Rozwiazana umowa leasingu EFL prosba o rade

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
adamokon01
Posty: 10
Rejestracja: 1 kwie 2015, o 01:03

Rozwiazana umowa leasingu EFL prosba o rade

Post autor: adamokon01 »

Witam,

Niestety nasza firma miala przejsciowe trudnosci finansowe i po opoznieniu 30 dni EFL rozwiazal umowe wzywajac w ciagu kilku godzin (doslownie) do zaplaty kwoty 2x rata + oplata za wznowienie + odsetki + monity + zalelga faktura za paliwo.

Jesli nie, to zewnetrzna firma windykacyjna zapuka po auto :)

Chcialbym kontynuowac ten leasing i zaplacic to wszystko ale.

Takich srodkow jeszcze nie mam, bede mial w perspektywnie 7-10 dni. Czy radzicie negocjowac? Jesli zadzwonie pewnie Pani powie plac teraz albo oddawac jak oddam auto dobrowolnie odrazu obawiam sie ze je sprzedadza w pare godzin (jest w sumie prawie nowe) za jakiej smieszne pieniadze i juz nie odzyskam Jesli bede unikal kontaktu, to moze zyskam na czasie ale dojda koszty firmy windykacyjne plus jakies oplaty 1% dziennie WO.

Od kiedy naliczana jest oplata za opoznienie w zwrocie przedmiotu leasingu 1% dziennie? Od momentu wezwania do zwrotu sprzetu? od otrzymania papierowego rozwiazania umowy (czy wogole cos takiego przychodzi, poki co byl email).

Prosze o rade.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Rozwiazana umowa leasingu EFL prosba o rade

Post autor: Michał Krupiński »

adamokon01 pisze:Takich srodkow jeszcze nie mam, bede mial w perspektywnie 7-10 dni. Czy radzicie negocjowac?
Negocjować zawsze warto, ale obawiam się, że bez wpłaty chociaż części tej kwoty będzie ciężko uzyskać jakąś prolongatę.
adamokon01 pisze:Od kiedy naliczana jest oplata za opoznienie w zwrocie przedmiotu leasingu 1% dziennie? Od momentu wezwania do zwrotu sprzetu? od otrzymania papierowego rozwiazania umowy (czy wogole cos takiego przychodzi, poki co byl email).
Teoretycznie od momentu skutecznego rozwiązania umowy. W praktyce, jeżeli uda Ci się szybko zapłacić i wznowić umowę, to najczęściej leasingodawca rezygnuje za naliczenia opłaty za bezumowne korzystanie z przedmiotu, nawet jeżeli taki "bezumowny" okres przez chwilę występował.

Trudniej będzie uniknąć opłaty windykacyjnej, zwłaszcza jeżeli postanowisz przez te kilka dni się "ukrywać".
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
miś

Re: Rozwiazana umowa leasingu EFL prosba o rade

Post autor: miś »

MAM ZAPYTANIE, MAM OGROMNE PROBLEMY Z PŁYNNOŚCIĄ , MAM DWIE RATY PO TERMINIE JUŻ ŁĄCZNIE PRAWIE 24000 ZŁ I DOSTAŁEM INFO NA WINDYKACJI ŻE JAK NIE UREGULUJE DO 22/12/2017 TO ZOSTANIE MI WYPOWIEDZIANA UMOWA I..... BĘDE MUSIAŁ WPŁACIĆ KOLEJNĄ KTÓRA ZAPADA 26 PLUS KOSZTY WINDYKACJI BAKATELA OKOŁO 7400 ZŁ Z WZNOWIENIEM UMOWY.....
CO MOGĘ ZROBIĆ PRACUJE Z MARKETAMI.... I TERAZ MAM OPÓŹNIENIA OD NICH SPORE.... PRÓBOWAŁEM PRZEZ DWOJAKIE INFOLINIE NIKT NIC MI NIE MOŻE POMÓC , W GETIN LEASING ZAŁATWIŁEMW 1 DZIEŃ WSZYSTKO...NAPISAŁEMNA DOP I ODROCZONO MI SPŁATĘ ORAZ , DOSTAŁEM POMOC NA KOLEJNE 6 MIESIĘCY Z RATY 8200 ZESZLI MI TYLKO NA ODSETKI PLUS CZĘŚĆ KAPITAŁU NA 780 ZŁ ..... TO WIELKA POMOC.... A ZA TEN WNIOSEK WZIELI TYLKO 199 ZŁ OPŁATY ZA ROZPATRZENIE, POTEM DORADZA ZAPROPONOWAŁ MI W 5 MIESIĄCU ZŁOŻYĆ O PRZEDŁUŻENIE SPAŁATY O KOLEJNE 6 MIESIĘCY I WYBRNIĘCIE Z KRYZYSU W TYM CZASIE.

CO MOŻNA ZROBIĆ W EFL ??? JAK ONI DO TEGO PODCHODZĄ ??? SZUKAM POMOCY

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Rozwiazana umowa leasingu EFL prosba o rade

Post autor: Lui »

Z EFL także można się dogadać. Diabeł zawsze tkwi w szczegółach, a my nie znamy sprawy i Twojej historii płatniczej to ciężko powiedzieć na ile będa mogli pójść Ci na rękę, ale jest to możliwe.

Najlepiej rozmawiać z osobami bezpośrednio z działu windykacji, jeśli nie masz bezpośrednich namiarów, to skontaktuj się z oddziałem lub handlowcem, z którym podpisywałeś umowę, żeby Ci pomogli.

W razie problemów z kontaktem pisz tu na forum, to spróbujemy pomóc.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
muminek
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2017, o 20:17

Re: Rozwiazana umowa leasingu EFL prosba o rade

Post autor: muminek »

witam, dziękuje za odpowiedź
na tą chwilę złożyłem pisma i otrzymałem odpowiedź już w jednej firmie ( mam dwie )
cytując :
Dzień dobry,
wniosek został przekazany do analizy. Proszę oczemiwać na informację ze strony EFL S.A.
-----
Pozdrawiam
Starszy Specjalista ds. Obsługi Klienta Kluczowego
Departament Obsługi Klienta
PEŁNOMOCNIK
Europejski Fundusz Leasingowy SA
pl. Orlat Lwowskich 1, 53-605 Wrocław

i na dziś już pewnie tyle :( ..... a czas mi ucieka :(
największy problem tego leasingu to komunikatywność i problem z dodzwonieniem się na infolini.....
i osoba która mnie od początku do końca poprowadzi tak jak to zrobili w Geting Leasing ( byłem w szoku za wszystkie rady i pomoc, którą mi udzieli nadmieniam żadna rata od 15 miesięcy nie była zapłacona w terminie u nich i nawet dwa razy wypowiedziana )
mam bardzo dużo leasingów : getin pko leasing, efl, siemens, grenke leasing, impuls leasing..... brakuje mi od 1,5 do 2 lat do spłaty wszystkich, i tylko dogadanie się z nimi wszystkimi pozwoli mi przetrwać ten cięzki okres..... który mi powstał po stracie i upadłościach klientów np : markety Czerwona Torebka, tudziesz inne
mam 98 pracowników i utrata jakiejkolwiek maszyny spowoduje łańcuszek możliwości realizacji zamówień i pracy zarobkowej......
utraty pracy dla tych ludzi i dla mnie niebotycznych długów......
także jestem dobrej myśli.... że podejdą do mnie nie indywidualnie.... a nie systemowo

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 557
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Rozwiazana umowa leasingu EFL prosba o rade

Post autor: Spayker »

Co jest przedmiotem leasingu w EFL i w Getinie? Jakie środki trwałe?

Awatar użytkownika
Gość

Re: Rozwiazana umowa leasingu EFL prosba o rade

Post autor: Gość »

przedmiot jest nietypowy
Maszyn do produkcji skarpet , notabene nie dostępne na rynku Europejskim.... sprowadzane z chin pod naszą produkcję
na obecną chwilę te maszyny strasznie potaniały w stosunku do cen za które my je nabywaliśmy :(:( :cry:
i co najgorsze zrobiliśmy wywiad na rynku ... nie do zbycia są na terenie Polski ani Europy
i teraz tak jak sobie nie poradzę z restrukturyzcją i prolongatami to ... stracę całkowicie płynność a oddając maszyny do leasingu oni ich nie sprzedadzą w ogóle
usłyszałem dziś od jednej osoby pójdą za złom na żeletki a pan zostanie z długami a my z wierzytelnością nie do ściągnięcia......
więc zapytałem to nie lepiej spróbować znaleźć wspólne rozwiązanie by do tego nie doszło.....
odpowiedź : to nie ode mnie zależy a góra co zrobi nikt nie wie....:(

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Rozwiazana umowa leasingu EFL prosba o rade

Post autor: Jarosław Król »

Takie decyzje są zazwyczaj podejmowane na poziomie szefostwa działów windykacji. Szeregowy pracownik nie ma umocowania, żeby podejmować takie decyzje.
Te maszyny w ogóle pracują u Was, ewentualnie mają szansę pracować i zarabiać, czy to już tylko stoi?

Awatar użytkownika
muminek
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2017, o 20:17

Re: Rozwiazana umowa leasingu EFL prosba o rade

Post autor: muminek »

Tak wszystko pracuje, podpisaliśmy umowę z siecią na kolejne lata pracy będziemy mieli.

Awatar użytkownika
muminek
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2017, o 20:17

Re: Rozwiazana umowa leasingu EFL prosba o rade

Post autor: muminek »

Maszyny są sprawne, pracują, robią teraz zlecenia. ale musimy zrestrukturyzować wszystkie leasingi i zmniejszyć koszty finansowe bo przy tych cenach nie zarabiamy by spłacać zadłużenia.......


ODPOWIEDZ