasingu wciąż trwała...
Pierwszy klient z polisą nawet droższą, ale w pakiecie leasingowym: szybsza likwidacja, ubezpieczyciel nie robi takich problemów, bo zależy mu na sprzedaży jak największej ilości polis dla leasingu..

Podobnie jest z GAPem - w leasingu, zwłaszcza z polisami w pakiecie leasingowym działa, bo zawsze jest odszkodowanie, więc z GAPa również będzie :geek:

Więc: potrzebna oferta GAP, więcej info, problem z likwidacją szkody ?

finansowy.pl@gmail.com

Awatar użytkownika
keram

Re: Ubezpieczenie GAP w leasingu - pytań parę

Post autor: keram »

Zbadałem przez zajomych z branży ubezpieczeniowej. Red Sands to angielska firma ubezpieczeniowa podlegająca angielskiemy nadzorowi ubezpieczeniowemu FSA, z siedzibą na Gibraltarze - zamorskie terytorium Anglii. Nie widzę problemu, każdy podatkowo szuka oszczędności. Za nią jest grupa Hollard, forma światowa z RPA, bardzo duża i dynamiczna.\
Ważni są ich przedstawiciele w Polsce, Autoprotect jest administratorem Red Sands, Wagas Maphre. Wiem, że praca w Wagas jest neiciekawa, ich szef jakiś angol, niewiele kuma w Polsce i ma dziwaczne odskoki. W ostatnich 5 latach, Maphre ,to już trzecia, cz yczwarta firma z którą współpracuję, poprzednie po jakimś czasie rezygnowały ze współpracy. Autoprotect z Red Sands współpracują w Polsce od 4 lat, w Anglii kilka lat dłużęj i współpraca się spokojnie rozwija.
GAPy to ubezpieczenia dobrowolne, produkt dobry, warunki można poczytać i wybrać co komu pasuje, mam większe jednak zaufanie do tego co oferuje Autoprotect.
Kilku dealerów mi móiło, że jak Autoprotect pojazwiałsięu nich z ofertą, to Wagas jakieś skserowane materiały po angielsku dystrybuował, żeby ich dyskredytować - widać inaczej nie potrafią walczyć z konkurencją. Skserowane anonimy to raczej metody mało eleganckie i pokazujące jakimi wsiurami są ci z wagasa.

Awatar użytkownika
keram

Re: Ubezpieczenie GAP w leasingu - pytań parę

Post autor: keram »

Problemem w GAPie jest to, że program pokrywa różnicę między wartośćią rynkowąz dnia szkody a sumą ubezpieczenia. Często dzieje siętak, że ubezpieczyciel AC zaniżą wartość auta i wypłąca mniej, trzeba bardzo uważać.

Awatar użytkownika
piotr16523

Re: Ubezpieczenie GAP w leasingu - pytań parę

Post autor: piotr16523 »

keram pisze:Zbadałem przez zajomych z branży ubezpieczeniowej. Red Sands to angielska firma ubezpieczeniowa podlegająca angielskiemy nadzorowi ubezpieczeniowemu FSA, z siedzibą na Gibraltarze - zamorskie terytorium Anglii. Nie widzę problemu, każdy podatkowo szuka oszczędności. Za nią jest grupa Hollard, forma światowa z RPA, bardzo duża i dynamiczna.\
Ważni są ich przedstawiciele w Polsce, Autoprotect jest administratorem Red Sands, Wagas Maphre. Wiem, że praca w Wagas jest neiciekawa, ich szef jakiś angol, niewiele kuma w Polsce i ma dziwaczne odskoki. W ostatnich 5 latach, Maphre ,to już trzecia, cz yczwarta firma z którą współpracuję, poprzednie po jakimś czasie rezygnowały ze współpracy. Autoprotect z Red Sands współpracują w Polsce od 4 lat, w Anglii kilka lat dłużęj i współpraca się spokojnie rozwija.
GAPy to ubezpieczenia dobrowolne, produkt dobry, warunki można poczytać i wybrać co komu pasuje, mam większe jednak zaufanie do tego co oferuje Autoprotect.
Kilku dealerów mi móiło, że jak Autoprotect pojazwiałsięu nich z ofertą, to Wagas jakieś skserowane materiały po angielsku dystrybuował, żeby ich dyskredytować - widać inaczej nie potrafią walczyć z konkurencją. Skserowane anonimy to raczej metody mało eleganckie i pokazujące jakimi wsiurami są ci z wagasa.
Szanowny Panie Marku,
po pierwsze po Polsku a po drugie proponowałbym skorzystanie z form odpłatnej reklamy Państwa Firmy.
Pozdrawiam,
Piotr

Awatar użytkownika
Raelo

Re: Ubezpieczenie GAP w leasingu - pytań parę

Post autor: Raelo »

Witam,

Chciałem odświeżyć temat bo myślę że wiele osób jest zianteresowanych GAP'em
Sam teraz poszukuje, w prawdzie dealer zaoferował mi ale jest on prawie 3 razy droższy niż ten z Autoprotect, i tutaj pytanie czy ktoś ma doświadczenia z Autoprotect Polska?, ktoś likwidował szkodę?

Będę wdzięczny za wszelkie opinie


ODPOWIEDZ