Wcześniejsze zakończenie umowy i zwrot przedmiotu leasingu

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
FmLeasing.pl - adm
Posty: 170
Rejestracja: 1 paź 2009, o 16:58

Wcześniejsze zakończenie umowy i zwrot przedmiotu leasingu

Post autor: FmLeasing.pl - adm »

Powtarzają się na forum pytania dotyczące tego jak można zakończyć umowę leasingu przed czasem i zwrócić jej przedmiot leasingodawcy.
W zasadzie wszystko już w takich wątkach napisaliśmy, jednak w tym temacie zrobimy małe podsumowanie tego jak to wygląda i jakie opcje ma leasingobiorca.
...
Czytaj dalej: Zakończenie umowy leasingu przed czasem

// NOTATKA MODERATORA //
Czytaj także: Czy w każdej chwili mogę zrezygnować z leasingu?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Wcześniejsze zakończenie umowy i zwrot przedmiotu leasingu

Post autor: Michał Krupiński »

"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
wydrych

Re: Wcześniejsze zakończenie umowy i zwrot przedmiotu leasingu

Post autor: wydrych »

Jeżeli masz problem związany z rozwiązaniem umowy leasingu z powodu jej wypowiedzenia w trybie natychmiastowym, to polecam zapoznać się ze stroną www.leasingpokrzywdzeni.pl

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Wcześniejsze zakończenie umowy i zwrot przedmiotu leasingu

Post autor: Michał Krupiński »

wydrych, Czy jesteś osobą związaną z leasingpokrzywdzeni.pl?
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Hoover
PRO
Posty: 168
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 16:42

Re: Wcześniejsze zakończenie umowy i zwrot przedmiotu leasingu

Post autor: Hoover »

wydrych, Czy jesteś osobą związaną z leasingpokrzywdzeni.pl?
Oby nie bo jak ktoś pisze takie głupoty jak tu http://www.fmleasing.pl/forum/viewtopic ... 4148#p4148 to nie wiem komu miałby pomóc. :roll


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
// NOTATKA MODERATORA //
Dyskusja o zakończeniu umowy leasingu z Leasing Polski w sprawie uszkodzonego samochodu wydzielona do:
Uszkodzony przedmiot leasingu a wypowiedzenie umowy leasingu
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Awatar użytkownika
Sempioł MIchał

Re: Wcześniejsze zakończenie umowy i zwrot przedmiotu leasingu

Post autor: Sempioł MIchał »

zakończenie umowy

Awatar użytkownika
KOLEC
Posty: 316
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 10:56

Re: Wcześniejsze zakończenie umowy i zwrot przedmiotu leasingu

Post autor: KOLEC »

Sempioł MIchał pisze:zakończenie umowy
:?: :?:

Awatar użytkownika
Seba989
Posty: 1
Rejestracja: 4 paź 2011, o 17:56

Re: Wcześniejsze zakończenie umowy i zwrot przedmiotu leasingu

Post autor: Seba989 »

Mam pytanie,mój Ojciec miał samochód w Lizingu 60 rat spłacił 27 i zmarł.Powiadomiłem firme lizingową o tym fakcie i ze chce zakaczyć umowe.Pani z lizingu odpisała ze mam oddac samochud na parking funduszu lizingowego.Czy na tym etapie skączył sie temat czy to dopiero początek i przyslą mi rachunek do spłaty

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Wcześniejsze zakończenie umowy i zwrot przedmiotu leasingu

Post autor: Michał Krupiński »

Seba989, Przede wszystkim wyrazy współczucia.:(

Co do tego jak sprawa zostanie rozliczona, to musisz spojrzeć w umowę leasingu i załączone do niej Ogólne Warunki Umowy Leasingu (OWUL), tam powinna być opisana (choć nie musi) sytuacja, w której umiera leasingobiorca.

Najczęściej firmy leasingowe zastrzegają, że w przypadku śmierci leasingobiorcy umowa wygasa.

Oznacza to, że przedmiot leasingu musi być zwrócony leasingodawcy, a następnie umowa leasingu zostaje rozliczona.
Rozliczenie polega na tym, że leasingodawcy należą się wszystkie pozostałe do końca raty pomniejszone o oprocentowanie. Tak obliczona należność zostanie dodatkowo pomniejszona o wartość zwróconego przedmiotu leasingu o cenę, którą leasingodawca uzyska z tytułu jego odsprzedaży lub ponownego leasingu.
Zakładam, że przyjmujesz/przyjmujecie spadek.

Może się zatem okazać, że będzie konieczność dopłacenia jakiejś kwoty. Wiele zależy od tego ile pozostało do końca spłaty i czy te zobowiązania "pokryje" wartość samochodu. Jeśli pokryje, to nie ma problemu. Jeśli nie pokryje i będzie konieczność dopłaty, to może się okazać, że leasingodawca jej zażąda.
Gdyby była konieczność dopłaty, to tu też leasingodawca może pójść na rękę i np. rozłożyć ją na raty, itd.

Najlepiej nawiązać kontakt z kimś z firmy leasingowej, kto taką sprawę będzie prowadził i na bieżąco wymieniać z nią informację.
Można też ewentualnie skorzystać z pomocy prawnika, gdyby coś szło nie tak.

Generalnie zacząłbym jednak od lektury umowy leasingu i OWUL, bo tam szczegółowe informacje powinny być zawarte. Gdybyś miał problem z interpretacją tej umowy, to ewentualnie możesz ją zeskanować i podesłać do mnie na adres michal@forumleasing.pl. Postaram się pomóc na ile będę w stanie.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
docktor
Posty: 86
Rejestracja: 10 sie 2010, o 17:21

Re: Wcześniejsze zakończenie umowy i zwrot przedmiotu leasingu

Post autor: docktor »

Seba989, Czy wiesz ile procent ojciec wpłacał opłaty początkowej gdy zawierał umowę leasingu?


ODPOWIEDZ