Leasing samochodu i możliwość oddania?

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
BMX
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2012, o 16:46

Leasing samochodu i możliwość oddania?

Post autor: BMX »

Witam

Nadmienię ze nigdy nie korzystalem z leasingu i zastanawiam sie czy nie wziac pierwszy raz w zyciu w leasing samochodu.
Moje pytanie tyczy sie tego czy w dowolnym momencie mozna oddac samochod leasingodawcy jezeli nie chce sie placic kolejnych rat i czy to konczy wspolprace?
Czy sa moze jakies ograniczenia co do tego albo dodatkowe koszty i jezeli sa to jakie?

Bede wdzieczny za odpowiedzi
Bartek


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej




Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Leasing samochodu i możliwość oddania?

Post autor: Michał Krupiński »

Moje pytanie tyczy sie tego czy w dowolnym momencie mozna oddac samochod leasingodawcy jezeli nie chce sie placic kolejnych rat i czy to konczy wspolprace?
Jak napisał już Tomek - nie ma takiej możliwości.

Wynika to z tego, że leasingodawca musi odzyskać chociaż to co wyłożył. A jeśli zwracany przedmiot jest np.: zniszczony, mocno wyeksploatowany, to jego wartość nie pokryłaby tego co leasingodawca zapłacił (pomijając zarobek w okresie kiedy umowa była realizowana normalnie).

Jako ciekawostkę napiszę, że o sposobie rozliczania wcześniej zakończonej lub wypowiedzianej umowy nie wie wielu leasingobiorców. Żyją w świadomości, że wystarczy zwrócić przedmiot leasingu i sprawa zostaje zakończona.
Przykładowo kilka dni temu napisała do mnie osoba, którą odwiedził komornik żądając zapłaty jakiejś bardzo dużej kwoty na rzecz firmy leasingowej.
Osoba jest w szoku i nie rozumie skąd wzięła się tak kwota.... Zaczęło się od tego, że przez brak płatności leasingodawca wypowiedział umowę, a następnie odebrał samochód. Osoba ta zapłaciła jeszcze tylko za jego odholowanie i była święcie przekonana, że to wszystko.
A tu nagle po wielu miesiącach komornik stanął w drzwiach... przyznam, że nie zazdroszczę takiego zaskoczenia - nie byłoby go gdyby nie nieświadomość.

Dlatego ja bym do linku, który podał Tomek_P dodał jeszcze ten:
Opóźnienia w płatnościach i windykacja w leasingu
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
BMX
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2012, o 16:46

Re: Leasing samochodu i możliwość oddania?

Post autor: BMX »

Dzięki za linki.
Czyli nie jest tak różowo jak myślałem.
Bartek

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Leasing samochodu i możliwość oddania?

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Czyli nie jest tak różowo jak myślałem.
Nie jest różowo? :o
Gdyby było inaczej to leasingodawca musiałby dokładać do interesu, a odpowiedzialność leasingobiorcy za stan użytkowanego sprzętu byłaby zerowa.

Awatar użytkownika
Rafael22
Posty: 149
Rejestracja: 13 lis 2009, o 20:59

Re: Leasing samochodu i możliwość oddania?

Post autor: Rafael22 »

BMX pisze: Moje pytanie tyczy sie tego czy w dowolnym momencie mozna oddac samochod leasingodawcy jezeli nie chce sie placic kolejnych rat i czy to konczy wspolprace?
Chyba Leasing z wypożyczalnią pomyliłeś.

Postaw się w sytuacji takiej, ktoś przychodzi do Ciebie jako do firmy leasingowej i mówi, żebyś mu kupił samochód za 133 000zł a on Ci będzie płacił raty co miesiac np przez 36 miesiecy.

Ty wydasz kase, zaciagasz kredyt , samochód wyjeżdża z salonu tam słychać w progu soundimpress.pl/sfx/pieniadze-brzek-monet-13-oneshot-mono to właśnie auto staniało o kilka tys. , koleś powoził się 3 miesiące i Ci mówi, że już tego auta nie chce (bo siedzenie nie wygodne i kolor już mu sie nie podoba i za mało koni , a brat sąsiada Edka, kolegi Mietka pracuje w konkurencyjnej firmie i po znajomości mu odda w leasing lepsze auto o 50zł taniej co miesiac), oddaje Ci kluczyki i mówi narka. Teraz jak sprzedaż samochód to i tak jesteś stratny bo Ci się kasa nie wróci, a miałeś na tym zarobić a nie być stratnym kilka tys. Teraz zamiast takiej 1 sytuacji weź ze 100 i lecisz z torbami i jeszcze masz kredyt w banku do spłacenia.

Samochód to jeszcze pikuś to jeszcze ktoś kupi, ale np specjalistyczna maszynę za kilka milionów gdzie np w kraju by mogły jej użyć z 10 firm.


ODPOWIEDZ