Kończy ci się umowa leasingu i nie wiesz co musisz zrobić, żeby wykupić przedmiot? Spokojnie, to nic wielkiego…

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
FmLeasing.pl
FmLeasing.pl
Posty: 905
Rejestracja: 31 mar 2009, o 13:12

Kończy ci się umowa leasingu i nie wiesz co musisz zrobić, żeby wykupić przedmiot? Spokojnie, to nic wielkiego…

Post autor: FmLeasing.pl »

Opisujemy jak zakończenie umowy leasingu i wykup wygląda w praktyce.
...
Czytaj dalej: Wykup przedmiotu leasingu – jak w praktyce wygląda zakończenie umowy?
http://www.FmLeasing.pl | Kontakt: news(at)fmleasing.pl


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Andrzejek

Re: Kończy ci się umowa leasingu i nie wiesz co musisz zrobić, żeby wykupić przedmiot? Spokojnie, to nic wielkiego…

Post autor: Andrzejek »

Znalazłem ogłoszenie samochodu, cena niezła firma co sprzedaje dość duża. Problem polega że nie mają książki pojazdu bo nie wykupili go. Termin najmu długoterminowego skończył się kilka dni temu, termin płatności za proformę z wykupu też już upłynął. Sprzedawca twierdzi że oni nie będą zakładać swoich pieniędzy na wykup bo ja się mogę rozmyślić. Pytałem prawnika to oni w ogóle nie mogą mi sprzedać pojazdu bo prawnie nie należy do nich. Sprzedawca twierdzi że przelew prześle w tym samym dniu, a co jeśli komornik siedzi na ich kontach? Czy leasingodawca wystawil by proformę za wykup jeżeli mają nie opłacone wszystkie raty? Czy jeżeli samochód ma obcierke i była jakas szkoda zgłoszona mogą być jakieś problemy z autem? Czy jeżeli konrakt się zakończył, a termin płatności upłynął to firma może przedłużyć ten termin?

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Kończy ci się umowa leasingu i nie wiesz co musisz zrobić, żeby wykupić przedmiot? Spokojnie, to nic wielkiego…

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Andrzejek pisze:Czy jeżeli konrakt się zakończył, a termin płatności upłynął to firma może przedłużyć ten termin?
Może, ale nie musi. Zazwyczaj nie ma problemu, ale w tej sytuacji ciężko ocenić.

Przelewanie pieniędzy komuś na konto, żeby ten ktoś wykupił samochód i dopiero Tobie sprzedał jest z pewnością obarczone ryzykiem, więc naprawdę ciężko coś doradzić.

Awatar użytkownika
Andrzejek

Re: Kończy ci się umowa leasingu i nie wiesz co musisz zrobić, żeby wykupić przedmiot? Spokojnie, to nic wielkiego…

Post autor: Andrzejek »

Dziękuję za informacje, wszystko przebiegło bez problemów.

Pozdrawiam


ODPOWIEDZ